Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: posokowiec bawarski

posokowiec bawarski

pies myśliwski, wyglądem przypominający większych rozmiarów jamnika. Maść czerwonobrązowa lub czerwonożółta. Pracuje wyłącznie na farbie za postrzałkiem. Przydatny szczególnie w górach.

Posokowiec bawarski to rasa psa myśliwskiego pochodząca z Bawarii. Charakteryzuje się wyglądem przypominającym większego jamnika, o maści czerwonobrązowej lub czerwonożółtej. Jest wyjątkowo przydatny w terenach górskich, ponieważ jest wyspecjalizowany w pracy na farbie za postrzałkiem. Posokowiec bawarski słynie z inteligencji, łatwości w szkoleniu oraz wytrzymałości na trudne warunki atmosferyczne, co czyni go popularnym wyborem jako pies myśliwski.

Ta rasa charakteryzuje się silnym instynktem polowania i umiejętnością szybkiego namierzania i śledzenia zwierzyny. Dodatkowo, posokowiec bawarski wykazuje silne poczucie lojalności wobec swojego właściciela oraz miłość do zabawy i spędzania czasu ze swoją rodziną. Posokowiec bawarski jest także przyjazny zarówno dla innych psów, jak i ludzi, co sprawia, że doskonale nadaje się jako towarzysz podczas spacerów po lesie.

W skrócie, posokowiec bawarski to rasa psa myśliwskiego o unikatowym wyglądzie, wysokich umiejętnościach łowieckich i właściwościach charakteru, które czynią go cenionym partnerem dla myśliwych oraz oddanym i przyjaznym członkiem rodziny.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj posokowiec bawarski w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę P

zobacz pełną listę haseł

piżmak, piżmak (Ondatra zibethica L.)

gatunek z rzędu gryzoni pochodzący z Ameryki płn. Sprowadzony w 1905 r. do Czech rozprzestrzenił się m.in. do Polski. Długość ciała 260-400 mm, ogona 180-280 mm, ciężar 700-1600 g. (...)

Purday

angielska firma produkująca wysokiej klasy dubeltówki.

polowanie

tropienie, ściganie, strzelanie i łowienie zwierzyny sposobami zgodnymi z prawem. Poloewanie stanowiło zajęcie ludzi od czasów pierwotnych aż do dziś. Na przestrzeni wieków ulegało i ulega (...)

posadzić

o ptaku łowczym: strącić zdobycz na ziemię.

pąd

trop zwierzęcia, po którym przebiegły psy

piastun

młody niedźwiedź będący pod opieką matki.

prowadzenie

1) o jeleniu, danielu, dziku: przewodzenie stadu;
2) o samicy: opieka nad potomstwem,
3) o myśliwym: przesuwanie wylotu lufy za poruszającym się celem.

poprawka

drugi strzał do tego samego celu (po pierwszym nieskutecznym).

pastorał

podpórka służąca do oparcia broni przy strzale

pętla

splątane tropy zająca na śniegu.