Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: parkać się

parkać się

o ptakach: łączyć się w pary.

Parkać się to zjawisko, które występuje u ptaków i oznacza łączenie się w pary. Jest to proces, który ma miejsce w okresie godowym, czyli okresie, w którym ptaki szukają partnera do rozmnażania. Parkać się może odbywać się na różne sposoby, w zależności od gatunku ptaka. Niektóre gatunki parkują się poprzez taniec godowy, podczas którego samce prezentują swoje pióra i umiejętności latające. Inne gatunki parkują się poprzez wspólne śpiewanie lub budowanie gniazd.

Parkać się jest ważnym elementem cyklu życia ptaka. Samce i samice spotykają się, aby znaleźć partnera do rozmnażania i tworzenia rodziny. W tym celu samce muszą przyciągnąć uwagę samic poprzez prezentację swoich piór lub umiejętności latających. Samice z kolei muszą ocenić potencjalnych partnerów i wybrać tego, który najlepiej spełnia ich potrzeby.

Parkać się jest ważnym elementem ekosystemu ptaków. Poprzez ten proces ptaki mogą rozmnażać się i tworzyć nowe populacje. Parkać się jest również ważnym elementem dla obserwatorów przyrody, ponieważ pozwala im obserwować piękne taneczne ceremonie godowe oraz inne interesujace zachowania ptaków.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj parkać się w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę P

zobacz pełną listę haseł

pointer

wyżeł wielostronny, doskonały legawiec o bezkonkurencyjnym górnym wietrze, dobrze pracujący w suchym polu. Ma zgrabną sylwetkę, silną i szeroką pierś, ogon długi, prosty; sierść (...)

przesadzić

o zwierzynie: przeskakiwać przez linię gdzie stoją myśliwi.

pogonić

o psie myśliwskim: popędzić za ruszonym zającem.

pancerz

1) upierzenie piersi głuszca;
2) płaszcz, zewnętrzna powłoka pocisku kulowego.

przewód łowiecki

inaczej conductus.

paradoks

gwintowanie końca lufy w broni śrutowej. W przypadku strzelania, kulą paradoks miał nadać jej ruch obrotowy.

padlina

ciało nieżywego zwierzęcia, które padło w sposób naturalny.

ptactwo łowne

gatunki ptaków na które mo.na polować (patrz: zwierzyna) 429.Ptak łowczy ? uło.ony i wykorzystywany do polowania na zwierzynę

piston

inaczej kapiszon.

poidło

naturalny lub sztuczny zbiornik z wodą, z którego korzysta zwierzyna.