Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: ptactwo łowne

ptactwo łowne

gatunki ptaków na które mo.na polować (patrz: zwierzyna) 429.Ptak łowczy ? uło.ony i wykorzystywany do polowania na zwierzynę

Ptactwo łowne to gatunki ptaków, które są wykorzystywane do polowania na zwierzynę. Ptaki te są specjalnie hodowane i ułożone do polowania. Najczęściej są to gołębie, kuropatwy, bażanty, kaczki i indyki. Ptaki te są wybierane ze względu na ich zdolności do śledzenia i namierzania zwierzyny.

Ptaki te są specjalnie trenowane przez myśliwych, aby były bardziej skuteczne w polowaniu. Trenują je, aby były bardziej odporne na bodźce zewnętrzne i aby lepiej reagowały na sygnały myśliwego. Ptaki te są również uczone, jak wykorzystać swoje umiejętności do namierzania zwierzyny.

Ptactwo łowne jest ważnym elementem tradycyjnego polowania. Myśliwi uważają ptaki te za ważny element swojego sprzętu i czasami inwestują dużo czasu i pieniędzy w ich hodowlę i trenowanie. Ptaki te są również uważane za symbol tradycyjnego polowania i szacunku dla natury.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj ptactwo łowne w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę P

zobacz pełną listę haseł

parasol

paśnik dla sarn i jeleni w kształcie parasola.

pyza

nos żubra i łosia.

pobudka

sygnał myśliwski grany na trąbce albo rogu, budzący myśliwych lub też oznajmiający rozpoczęcie polowama.

pokot, pokot, rozkład

ogół zwierzyny ubitej na polowaniu ułożony wg ustalonej kolejności (hierarchii łowieckiej). Rozłożonego pokotu nie wolno przejść w poprzek. Pokot wraz z sygnałami i ogniskiem powinien (...)

piastun

młody niedźwiedź będący pod opieką matki.

podgorzałka, podgorzałka (Nyroca nyroca Sulld)

ptak z rzędu blaszkodziobych należący do grążyc. Długość ciała do 42 cm, rozpiętość skrzydeł do 65 cm, ciężar 0,5-0,7 kg. Kaczor w upierzeniu godowym ma głowę, szyję i pierś (...)

poryk

jednorazowy, głośny ryk jelenia byka,

ptaszniczka

długa myśliwska broń palna małego kalibru, używana do polowania na ptaki od XVI w., wyposażona zazwyczaj w zewnętrzny zamek kołowy i ściętą, bogato inkrustowaną kolbę.

płaskonos, płaskonos (Spatula clypeata L.)

bardzo nielicznie lęgowy ptak z rodziny blaszkodziobych należący do kaczek właściwych. Charakterystyczną cechą płaskonosa jest wąski u nasady dziób, rozszerzony przy końcu. Długość (...)

posyp

inaczej daszek.