Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: ptactwo

ptactwo

zbiorowa nazwa ptaków łownych.

Ptactwo to zbiorowa nazwa ptaków łownych, które są polowane przez myśliwych. Ptaki te są zazwyczaj wykorzystywane do celów sportowych lub jako źródło pożywienia. Ptaki łowne są różne i obejmują wiele gatunków, w tym gołębie, bażanty, kuropatwy, kaczki i perkozy. Większość ptaków łownych jest drapieżnikami lub drapieżnikami-łowcami, co oznacza, że ​​polują na inne zwierzęta, aby się nimi żywić.

Myśliwi polują na ptaki łowne za pomocą broni palnej lub psów myśliwskich. Psy myśliwskie szkolone są do wykrywania i tropienia ptaków oraz do odstraszania ich od określonych obszarów. Myśliwi używają również specjalnych pułapek i sieci do polowania na ptaki.

Polowanie na ptaki jest regulowane przez prawo i może być dozwolone tylko w określonych okresach roku lub w określonych regionach. W niektórych miejscach polowanie na ptaki jest całkowicie zabronione ze względu na ochronę gatunku lub ochronę przyrody. Polowanie na ptaki może być również ograniczone ze względu na bezpieczeństwo publiczne lub inne powody.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj ptactwo w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę P

zobacz pełną listę haseł

posokowiec hanowerski

pies myśliwski średniej wielkości, maści brązowej z czarną maską na pysku. Głowę ma dużą z obwisłymi uszami i faflami, ogon długi i gruby. Pies jednostronny doskonale pracujący na (...)

paprać się

o ptakach: kąpać się w piasku.

pomruk

głos wydawany przez niedźwiedzia, jelenia byka i borsuka.

paprzysko

miejsce piaskowych kąpieli ptaków.

przechera

o sprytnym lisie.

podłowczy

pomocnik łowczego.

pancerz

1) upierzenie piersi głuszca;
2) płaszcz, zewnętrzna powłoka pocisku kulowego.

pozyskanie zwierzyny

wejście w posiadanie zwierzyny przez odstrzał lub odłów.

puszcza

wielki kompleks leśny pokryty pierwotnymi lasami.

poroże

parzyste wyrostki kostne nasadzane na możdżeniach samców (wyjątek: u renifera także samic) jeleniowatych. Poroże jest corocznie zrzucane i ponownie nasadzane. Poroże jelenia, łosia i (...)