Definicja hasła: położyć
- położyć
powalić celnym strzałem grubego zwierza.
Położyć to termin używany w łowiectwie, który oznacza powalenie celnym strzałem grubego zwierza. Jest to czynność, która wymaga od myśliwego precyzyjnego celowania i dobrego wyczucia odległości. Aby położyć zwierzę, myśliwy musi wykonać strzał, który trafi w jego słabe punkty, takie jak głowa lub serce. Strzał musi być na tyle silny, aby zabić lub powalić zwierzę na miejscu.
Celne położenie zwierzęcia jest bardzo ważne dla myśliwego, ponieważ oznacza to, że nie będzie on musiał polować na ranne zwierzę. Ranny zwierz może uciec i sprawić trudności w jego odnalezieniu. Dlatego też myśliwi starają się położyć swoje ofiary jak najszybciej i skuteczniej.
Położenie grubego zwierza może być trudne dla myśliwego, ponieważ są one bardziej odporne na strzały niż mniejsze ofiary. Myśliwi muszą więc uważać na to, aby ich strzał był silny i precyzyjny. Muszą również wziąć pod uwagę warunki pogodowe i odległości do celu. Wszystkie te czynniki mogą mieć wpływ na skuteczność strzału i poziom trudności położenia grubego zwierza.
Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj położyć w wyszukiwarce Google
Inne hasła na literę P
- piastun
młody niedźwiedź będący pod opieką matki.
- pokot, pokot, rozkład
ogół zwierzyny ubitej na polowaniu ułożony wg ustalonej kolejności (hierarchii łowieckiej). Rozłożonego pokotu nie wolno przejść w poprzek. Pokot wraz z sygnałami i ogniskiem powinien (...)
- pogonić
o psie myśliwskim: popędzić za ruszonym zającem.
- przewód
kanał w lufie.
- populacja
grupa osobników jednego gatunku występujących w określonej biocenozie i w określonych warunkach środowiskowych.
- ponowa
świeży opad śniegu ułatwiający myśliwym tropienie. Idealne warunki do polowania.
- poidło
naturalny lub sztuczny zbiornik z wodą, z którego korzysta zwierzyna.
- patry, patry, trzeszcze
oczy zająca.
- Polski Związek Łowiecki
organizacja łowiecka powstała w 1923 r. z przekształcenia Centralnego Związku Stowarzyszeń Łowieckich. Obecnie PZŁ działa w oparciu o Ustawę z 17 czerwca 1959 r. i posiada statut nadany (...)