Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: położyć

położyć

powalić celnym strzałem grubego zwierza.

Położyć – w kontekście łowiectwa, termin oznaczający powalenie celnym strzałem grubego zwierza. Jest to czynność, która wymaga precyzyjnego celowania oraz umiejętności trafienia w słabe punkty zwierzęcia, takie jak głowa czy serce. Skuteczne położenie zwierzęcia jest istotne, ponieważ zapobiega męczeniu rannego zwierzęcia oraz komplikacjom związanym z jego odnalezieniem. Aby osiągnąć sukces w położeniu grubego zwierza, myśliwy musi wykazać się wysoką umiejętnością strzelecką, a także wrażliwością na warunki środowiskowe i odległość do celu.

Położenie grubego zwierza może stanowić wyzwanie dla myśliwego, gdyż tego typu zwierzęta są bardziej odporne na strzały niż ich mniejsze odpowiedniki. W związku z tym, konieczna jest precyzja i siła strzału oraz uwzględnienie różnorodnych czynników wpływających na skuteczność oddanego strzału.

W rezultacie, położenie grubego zwierza stanowi kluczową umiejętność myśliwego, a jednocześnie niesie ze sobą pewne moralne i etyczne aspekty związane ze sprawiedliwym polowaniem opartym na szybkim i humanitarnym odstrzale.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj położyć w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę P

zobacz pełną listę haseł

parch lisów

choroba grzybicza skóry lisów.

poidło

naturalny lub sztuczny zbiornik z wodą, z którego korzysta zwierzyna.

pień

wyrostek kostny na czole samców zwierzyny płowej, na którym nasadzane jest poroże.

pasja myśliwska

zamiłowanie, żądza przygód i przeżyć myśliwskich.

przewód łowiecki

inaczej conductus.

perły

nieregularne zgrubienia i wyrostki na tykach poroża byka i kozła.

pies myśliwski

pies określonej rasy, który ze względu na cechy wrodzone nadaje się do układania myśliwskiego. Jego zadaniem jest pomagać myśliwemu przez wykonywanie jednej lub wielu czynności (psy (...)

puszcza

wielki kompleks leśny pokryty pierwotnymi lasami.

płaskodeńka

popularna łódka o płaskim dnie używana do polowań na ptactwo.

pióro
(...)