Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: posokowiec hanowerski

posokowiec hanowerski

pies myśliwski średniej wielkości, maści brązowej z czarną maską na pysku. Głowę ma dużą z obwisłymi uszami i faflami, ogon długi i gruby. Pies jednostronny doskonale pracujący na farbie, potrafi odnaleźć postrzałka nawet na zimnym tropie (na drugi dzień).

Posokowiec hanowerski to rasa psa myśliwskiego średniej wielkości, której głównym zadaniem jest poszukiwanie zwierząt łownych. Pochodzi z Niemiec, a jego cechy charakterystyczne to maść brązowa z czarną maską na pysku, duża głowa z obwisłymi uszami i faflami oraz długi i gruby ogon. Posokowiec hanowerski jest psem jednostronnym, co oznacza, że potrafi doskonale pracować na farbie – czyli śladzie zapachu pozostawionym przez zdobycz.

Jedną z najważniejszych cech tej rasy jest ich wyjątkowa zdolność do odnalezienia postrzałka nawet na zimnym tropie, czasami nawet na drugi dzień od oddania strzału. To oznacza, że posokowiec hanowerski posiada wyjątkowo wyostrzone zmysły zapachowe i doskonałą pamięć zapachową, co sprawia, że jest niezastąpiony podczas polowań.

Ponadto posokowiec hanowerski to inteligentny pies o stabilnym charakterze, który doskonale nadaje się do pracy w warunkach łowieckich. Jest również oddany swojemu właścicielowi i stanowi doskonałego towarzysza zarówno podczas polowania, jak i w życiu codziennym.

Ze względu na swoje umiejętności myśliwskie oraz przyjazne usposobienie posokowiec hanowerski cieszy się popularnością wśród myśliwych, którzy doceniają jego niezawodność podczas polowań oraz wszechstronność jako przystojnego i przyjacielskiego pupila.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj posokowiec hanowerski w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę P

zobacz pełną listę haseł

przebicie

jeden z istotnych czynników skuteczności strzału śrutowego. Mierzymy go strzelając z odległości 35 m do pudełka kartonowego, w którym rozmieszczono tekturki o wymiarach 30 x 30 cm i (...)

pancerz

1) upierzenie piersi głuszca;
2) płaszcz, zewnętrzna powłoka pocisku kulowego.

perukarz

kozioł noszący poroże zdeformowane w kształcie narośli kostnej pokrytej scypulem. Powitanie peruki wiąże się z utratą lub uszkodzeniem jąder. Zjawisko to dużo rzadziej występuje wśród (...)

podkładacz

myśliwy lub pomocnik, który wchodzi z psami do miotu i naprowadza je na świeży trop zwierzyny.

przechera

o sprytnym lisie.

pokot, pokot, rozkład

ogół zwierzyny ubitej na polowaniu ułożony wg ustalonej kolejności (hierarchii łowieckiej). Rozłożonego pokotu nie wolno przejść w poprzek. Pokot wraz z sygnałami i ogniskiem powinien (...)

Polski Związek Łowiecki

organizacja łowiecka powstała w 1923 r. z przekształcenia Centralnego Związku Stowarzyszeń Łowieckich. Obecnie PZŁ działa w oparciu o Ustawę z 17 czerwca 1959 r. i posiada statut nadany (...)

pomiatać

o samicach czworonożnych drapieżników (psy, borsuki, wilki, lisy): wydawać na świat potomstwo.

przesadzić

o zwierzynie: przeskakiwać przez linię gdzie stoją myśliwi.

ptak łowczy, ptak łowczy, ptak myśliwski

ptak drapieżny używany do polowań. W Polsce używano sokołów i jastrzębi. Współcześni sokolnicy polują na ogół z jastrzębiami.