Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: pióro

pióro

1) myśliwska nazwa ptactwa łownego;
2) charakterystyczne dla ptaków zrogowaciałe wytwory naskórka, którymi pokryte jest ciało, tworzące osłonę termiczną oraz ułatwiające lot.

Pióro jest myśliwską nazwą ptactwa łownego, która odnosi się do charakterystycznych dla ptaków zrogowaciałych wytworów naskórka. Są one pokryte ciałem ptaka i tworzą osłonę termiczną, która chroni go przed zimnem i wiatrem. Pióra są również używane do lotu, ponieważ ich kształt i struktura umożliwiają ptakom lepsze wykorzystanie powietrza. Pióra są również używane do ozdabiania piórników, czapek i innych akcesoriów.

Pióra składają się z trzech głównych części: rdzenia, skorupy i włosia. Rdzeń jest wewnętrzną częścią pióra, która jest wykonana z chrząstki lub bardzo miękkiego materiału. Skorupa jest zewnętrzną częścią pióra i składa się z twardych, elastycznych łusek. Włosie jest najbardziej widoczną częścią pióra i składa się z bardzo drobnych włoskowatych włosków.

Pióra są również używane do ozdabiania odzieży, biżuterii i innych przedmiotów. Szeroki wybór piór można znaleźć na rynku, a ich kolory mogą być naturalne lub sztucznie barwione. Pióra są również używane do tworzenia piaskarek, które służą do ozdabiania mebli lub innych przedmiotów dekoracyjnych.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj pióro w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę P

zobacz pełną listę haseł

praca psa

sposób wykonywania zadań przez psa myśliwskiego (oceniany na konkursach).

podjazd

rodzaj polowania polegający na podjeżdżaniu (na sankach lub furmanką) przez myśliwego do zwierzyny na odległość strzału. Myśliwy wyskakuje z pojazdu i kryje się za drzewem lub krzakiem, (...)

populacja

grupa osobników jednego gatunku występujących w określonej biocenozie i w określonych warunkach środowiskowych.

położyć

powalić celnym strzałem grubego zwierza.

perły

nieregularne zgrubienia i wyrostki na tykach poroża byka i kozła.

pomruk

głos wydawany przez niedźwiedzia, jelenia byka i borsuka.

ptaki, ptaki (Aves)

gromada kręgowców, których przednia para kończyn przekształcona jest w skrzydła, a szczęka oraz żuchwa są wydłużone i wraz z pokrywą rogową tworzą dziób.

ptaszarnia

pomieszczenie dla ptaków łowczych.

poidło

naturalny lub sztuczny zbiornik z wodą, z którego korzysta zwierzyna.

przestęp

trop jelenia charakteryzujący się tym, że odcisk tylnego badyla przekracza odcisk badyla przedniego.