Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: posokowiec bawarski

posokowiec bawarski

pies myśliwski, wyglądem przypominający większych rozmiarów jamnika. Maść czerwonobrązowa lub czerwonożółta. Pracuje wyłącznie na farbie za postrzałkiem. Przydatny szczególnie w górach.

Posokowiec bawarski to rasa psa myśliwskiego pochodząca z Bawarii. Charakteryzuje się wyglądem przypominającym większego jamnika, o maści czerwonobrązowej lub czerwonożółtej. Jest wyjątkowo przydatny w terenach górskich, ponieważ jest wyspecjalizowany w pracy na farbie za postrzałkiem. Posokowiec bawarski słynie z inteligencji, łatwości w szkoleniu oraz wytrzymałości na trudne warunki atmosferyczne, co czyni go popularnym wyborem jako pies myśliwski.

Ta rasa charakteryzuje się silnym instynktem polowania i umiejętnością szybkiego namierzania i śledzenia zwierzyny. Dodatkowo, posokowiec bawarski wykazuje silne poczucie lojalności wobec swojego właściciela oraz miłość do zabawy i spędzania czasu ze swoją rodziną. Posokowiec bawarski jest także przyjazny zarówno dla innych psów, jak i ludzi, co sprawia, że doskonale nadaje się jako towarzysz podczas spacerów po lesie.

W skrócie, posokowiec bawarski to rasa psa myśliwskiego o unikatowym wyglądzie, wysokich umiejętnościach łowieckich i właściwościach charakteru, które czynią go cenionym partnerem dla myśliwych oraz oddanym i przyjaznym członkiem rodziny.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj posokowiec bawarski w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę P

zobacz pełną listę haseł

podskakiwać

podchodzić tokującego głuszca. Polega to na szybkim podbiegnięciu w kierunku ptaka w trakcie głuchej pieśni - kiedy głuszec nie słyszy (zob. (...)

ptaki, ptaki (Aves)

gromada kręgowców, których przednia para kończyn przekształcona jest w skrzydła, a szczęka oraz żuchwa są wydłużone i wraz z pokrywą rogową tworzą dziób.

przesmyk

ulubione miejsce zwierzyny, przez które przechodzi zmieniając ostoję.

posadzić

o ptaku łowczym: strącić zdobycz na ziemię.

pyza

nos żubra i łosia.

pustorogie, pustorogie (Bovidae)

rodzina przeżuwaczy, u których rogi są puste w środku, nierozgałęzione i występują przeważnie u przedstawicieli obu płci. Nie zrzucają rogów. Ze zwierząt łownych do pustorogów (...)

piżmak, piżmak (Ondatra zibethica L.)

gatunek z rzędu gryzoni pochodzący z Ameryki płn. Sprowadzony w 1905 r. do Czech rozprzestrzenił się m.in. do Polski. Długość ciała 260-400 mm, ogona 180-280 mm, ciężar 700-1600 g. (...)

pies podsokoli

pies legawy (najczęściej wyżeł) współpracujący w czasie polowania z ptakiem łowczym

prochownica, prochownica, pulwersak

dawniej używany rożek (bogato zdobiony) do noszenia prochu.

parch lisów

choroba grzybicza skóry lisów.