Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: pasy zaporowe

pasy zaporowe

łowieckie poletka żerowe i zgryzowe lokalizowane w lesie na drodze do pól lub upraw leśnych, mające na celu zatrzymanie zwierzyny i uniknięcie wyrządzanych przez nią szkód.

Pasy zaporowe są jednym z najważniejszych narzędzi wykorzystywanych przez myśliwych do ochrony lasu i upraw leśnych. Są to poletka żerowe i zgryzowe, które są lokalizowane w lesie na drodze do pól lub upraw leśnych. Ich celem jest zatrzymanie zwierzyny i uniknięcie wyrządzanych przez nią szkód.

Pasy zaporowe składają się z kilku elementów, w tym drutu kolczastego, który jest ustawiony wokół poletka żerowego lub zgryzowego. Drut kolczasty może być ustawiony na różne sposoby, w zależności od tego, jakiego rodzaju zwierzyna ma być odstraszona. Na przykład, jeśli chcesz odstraszyć dzikie ptaki, możesz ustawić drut kolczasty na wysokości kilku stóp nad poletkiem żerowym lub zgryzowym.

Kolejnym elementem pasów zaporowych są tabliczki ostrzegawcze, które mają na celu ostrzeganie myśliwych o obecności pasów zaporowych. Tabliczki ostrzegawcze mogą być umieszczone na drutach kolczastych lub na specjalnych tablicach informacyjnych ustawionych wokół poletka żerowego lub zgryzowego.

Ostatnim elementem pasów zaporowych są sygnalizatory akustyczne, które mają na celu ostrzeganie myśliwych o obecności dzikich zwierząt w okolicy. Sygnalizatory akustyczne mogą być ustawione wokół poletka żerowego lub zgryzowego i będą emitować sygnał dźwiękowy, gdy tylko dzikie zwierzęta się pojawią.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj pasy zaporowe w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę P

zobacz pełną listę haseł

przyszłościowa sztuka

osobnik nadający się do dalszej hodowli.

pozyskanie zwierzyny

wejście w posiadanie zwierzyny przez odstrzał lub odłów.

przewód łowiecki

inaczej conductus.

pojedynek

zwierz (samiec), który wiedzie samotny tryb życia.

przystrzelanie broni

wyregulowanie przyrządów celowniczych w ten sposób, aby broń biła celnie.

pudlarz

myśliwy, który podczas polowania grupowego oddał najwięcej chybionych strzałów

podjazd

rodzaj polowania polegający na podjeżdżaniu (na sankach lub furmanką) przez myśliwego do zwierzyny na odległość strzału. Myśliwy wyskakuje z pojazdu i kryje się za drzewem lub krzakiem, (...)

pędzel, pędzel, wiecheć

kiść włosów na zewnętrznej części organu płciowego rogacza, byka, tryka i dzika.

przybitka

1) wojłokowa, rodzaj korka oddzielającego w naboju śrutowym proch od śrutu;
2) tekturowa, zamykająca nabój śrutowy (zob. (...)

parostki

poroże kozła sarny. Prawidłowe parostki dorosłego kozła to szóslak. Stanowią trofeum z kozła.