Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: patry

patry, patry, trzeszcze

oczy zająca.

Patry to oczy zająca, które są bardzo ważnym elementem jego anatomii. Zające mają duże, okrągłe oczy, które są umieszczone na bokach ich głowy. Oczy te są wyposażone w duże źrenice, które pozwalają im widzieć w ciemności. Źrenice te są również w stanie dostosować się do zmieniających się warunków oświetleniowych, co pozwala im lepiej widzieć w różnych warunkach.

Patry zajęcy są również wyposażone w specjalne soczewki, które umożliwiają im widzenie obrazu w trzech wymiarach. Dzięki temu zające mogą lepiej widzieć swoje otoczenie i unikać niebezpieczeństwa.

Patry zajęcy mają również specjalne gruczoły łzowe, które pomagają im utrzymać ich oczy w czystości i zdrowiu. Gruczoły te produkują łzy, które usuwają brud i inne zanieczyszczenia z powierzchni oka. Łzy te również pomagają utrzymać odpowiedni poziom wilgotności i nawilżenia oczu zajęcy.

W świetle tych informacji możemy stwierdzić, że patry zajęcy służą do obserwowania otoczenia oraz unikania niebezpieczeństw. Ich duże źrenice i specjalne soczewki umożliwiają im widzenie obrazu w trzech wymiarach oraz dostosowanie się do zmieniających się warunków oświetleniowych. Dodatkowo, gruczoły łzowe pomagają utrzymać ich oczy w czystości i zdrowiu.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj patry w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę P

zobacz pełną listę haseł

prowadzący polowanie

myśliwy wyznaczony przez zarząd koła łowieckiego do kierowania polowaniem zbiorowym.

paszkot, drozd paszkot, paszkot, drozd paszkot (Turdus visdvorut L.)

największy gatunek z rodziny drozdów. Upierzenie strony grzbietowej szarobrunatne, brzusznej rdzawo-żółtawo-białe, upstrzone czarnymi plamkami. Długość ciała 26 cm, rozpiętość (...)

przyspiesznik

urządzenie ułatwiające oddanie precyzyjnego strzału do stojącej zwierzyny grubej. Przy użyciu przyśpiesznika bardzo lekkie dotknięcie spustu powoduje zwolnienie kurka i strzał.

prośna

ciężarna locha

pokot, pokot, rozkład

ogół zwierzyny ubitej na polowaniu ułożony wg ustalonej kolejności (hierarchii łowieckiej). Rozłożonego pokotu nie wolno przejść w poprzek. Pokot wraz z sygnałami i ogniskiem powinien (...)

pudlarz

myśliwy, który podczas polowania grupowego oddał najwięcej chybionych strzałów

postrzał

miejsce trafienia zwierzyny.

plusk, plusk, kielnia

ogon bobra.

paprać się

o ptakach: kąpać się w piasku.

przelatek

dzik urodzony w ubiegłym roku.