Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: pasy zaporowe

pasy zaporowe

łowieckie poletka żerowe i zgryzowe lokalizowane w lesie na drodze do pól lub upraw leśnych, mające na celu zatrzymanie zwierzyny i uniknięcie wyrządzanych przez nią szkód.

Pasy zaporowe są systemem ochrony lasu i upraw leśnych stosowanym przez myśliwych. Składają się z poletek żerowych i zgryzowych, umieszczonych w lesie na drodze do pól lub upraw leśnych. Ich głównym celem jest powstrzymanie zwierzyny oraz minimalizacja wyrządzanych przez nią szkód. Kluczowymi elementami pasów zaporowych są druty kolczaste ustawione wokół poletka oraz tabliczki ostrzegawcze informujące o obecności systemu. Dodatkowo, wykorzystuje się sygnalizatory akustyczne emitujące dźwięk w momencie wystąpienia dzikich zwierząt. Te różnorodne elementy pozwalają dopasować system pasów zaporowych do konkretnej rodzaju zwierzyny oraz specyfiki terenu, na którym są stosowane. Dzięki temu pasy zaporowe stanowią skuteczną i wszechstronną metodę ochrony lasu przed szkodliwymi wpływami zwierząt.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj pasy zaporowe w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę P

zobacz pełną listę haseł

pies

samiec borsuka lub lisa.

puller

człowiek obsługujący maszyny do podawania rzutków.

przebicie

jeden z istotnych czynników skuteczności strzału śrutowego. Mierzymy go strzelając z odległości 35 m do pudełka kartonowego, w którym rozmieszczono tekturki o wymiarach 30 x 30 cm i (...)

pistonówka

inaczej kapiszonówka.

plusk, plusk, kielnia

ogon bobra.

proćna

o ciężarnej losze.

patry, patry, trzeszcze

oczy zająca.

ponowa

świeży opad śniegu ułatwiający myśliwym tropienie. Idealne warunki do polowania.

pomruk

głos wydawany przez niedźwiedzia, jelenia byka i borsuka.

posyp

inaczej daszek.