Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: położyć

położyć

powalić celnym strzałem grubego zwierza.

Położyć – w kontekście łowiectwa, termin oznaczający powalenie celnym strzałem grubego zwierza. Jest to czynność, która wymaga precyzyjnego celowania oraz umiejętności trafienia w słabe punkty zwierzęcia, takie jak głowa czy serce. Skuteczne położenie zwierzęcia jest istotne, ponieważ zapobiega męczeniu rannego zwierzęcia oraz komplikacjom związanym z jego odnalezieniem. Aby osiągnąć sukces w położeniu grubego zwierza, myśliwy musi wykazać się wysoką umiejętnością strzelecką, a także wrażliwością na warunki środowiskowe i odległość do celu.

Położenie grubego zwierza może stanowić wyzwanie dla myśliwego, gdyż tego typu zwierzęta są bardziej odporne na strzały niż ich mniejsze odpowiedniki. W związku z tym, konieczna jest precyzja i siła strzału oraz uwzględnienie różnorodnych czynników wpływających na skuteczność oddanego strzału.

W rezultacie, położenie grubego zwierza stanowi kluczową umiejętność myśliwego, a jednocześnie niesie ze sobą pewne moralne i etyczne aspekty związane ze sprawiedliwym polowaniem opartym na szybkim i humanitarnym odstrzale.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj położyć w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę P

zobacz pełną listę haseł

posoka

dawna nazwa farby grubej zwierzyny.

Polski Związek Łowiecki

organizacja łowiecka powstała w 1923 r. z przekształcenia Centralnego Związku Stowarzyszeń Łowieckich. Obecnie PZŁ działa w oparciu o Ustawę z 17 czerwca 1959 r. i posiada statut nadany (...)

pasza treściwa, pasza treściwa, karma treściwa

pasza odznaczająca się dużą zawartością składników pokarmowych w jednostce wagowej (np. ziarno zbóż).

przystrzelanie broni

wyregulowanie przyrządów celowniczych w ten sposób, aby broń biła celnie.

przewód łowiecki

inaczej conductus.

poletko łowieckie

powierzchnia uprawy roślin, służących zwierzynie jako żer lub karma. Dzielimy je na: żerowe, ogryzowe oraz produkcyjne. Na poletku łowieckim uprawia się rośliny okopowe, motylkowe, owies a (...)

po ryk

jednorazowy głośny ryk byka jelenia.

pancerz

1) upierzenie piersi głuszca;
2) płaszcz, zewnętrzna powłoka pocisku kulowego.

piżmak, piżmak (Ondatra zibethica L.)

gatunek z rzędu gryzoni pochodzący z Ameryki płn. Sprowadzony w 1905 r. do Czech rozprzestrzenił się m.in. do Polski. Długość ciała 260-400 mm, ogona 180-280 mm, ciężar 700-1600 g. (...)

płaskodeńka

popularna łódka o płaskim dnie używana do polowań na ptactwo.