Definicja hasła: ptactwo łowne
- ptactwo łowne
gatunki ptaków na które mo.na polować (patrz: zwierzyna) 429.Ptak łowczy ? uło.ony i wykorzystywany do polowania na zwierzynę
Ptactwo łowne to gatunki ptaków, które są wykorzystywane do polowania na zwierzynę. Ptaki te są specjalnie hodowane i ułożone do polowania. Najczęściej są to gołębie, kuropatwy, bażanty, kaczki i indyki. Ptaki te są wybierane ze względu na ich zdolności do śledzenia i namierzania zwierzyny.
Ptaki te są specjalnie trenowane przez myśliwych, aby były bardziej skuteczne w polowaniu. Trenują je, aby były bardziej odporne na bodźce zewnętrzne i aby lepiej reagowały na sygnały myśliwego. Ptaki te są również uczone, jak wykorzystać swoje umiejętności do namierzania zwierzyny.
Ptactwo łowne jest ważnym elementem tradycyjnego polowania. Myśliwi uważają ptaki te za ważny element swojego sprzętu i czasami inwestują dużo czasu i pieniędzy w ich hodowlę i trenowanie. Ptaki te są również uważane za symbol tradycyjnego polowania i szacunku dla natury.
Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj ptactwo łowne w wyszukiwarce Google
Inne hasła na literę P
- paśnik
urządzenie łowieckie służące do zadawania karmy zwierzynie.
- populacja
grupa osobników jednego gatunku występujących w określonej biocenozie i w określonych warunkach środowiskowych.
- Polski Związek Łowiecki
organizacja łowiecka powstała w 1923 r. z przekształcenia Centralnego Związku Stowarzyszeń Łowieckich. Obecnie PZŁ działa w oparciu o Ustawę z 17 czerwca 1959 r. i posiada statut nadany (...)
- parkać się
o ptakach: łączyć się w pary.
- pyza
nos żubra i łosia.
- płaskodeńka
popularna łódka o płaskim dnie używana do polowań na ptactwo.
- posokowiec hanowerski
pies myśliwski średniej wielkości, maści brązowej z czarną maską na pysku. Głowę ma dużą z obwisłymi uszami i faflami, ogon długi i gruby. Pies jednostronny doskonale pracujący na (...)
- ponowa
świeży opad śniegu ułatwiający myśliwym tropienie. Idealne warunki do polowania.
- przybory myśliwskie
przedmioty (z wyjątkiem broni) ułatwiające polowanie: futerały, torby, stolid, laski, podpórki, noże, troki, wabiki, trąbki, rogi, przybory do czyszczenia broni i elaboracji naboi (...)
- pole
1) teren, na którym odbywa się polowanie;
2) rok pracy psa myśliwskiego (np. drugie pole - drugi sezon).