Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: posokowiec

posokowiec

pies myśliwski pracujący na farbie,

Posokowiec to jeden z najbardziej popularnych i cenionych psów myśliwskich. Jest to rasa, która została wyhodowana specjalnie do pracy na farbie. Posokowce są silne, wytrzymałe i inteligentne, co czyni je idealnymi psami do polowań. Są one bardzo odporne na warunki atmosferyczne i mają doskonały węch, co pozwala im łatwo wykrywać zapachy zwierząt. Posokowce są również bardzo skuteczne w tropieniu i śledzeniu ofiar.

Posokowce są bardzo przywiązane do swoich właścicieli i szybko się uczą. Są one również bardzo lojalne i oddane swojemu panu. Posokowce są bardzo energiczne i lubią się bawić, dlatego też potrzebują dużo ćwiczeń fizycznych i mentalnych, aby utrzymać swoje zdrowie psychiczne i fizyczne.

Posokowce są rasami psów, które mogą być trudne do opanowania dla początkujących hodowców psów myśliwskich. Wymagają one dużo cierpliwości, czasu i wysiłku, aby nauczyć je posłuszeństwa i innych umiejętności myśliwskich. Jednak po odpowiednim treningu posokowce stają się doskonałymi towarzyszami polowań.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj posokowiec w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę P

zobacz pełną listę haseł

paprzysko

miejsce piaskowych kąpieli ptaków.

perły

nieregularne zgrubienia i wyrostki na tykach poroża byka i kozła.

pyza

nos żubra i łosia.

pojedynka

broń myśliwska jednostrzałowa.

piżmak, piżmak (Ondatra zibethica L.)

gatunek z rzędu gryzoni pochodzący z Ameryki płn. Sprowadzony w 1905 r. do Czech rozprzestrzenił się m.in. do Polski. Długość ciała 260-400 mm, ogona 180-280 mm, ciężar 700-1600 g. (...)

przecinka

wąska dróżka wycięta w lesie.

poryk

jednorazowy, głośny ryk jelenia byka,

patry, patry, trzeszcze

oczy zająca.

perukarz

kozioł noszący poroże zdeformowane w kształcie narośli kostnej pokrytej scypulem. Powitanie peruki wiąże się z utratą lub uszkodzeniem jąder. Zjawisko to dużo rzadziej występuje wśród (...)

ptak łowczy, ptak łowczy, ptak myśliwski

ptak drapieżny używany do polowań. W Polsce używano sokołów i jastrzębi. Współcześni sokolnicy polują na ogół z jastrzębiami.