Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: pianie

pianie

wydawanie ostrego głosu przez koguty bażanta.

Pianie to charakterystyczny dźwięk wydawany przez samca bażanta, który służy do oznaczania terytorium oraz zaznaczania swojej obecności. Jest to jeden z najbardziej rozpoznawalnych dźwięków w środowisku leśnym i może być słyszany na odległość nawet kilku kilometrów. Samce bażanta wydają ten dźwięk, aby przyciągnąć samice i zachęcić je do składania jaj, jak również jako sposób ostrzegania innych ptaków o obecności drapieżników. Ponadto, pianie może być postrzegane jako oznaka poranka lub początku nowego dnia. Dla myśliwych jest to także ważny sygnał, ponieważ informuje ich o rozpoczęciu sezonu polowań.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj pianie w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę P

zobacz pełną listę haseł

pasza soczysta, pasza soczysta, karma soczysta

karma zawierająca duży procent wody (buraki, ziemniaki, kiszonka).

przecinka

wąska dróżka wycięta w lesie.

przystrzelanie broni

wyregulowanie przyrządów celowniczych w ten sposób, aby broń biła celnie.

pomruk

głos wydawany przez niedźwiedzia, jelenia byka i borsuka.

ptactwo łowne

gatunki ptaków na które mo.na polować (patrz: zwierzyna) 429.Ptak łowczy ? uło.ony i wykorzystywany do polowania na zwierzynę

ptaki, ptaki (Aves)

gromada kręgowców, których przednia para kończyn przekształcona jest w skrzydła, a szczęka oraz żuchwa są wydłużone i wraz z pokrywą rogową tworzą dziób.

proca

jedna z najstarszych miotających broni myśliwskich. Złożony we dwoje rzemień z rozszerzoną częścią środkową (w kształcie miseczki), z której, w wyniku szybkiego obracania i puszczania (...)

patroszenie

usuwanie wnętrzności z jamy brzusznej strzelonej zwierzyny. Należy wykonać je niezwłocznie ze względu na proces psucia się tuszy, który zaczyna się od jamy brzusznej, zwłaszcza gdy pocisk (...)

praca psa

sposób wykonywania zadań przez psa myśliwskiego (oceniany na konkursach).

Polski Związek Łowiecki

organizacja łowiecka powstała w 1923 r. z przekształcenia Centralnego Związku Stowarzyszeń Łowieckich. Obecnie PZŁ działa w oparciu o Ustawę z 17 czerwca 1959 r. i posiada statut nadany (...)