Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: posokowiec bawarski

posokowiec bawarski

pies myśliwski, wyglądem przypominający większych rozmiarów jamnika. Maść czerwonobrązowa lub czerwonożółta. Pracuje wyłącznie na farbie za postrzałkiem. Przydatny szczególnie w górach.

Posokowiec bawarski to pies myśliwski, który pochodzi z Bawarii. Jego wygląd przypomina większego jamnika, a jego maść to czerwonobrązowa lub czerwonożółta. Posokowiec bawarski jest przydatny szczególnie w górach, ponieważ jest w stanie pracować wyłącznie na farbie za postrzałkiem.

Posokowiec bawarski jest inteligentny i łatwy w szkoleniu, dlatego też jest popularnym psem myśliwskim. Jest również bardzo odporny na warunki atmosferyczne i może pracować w trudnych warunkach. Ma silny instynkt polowania i jest w stanie szybko znaleźć i śledzić zwierzynę.

Posokowiec bawarski ma również silne poczucie lojalności wobec swojego właściciela i jest oddany swojej rodzinie. Jest to pies, który lubi się bawić i uwielbia spędzać czas ze swoją rodziną. Jest również bardzo przyjazny dla innych psów i ludzi, co czyni go doskonałym towarzyszem do spacerów po lesie.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj posokowiec bawarski w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę P

zobacz pełną listę haseł

piston

inaczej kapiszon.

prośna

ciężarna locha

poroże

parzyste wyrostki kostne nasadzane na możdżeniach samców (wyjątek: u renifera także samic) jeleniowatych. Poroże jest corocznie zrzucane i ponownie nasadzane. Poroże jelenia, łosia i (...)

pogonić

o psie myśliwskim: popędzić za ruszonym zającem.

posokowiec hanowerski

pies myśliwski średniej wielkości, maści brązowej z czarną maską na pysku. Głowę ma dużą z obwisłymi uszami i faflami, ogon długi i gruby. Pies jednostronny doskonale pracujący na (...)

podprowadzać

o tropicielu lub psie myśliwskim: zaprowadzić myśliwego na spotkanie ze zwierzyną.

poryk

jednorazowy, głośny ryk jelenia byka,

podjazd

rodzaj polowania polegający na podjeżdżaniu (na sankach lub furmanką) przez myśliwego do zwierzyny na odległość strzału. Myśliwy wyskakuje z pojazdu i kryje się za drzewem lub krzakiem, (...)

przystrzelanie broni

wyregulowanie przyrządów celowniczych w ten sposób, aby broń biła celnie.

przyspiesznik

urządzenie ułatwiające oddanie precyzyjnego strzału do stojącej zwierzyny grubej. Przy użyciu przyśpiesznika bardzo lekkie dotknięcie spustu powoduje zwolnienie kurka i strzał.