Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: pasy zaporowe

pasy zaporowe

łowieckie poletka żerowe i zgryzowe lokalizowane w lesie na drodze do pól lub upraw leśnych, mające na celu zatrzymanie zwierzyny i uniknięcie wyrządzanych przez nią szkód.

Pasy zaporowe są jednym z najważniejszych narzędzi wykorzystywanych przez myśliwych do ochrony lasu i upraw leśnych. Są to poletka żerowe i zgryzowe, które są lokalizowane w lesie na drodze do pól lub upraw leśnych. Ich celem jest zatrzymanie zwierzyny i uniknięcie wyrządzanych przez nią szkód.

Pasy zaporowe składają się z kilku elementów, w tym drutu kolczastego, który jest ustawiony wokół poletka żerowego lub zgryzowego. Drut kolczasty może być ustawiony na różne sposoby, w zależności od tego, jakiego rodzaju zwierzyna ma być odstraszona. Na przykład, jeśli chcesz odstraszyć dzikie ptaki, możesz ustawić drut kolczasty na wysokości kilku stóp nad poletkiem żerowym lub zgryzowym.

Kolejnym elementem pasów zaporowych są tabliczki ostrzegawcze, które mają na celu ostrzeganie myśliwych o obecności pasów zaporowych. Tabliczki ostrzegawcze mogą być umieszczone na drutach kolczastych lub na specjalnych tablicach informacyjnych ustawionych wokół poletka żerowego lub zgryzowego.

Ostatnim elementem pasów zaporowych są sygnalizatory akustyczne, które mają na celu ostrzeganie myśliwych o obecności dzikich zwierząt w okolicy. Sygnalizatory akustyczne mogą być ustawione wokół poletka żerowego lub zgryzowego i będą emitować sygnał dźwiękowy, gdy tylko dzikie zwierzęta się pojawią.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj pasy zaporowe w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę P

zobacz pełną listę haseł

parkot

woń jelenia byka podczas rykowiska.

pointer

wyżeł wielostronny, doskonały legawiec o bezkonkurencyjnym górnym wietrze, dobrze pracujący w suchym polu. Ma zgrabną sylwetkę, silną i szeroką pierś, ogon długi, prosty; sierść (...)

posokowiec bawarski

pies myśliwski, wyglądem przypominający większych rozmiarów jamnika. Maść czerwonobrązowa lub czerwonożółta. Pracuje wyłącznie na farbie za postrzałkiem. Przydatny szczególnie w (...)

przelatek

dzik urodzony w ubiegłym roku.

paszcza

otwór gębowy niedźwiedzia, wilka, rysia i psa.

pieśń głuszca

głos wydawany przez tokującego koguta. Składa się z 4 wyraźnie oddzielonych zwrotek: klapanie powtarzane 5-15 razy przez około 4 s., trelowanie około 2 s., korkowanie - krótki główny ton (...)

pniaki

inaczej haki.

padać w ogniu

o zwierzynie, która strzelona dokładnie pozostaje na miejscu strzału.

Purday

angielska firma produkująca wysokiej klasy dubeltówki.

pyf

rozkaz dla psa myśliwskiego wystawiającego, aby ruszył zwierzyny.