Definicja hasła: patry
- patry, patry, trzeszcze
oczy zająca.
Patry to oczy zająca, które są bardzo ważnym elementem jego anatomii. Zające mają duże, okrągłe oczy, które są umieszczone na bokach ich głowy. Oczy te są wyposażone w duże źrenice, które pozwalają im widzieć w ciemności. Źrenice te są również w stanie dostosować się do zmieniających się warunków oświetleniowych, co pozwala im lepiej widzieć w różnych warunkach.
Patry zajęcy są również wyposażone w specjalne soczewki, które umożliwiają im widzenie obrazu w trzech wymiarach. Dzięki temu zające mogą lepiej widzieć swoje otoczenie i unikać niebezpieczeństwa.
Patry zajęcy mają również specjalne gruczoły łzowe, które pomagają im utrzymać ich oczy w czystości i zdrowiu. Gruczoły te produkują łzy, które usuwają brud i inne zanieczyszczenia z powierzchni oka. Łzy te również pomagają utrzymać odpowiedni poziom wilgotności i nawilżenia oczu zajęcy.
W świetle tych informacji możemy stwierdzić, że patry zajęcy służą do obserwowania otoczenia oraz unikania niebezpieczeństw. Ich duże źrenice i specjalne soczewki umożliwiają im widzenie obrazu w trzech wymiarach oraz dostosowanie się do zmieniających się warunków oświetleniowych. Dodatkowo, gruczoły łzowe pomagają utrzymać ich oczy w czystości i zdrowiu.
Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj patry w wyszukiwarce Google
Inne hasła na literę P
- pomruk
głos wydawany przez niedźwiedzia, jelenia byka i borsuka.
- ptak łowczy, ptak łowczy, ptak myśliwski
ptak drapieżny używany do polowań. W Polsce używano sokołów i jastrzębi. Współcześni sokolnicy polują na ogół z jastrzębiami.
- piastun
młody niedźwiedź będący pod opieką matki.
- plusk, plusk, kielnia
ogon bobra.
- pieśń głuszca
głos wydawany przez tokującego koguta. Składa się z 4 wyraźnie oddzielonych zwrotek: klapanie powtarzane 5-15 razy przez około 4 s., trelowanie około 2 s., korkowanie - krótki główny ton (...)
- podprowadzać
o tropicielu lub psie myśliwskim: zaprowadzić myśliwego na spotkanie ze zwierzyną.
- podkładacz
myśliwy lub pomocnik, który wchodzi z psami do miotu i naprowadza je na świeży trop zwierzyny.
- polano, polano, wiecha
ogon wilka.
- posznurować
o lisie: pobiec prosto.