Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: patry

patry, patry, trzeszcze

oczy zająca.

Patry to oczy zająca, które są bardzo ważnym elementem jego anatomii. Zające mają duże, okrągłe oczy, które są umieszczone na bokach ich głowy. Oczy te są wyposażone w duże źrenice, które pozwalają im widzieć w ciemności. Źrenice te są również w stanie dostosować się do zmieniających się warunków oświetleniowych, co pozwala im lepiej widzieć w różnych warunkach. Patry zajęcy są również wyposażone w specjalne soczewki, które umożliwiają im widzenie obrazu w trzech wymiarach. Dzięki temu zające mogą lepiej widzieć swoje otoczenie i unikać niebezpieczeństwa.

Patry zajęcy mają również specjalne gruczoły łzowe, które pomagają im utrzymać ich oczy w czystości i zdrowiu. Gruczoły te produkują łzy, które usuwają brud i inne zanieczyszczenia z powierzchni oka. Łzy te również pomagają utrzymać odpowiedni poziom wilgotności i nawilżenia oczu zajęcy.

Patry zajęcy służy do obserwowania otoczenia i unikania niebezpieczeństwa. Ich duże źrenice i specjalne soczewki umożliwiają im widzenie obrazu w trzech wymiarach oraz dostosowanie się do zmieniajacych się warunków oświetleniowych. Dodatkowo, gruczoły łzowe pomagają utrzymać ich oczy w czystości i zdrowiu.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj patry w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę P

zobacz pełną listę haseł

pudlarz

myśliwy, który podczas polowania grupowego oddał najwięcej chybionych strzałów

parkać się

o ptakach: łączyć się w pary.

przetrzebić

zmniejszyć liczbę zwierzyny przez nadmierny odstrzał.

pojedynek

zwierz (samiec), który wiedzie samotny tryb życia.

padlina

ciało nieżywego zwierzęcia, które padło w sposób naturalny.

pokot, pokot, rozkład

ogół zwierzyny ubitej na polowaniu ułożony wg ustalonej kolejności (hierarchii łowieckiej). Rozłożonego pokotu nie wolno przejść w poprzek. Pokot wraz z sygnałami i ogniskiem powinien (...)

parzyć się

o ptakach zaspokajających popęd płciowy.

przewód łowiecki

inaczej conductus.

piżmak, piżmak (Ondatra zibethica L.)

gatunek z rzędu gryzoni pochodzący z Ameryki płn. Sprowadzony w 1905 r. do Czech rozprzestrzenił się m.in. do Polski. Długość ciała 260-400 mm, ogona 180-280 mm, ciężar 700-1600 g. (...)

prosić się

o losze: wydawać na świat młode.