Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: prowadzący polowanie

prowadzący polowanie

myśliwy wyznaczony przez zarząd koła łowieckiego do kierowania polowaniem zbiorowym.

Prowadzący polowanie to osoba wyznaczona przez zarząd koła łowieckiego do kierowania polowaniem zbiorowym. Jest to bardzo ważna rola, ponieważ prowadzący musi zapewnić bezpieczeństwo i dobre zarządzanie polowaniem. Prowadzący musi mieć wiedzę na temat łowiectwa, aby móc skutecznie kierować polowaniem. Musi również posiadać odpowiednie umiejętności interpersonalne, aby móc skutecznie komunikować się z innymi myśliwymi i współpracować z nimi podczas polowania.

Prowadzący musi również posiadać odpowiedni sprzęt, taki jak lornetka, dzięki której może obserwować okolicę i wybrać najlepsze miejsce do polowania. Musi również posiadać odpowiedni sprzęt do nawigacji, aby móc skutecznie przemieszczać się po terenie i dotrzeć do celu.

Prowadzenie polowania to trudne zadanie, ale jest to również bardzo satysfakcjonujące. Prowadzący może cieszyć się widokiem pięknych krajobrazów i dzikich zwierząt oraz może być dumny ze swojego wkładu w ochronę środowiska naturalnego.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj prowadzący polowanie w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę P

zobacz pełną listę haseł

pasowanie na myśliwego

stary obyczaj przyjmowania adepta do grona myśliwych. Nakazuje on dokonać tego ceremonialnie po ustrzeleniu przez adepta pierwszej sztuki grubej zwierzyny. Najstarszy wiekiem i doświadczeniem (...)

padlina

ciało nieżywego zwierzęcia, które padło w sposób naturalny.

podkowa

ciemnobrązowy łuk upierzenia na piersi kuropatwy.

pudło

chybiony strzał.

pyf

rozkaz dla psa myśliwskiego wystawiającego, aby ruszył zwierzyny.

pędzenie

sposób zbiorowego polowania polegający na naganianiu zwierzyny przez nagankę w kierunku myśliwych, stojących na stanowiskach.

pochwa

futerał ochronny na głownię białej brom myśliwskiej, wykonany przeważnie ze skóry okutej

podeszwa

spód stopy niedźwiedzia.

podskakiwać

podchodzić tokującego głuszca. Polega to na szybkim podbiegnięciu w kierunku ptaka w trakcie głuchej pieśni - kiedy głuszec nie słyszy (zob. (...)

perły

nieregularne zgrubienia i wyrostki na tykach poroża byka i kozła.