Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: poduszka

poduszka, poduszka, baka

wypukłość na kolbie broni myśliwskiej, do której przykłada się policzek podczas celowania i strzału (zob. łoże).

Poduszka jest wypukłością na kolbie broni myśliwskiej, która służy do przyłożenia policzka podczas celowania i strzału. Jest to drewniana część broni palnej, wykonana zazwyczaj z drewna orzechowego. Składa się z kolby i szyjki, a jej końcówka jest zabezpieczona stopką. Istnieją dwa rodzaje poduszek: angielskie i pistoletowe.

Poduszka angielska jest szersza i bardziej wyprofilowana niż pistoletowa. Ma ona szerokie łoże, które pozwala na lepsze trzymanie broni podczas strzelania. Jest to idealne rozwiązanie dla myśliwych, którzy chcą mieć większą precyzję podczas strzelania.

Poduszka pistoletowa jest węższa i mniej wyprofilowana niż angielska. Jest to idealne rozwiązanie dla myśliwych, którzy chcą mieć większy zasięg podczas strzelania. Ma ona mniejsze łoże, co pozwala na lepsze trzymanie broni podczas strzelania.

Poduszka jest ważnym elementem broni myśliwskiej, ponieważ pozwala na lepsze trzymanie broni podczas celowania i strzału oraz umożliwia precyzyjne strzelanie. Wybór odpowiedniego rodzaju poduszki zależy od potrzeb myśliwego i jego stylu strzelania.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj poduszka w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę P

zobacz pełną listę haseł

podstrzelić

na polowaniu zbiorowym strzelać do zwierzyny wychodzącej na sąsiada.

pointer

wyżeł wielostronny, doskonały legawiec o bezkonkurencyjnym górnym wietrze, dobrze pracujący w suchym polu. Ma zgrabną sylwetkę, silną i szeroką pierś, ogon długi, prosty; sierść (...)

poduszka, poduszka, baka

wypukłość na kolbie broni myśliwskiej, do której przykłada się policzek podczas celowania i strzału (zob. łoże).

proca

jedna z najstarszych miotających broni myśliwskich. Złożony we dwoje rzemień z rozszerzoną częścią środkową (w kształcie miseczki), z której, w wyniku szybkiego obracania i puszczania (...)

prochownica, prochownica, pulwersak

dawniej używany rożek (bogato zdobiony) do noszenia prochu.

podgorzałka, podgorzałka (Nyroca nyroca Sulld)

ptak z rzędu blaszkodziobych należący do grążyc. Długość ciała do 42 cm, rozpiętość skrzydeł do 65 cm, ciężar 0,5-0,7 kg. Kaczor w upierzeniu godowym ma głowę, szyję i pierś (...)

Polski Związek Łowiecki

organizacja łowiecka powstała w 1923 r. z przekształcenia Centralnego Związku Stowarzyszeń Łowieckich. Obecnie PZŁ działa w oparciu o Ustawę z 17 czerwca 1959 r. i posiada statut nadany (...)

piórko malarskie

zob. ostrolotka.

poidło

naturalny lub sztuczny zbiornik z wodą, z którego korzysta zwierzyna.

poroże

parzyste wyrostki kostne nasadzane na możdżeniach samców (wyjątek: u renifera także samic) jeleniowatych. Poroże jest corocznie zrzucane i ponownie nasadzane. Poroże jelenia, łosia i (...)