Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: ptactwo łowne

ptactwo łowne

gatunki ptaków na które mo.na polować (patrz: zwierzyna) 429.Ptak łowczy ? uło.ony i wykorzystywany do polowania na zwierzynę

Ptactwo łowne to grupa ptaków wykorzystywana do polowania na zwierzynę. Są to zazwyczaj specjalnie trenowane ptaki, które pomagają myśliwym w namierzaniu i śledzeniu zwierzyny. Ptaki te są szkolone, aby poprawić ich zdolności do reakcji na sygnały myśliwego oraz aby były bardziej odporne na bodźce zewnętrzne. Wśród ptactwa łownego często znajdują się takie gatunki jak gołębie, kuropatwy, bażanty, kaczki oraz indyki.

Ptactwo łowne odgrywa istotną rolę w tradycyjnym polowaniu, stanowiąc ważny element wyposażenia myśliwego. Hodowla i trening ptaków łownych mogą wymagać znaczących nakładów czasu i pieniędzy ze strony myśliwych. Z kolei ptactwo łowne jest symbolem tradycji polowania oraz szacunku dla natury.

Wybór konkretnych gatunków ptaków do funkcji łownej zależy od ich naturalnych predyspozycji do polowania oraz zdolności w namierzaniu zwierzyny. Ptaki te są szczególnie doceniane za pomoc w polowaniu na różne gatunki zwierzyny, co kształtuje ich istotną rolę w tej dziedzinie działalności myśliwskiej.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj ptactwo łowne w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę P

zobacz pełną listę haseł

przestęp

trop jelenia charakteryzujący się tym, że odcisk tylnego badyla przekracza odcisk badyla przedniego.

panewka

wklęsłe miejsce znajdujące się pod kurkiem strzelby skałkowej, gdzie podsypywało się proch (zob. skałkówka).

pistonówka

inaczej kapiszonówka.

ponowa

świeży opad śniegu ułatwiający myśliwym tropienie. Idealne warunki do polowania.

ptactwo łowne

gatunki ptaków na które mo.na polować (patrz: zwierzyna) 429.Ptak łowczy ? uło.ony i wykorzystywany do polowania na zwierzynę

podchód

sposób polowania, polegający na podchodzeniu przez myśliwego do zwierzyny na odległość strzału.

pies podsokoli

pies legawy (najczęściej wyżeł) współpracujący w czasie polowania z ptakiem łowczym

Polski Związek Łowiecki

organizacja łowiecka powstała w 1923 r. z przekształcenia Centralnego Związku Stowarzyszeń Łowieckich. Obecnie PZŁ działa w oparciu o Ustawę z 17 czerwca 1959 r. i posiada statut nadany (...)

prośna

ciężarna locha

pancerz

1) upierzenie piersi głuszca;
2) płaszcz, zewnętrzna powłoka pocisku kulowego.