Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: pianie

pianie

wydawanie ostrego głosu przez koguty bażanta.

Pianie to charakterystyczny dźwięk wydawany przez samca bażanta, który służy do oznaczania terytorium oraz zaznaczania swojej obecności. Jest to jeden z najbardziej rozpoznawalnych dźwięków w środowisku leśnym i może być słyszany na odległość nawet kilku kilometrów. Samce bażanta wydają ten dźwięk, aby przyciągnąć samice i zachęcić je do składania jaj, jak również jako sposób ostrzegania innych ptaków o obecności drapieżników. Ponadto, pianie może być postrzegane jako oznaka poranka lub początku nowego dnia. Dla myśliwych jest to także ważny sygnał, ponieważ informuje ich o rozpoczęciu sezonu polowań.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj pianie w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę P

zobacz pełną listę haseł

pierzenie się

wymiana piór u ptaków.

patrochy

niejadalne wnętrzności zwierzyny.

po ryk

jednorazowy głośny ryk byka jelenia.

przystrzelanie lunety

wyregulowanie lunety w ten sposób, aby używając jej przy strzelaniu trafiać w cel. Myśliwska broń kulowa i zamontowane na niej lunety przestrzeliwuje się na odległość 100-150 m.

preparowanie

poroży i oręża dzików. Do preparowania przystępujemy niezwłocznie po strzeleniu sztuki. Najpierw czyścimy wstępnie czaszkę (usuwamy język, mózg itd.), następnie moczymy przez 24 godz. w (...)

pointer

wyżeł wielostronny, doskonały legawiec o bezkonkurencyjnym górnym wietrze, dobrze pracujący w suchym polu. Ma zgrabną sylwetkę, silną i szeroką pierś, ogon długi, prosty; sierść (...)

parasol

paśnik dla sarn i jeleni w kształcie parasola.

podlot

młody ptak zaczynający latać.

pozyskanie zwierzyny

wejście w posiadanie zwierzyny przez odstrzał lub odłów.

paśnik

urządzenie łowieckie służące do zadawania karmy zwierzynie.