Definicja hasła: patry
- patry, patry, trzeszcze
oczy zająca.
Patry to oczy zająca, które są bardzo ważnym elementem jego anatomii. Zające mają duże, okrągłe oczy, które są umieszczone na bokach ich głowy. Oczy te są wyposażone w duże źrenice, które pozwalają im widzieć w ciemności. Źrenice te są również w stanie dostosować się do zmieniających się warunków oświetleniowych, co pozwala im lepiej widzieć w różnych warunkach.
Patry zajęcy są również wyposażone w specjalne soczewki, które umożliwiają im widzenie obrazu w trzech wymiarach. Dzięki temu zające mogą lepiej widzieć swoje otoczenie i unikać niebezpieczeństwa.
Patry zajęcy mają również specjalne gruczoły łzowe, które pomagają im utrzymać ich oczy w czystości i zdrowiu. Gruczoły te produkują łzy, które usuwają brud i inne zanieczyszczenia z powierzchni oka. Łzy te również pomagają utrzymać odpowiedni poziom wilgotności i nawilżenia oczu zajęcy.
W świetle tych informacji możemy stwierdzić, że patry zajęcy służą do obserwowania otoczenia oraz unikania niebezpieczeństw. Ich duże źrenice i specjalne soczewki umożliwiają im widzenie obrazu w trzech wymiarach oraz dostosowanie się do zmieniających się warunków oświetleniowych. Dodatkowo, gruczoły łzowe pomagają utrzymać ich oczy w czystości i zdrowiu.
Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj patry w wyszukiwarce Google
Inne hasła na literę P
- podskakiwać
podchodzić tokującego głuszca. Polega to na szybkim podbiegnięciu w kierunku ptaka w trakcie głuchej pieśni - kiedy głuszec nie słyszy (zob. (...)
- płaskonos, płaskonos (Spatula clypeata L.)
bardzo nielicznie lęgowy ptak z rodziny blaszkodziobych należący do kaczek właściwych. Charakterystyczną cechą płaskonosa jest wąski u nasady dziób, rozszerzony przy końcu. Długość (...)
- par force
rodzaj polowania konno z psami gończymi na jelenie, dziki, zające, lisy, rozpowszechniony głównie w Anglii.
- podkładacz
myśliwy lub pomocnik, który wchodzi z psami do miotu i naprowadza je na świeży trop zwierzyny.
- posznurować
o lisie: pobiec prosto.
- pan bobrowy, pan bobrowy (dominus castorum)
najwyższy urzędnik pilnujący książęcego monopolu polowania na bobry. Podlegały mu zastępy bobrowników z całego kraju.
- pień
wyrostek kostny na czole samców zwierzyny płowej, na którym nasadzane jest poroże.