Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: patry

patry, patry, trzeszcze

oczy zająca.

Patry to oczy zająca, które są bardzo ważnym elementem jego anatomii. Zające mają duże, okrągłe oczy, które są umieszczone na bokach ich głowy. Oczy te są wyposażone w duże źrenice, które pozwalają im widzieć w ciemności. Źrenice te są również w stanie dostosować się do zmieniających się warunków oświetleniowych, co pozwala im lepiej widzieć w różnych warunkach.

Patry zajęcy są również wyposażone w specjalne soczewki, które umożliwiają im widzenie obrazu w trzech wymiarach. Dzięki temu zające mogą lepiej widzieć swoje otoczenie i unikać niebezpieczeństwa.

Patry zajęcy mają również specjalne gruczoły łzowe, które pomagają im utrzymać ich oczy w czystości i zdrowiu. Gruczoły te produkują łzy, które usuwają brud i inne zanieczyszczenia z powierzchni oka. Łzy te również pomagają utrzymać odpowiedni poziom wilgotności i nawilżenia oczu zajęcy.

W świetle tych informacji możemy stwierdzić, że patry zajęcy służą do obserwowania otoczenia oraz unikania niebezpieczeństw. Ich duże źrenice i specjalne soczewki umożliwiają im widzenie obrazu w trzech wymiarach oraz dostosowanie się do zmieniających się warunków oświetleniowych. Dodatkowo, gruczoły łzowe pomagają utrzymać ich oczy w czystości i zdrowiu.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj patry w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę P

zobacz pełną listę haseł

pojedynka

broń myśliwska jednostrzałowa.

pancerz

1) upierzenie piersi głuszca;
2) płaszcz, zewnętrzna powłoka pocisku kulowego.

posoka

dawna nazwa farby grubej zwierzyny.

podkładacz

myśliwy lub pomocnik, który wchodzi z psami do miotu i naprowadza je na świeży trop zwierzyny.

pasy zaporowe

łowieckie poletka żerowe i zgryzowe lokalizowane w lesie na drodze do pól lub upraw leśnych, mające na celu zatrzymanie zwierzyny i uniknięcie wyrządzanych przez nią szkód.

pyf

rozkaz dla psa myśliwskiego wystawiającego, aby ruszył zwierzyny.

pasynek

odnoga na łopacie łosia.

pies podsokoli

pies legawy (najczęściej wyżeł) współpracujący w czasie polowania z ptakiem łowczym

parkoty

okres godowy u zajęcy (pierwsze parkoty przypadają na styczeń i luty).

przyrzut

szybkie przyłożenie broni do ramienia.