Definicja hasła: patry
- patry, patry, trzeszcze
oczy zająca.
Patry to oczy zająca, które są bardzo ważnym elementem jego anatomii. Zające mają duże, okrągłe oczy, które są umieszczone na bokach ich głowy. Oczy te są wyposażone w duże źrenice, które pozwalają im widzieć w ciemności. Źrenice te są również w stanie dostosować się do zmieniających się warunków oświetleniowych, co pozwala im lepiej widzieć w różnych warunkach.
Patry zajęcy są również wyposażone w specjalne soczewki, które umożliwiają im widzenie obrazu w trzech wymiarach. Dzięki temu zające mogą lepiej widzieć swoje otoczenie i unikać niebezpieczeństwa.
Patry zajęcy mają również specjalne gruczoły łzowe, które pomagają im utrzymać ich oczy w czystości i zdrowiu. Gruczoły te produkują łzy, które usuwają brud i inne zanieczyszczenia z powierzchni oka. Łzy te również pomagają utrzymać odpowiedni poziom wilgotności i nawilżenia oczu zajęcy.
W świetle tych informacji możemy stwierdzić, że patry zajęcy służą do obserwowania otoczenia oraz unikania niebezpieczeństw. Ich duże źrenice i specjalne soczewki umożliwiają im widzenie obrazu w trzech wymiarach oraz dostosowanie się do zmieniających się warunków oświetleniowych. Dodatkowo, gruczoły łzowe pomagają utrzymać ich oczy w czystości i zdrowiu.
Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj patry w wyszukiwarce Google
Inne hasła na literę P
- panewka
wklęsłe miejsce znajdujące się pod kurkiem strzelby skałkowej, gdzie podsypywało się proch (zob. skałkówka).
- plusk, plusk, kielnia
ogon bobra.
- praca psa
sposób wykonywania zadań przez psa myśliwskiego (oceniany na konkursach).
- pasynek
odnoga na łopacie łosia.
- puszcza
wielki kompleks leśny pokryty pierwotnymi lasami.
- prawka
prawa lufa broni myśliwskiej.
- piastun
młody niedźwiedź będący pod opieką matki.
- pointer
wyżeł wielostronny, doskonały legawiec o bezkonkurencyjnym górnym wietrze, dobrze pracujący w suchym polu. Ma zgrabną sylwetkę, silną i szeroką pierś, ogon długi, prosty; sierść (...)
- posokowiec bawarski
pies myśliwski, wyglądem przypominający większych rozmiarów jamnika. Maść czerwonobrązowa lub czerwonożółta. Pracuje wyłącznie na farbie za postrzałkiem. Przydatny szczególnie w (...)
- poskromić
w sokolnictwie: zmusić ptaka łowczego do poddania się woli myśliwego.