Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: poduszka

poduszka, poduszka, baka

wypukłość na kolbie broni myśliwskiej, do której przykłada się policzek podczas celowania i strzału (zob. łoże).

Poduszka jest wypukłością na kolbie broni myśliwskiej, która służy do przyłożenia policzka podczas celowania i strzału. Jest to drewniana część broni palnej, wykonana zazwyczaj z drewna orzechowego. Składa się z kolby i szyjki, a jej końcówka jest zabezpieczona stopką. Istnieją dwa rodzaje poduszek: angielskie i pistoletowe.

Poduszka angielska jest szersza i bardziej wyprofilowana niż pistoletowa. Ma ona szerokie łoże, które pozwala na lepsze trzymanie broni podczas strzelania. Jest to idealne rozwiązanie dla myśliwych, którzy chcą mieć większą precyzję podczas strzelania.

Poduszka pistoletowa jest węższa i mniej wyprofilowana niż angielska. Jest to idealne rozwiązanie dla myśliwych, którzy chcą mieć większy zasięg podczas strzelania. Ma ona mniejsze łoże, co pozwala na lepsze trzymanie broni podczas strzelania.

Poduszka jest ważnym elementem broni myśliwskiej, ponieważ pozwala na lepsze trzymanie broni podczas celowania i strzału oraz umożliwia precyzyjne strzelanie. Wybór odpowiedniego rodzaju poduszki zależy od potrzeb myśliwego i jego stylu strzelania.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj poduszka w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę P

zobacz pełną listę haseł

Polski Związek Łowiecki

organizacja łowiecka powstała w 1923 r. z przekształcenia Centralnego Związku Stowarzyszeń Łowieckich. Obecnie PZŁ działa w oparciu o Ustawę z 17 czerwca 1959 r. i posiada statut nadany (...)

pies

samiec borsuka lub lisa.

pęta

krótkie rzemyki służące do przytrzymania ptaka łowczego.

prochownica, prochownica, pulwersak

dawniej używany rożek (bogato zdobiony) do noszenia prochu.

pobudka

sygnał myśliwski grany na trąbce albo rogu, budzący myśliwych lub też oznajmiający rozpoczęcie polowama.

pistonówka

inaczej kapiszonówka.

pies podsokoli

pies legawy (najczęściej wyżeł) współpracujący w czasie polowania z ptakiem łowczym

para, para, parka

samiec i samica tego samego gatunku.

pojedynka

broń myśliwska jednostrzałowa.

poletko łowieckie

powierzchnia uprawy roślin, służących zwierzynie jako żer lub karma. Dzielimy je na: żerowe, ogryzowe oraz produkcyjne. Na poletku łowieckim uprawia się rośliny okopowe, motylkowe, owies a (...)