Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: piórkować

piórkować

dobijać postrzelonego ptaka.

Piórkowanie to proces dobijania postrzelonego ptaka, który jest częścią tradycyjnego łowiectwa. Proces ten polega na tym, aby zapewnić, że ptak zostanie zabity szybko i bezboleśnie. Piórkowanie jest wykonywane przez myśliwego, który używa specjalnego narzędzia, takiego jak piórkownica lub piórkownik. Narzędzie to jest wykonane z metalu lub drewna i ma długość od kilku do kilkunastu centymetrów. Jego końcówka jest wygięta w kształcie litery U lub V i ma ostrze na końcu. Myśliwy uderza piórkownicą w głowę ptaka, aby go zabić.

Piórkowanie może być trudne dla myśliwego, ponieważ musi on być bardzo precyzyjny i szybki. Musi on trafić w głowę ptaka z odpowiednią siłą, aby go zabić, ale nie zbyt mocno, aby nie uszkodzić skóry lub mięsa. Jeśli myśliwy nie trafi w głowę ptaka lub uderzy go zbyt mocno, może to spowodować cierpienie i ból u ptaka. Dlatego ważne jest, aby myśliwy był dobrze przeszkolony i miał odpowiednie umiejętności do piórkowania.

Piórkowanie jest ważnym elementem tradycyjnego łowiectwa i ma na celu zapewnienie szybkiego i bezbolesnego uboju ptaków. Myśliwi muszą być dobrze przeszkoleni w tej technice, aby upewnić się, że ptaki są zabijane szybko i bezboleśnie.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj piórkować w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę P

zobacz pełną listę haseł

posyp

inaczej daszek.

podgorzałka, podgorzałka (Nyroca nyroca Sulld)

ptak z rzędu blaszkodziobych należący do grążyc. Długość ciała do 42 cm, rozpiętość skrzydeł do 65 cm, ciężar 0,5-0,7 kg. Kaczor w upierzeniu godowym ma głowę, szyję i pierś (...)

paradoks

gwintowanie końca lufy w broni śrutowej. W przypadku strzelania, kulą paradoks miał nadać jej ruch obrotowy.

przodownica

łania, locha, owca prowadząca stado (chmarę, watahę) i czuwająca nad ich bezpieczeństwem.

przechera

o sprytnym lisie.

pasy zaporowe

łowieckie poletka żerowe i zgryzowe lokalizowane w lesie na drodze do pól lub upraw leśnych, mające na celu zatrzymanie zwierzyny i uniknięcie wyrządzanych przez nią szkód.

pustorogie, pustorogie (Bovidae)

rodzina przeżuwaczy, u których rogi są puste w środku, nierozgałęzione i występują przeważnie u przedstawicieli obu płci. Nie zrzucają rogów. Ze zwierząt łownych do pustorogów (...)

parzyć się

o ptakach zaspokajających popęd płciowy.

pióra

inaczej chyb.

patry, patry, trzeszcze

oczy zająca.