Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: piszczałka

piszczałka

wabik (zwykle kościany) na jarząbki.

Piszczałka to wabik używany do zwabienia jarząbków. Składa się zazwyczaj z kości lub drewna i jest wykorzystywana do imitacji dźwięków wydawanych przez te ptaki. Piszczałka jest przydatnym narzędziem dla myśliwych, którzy chcą przyciągnąć jarząbki i umożliwić sobie obserwację ich zachowań oraz ewentualne polowanie. Jest to więc element niezbędny dla wielu miłośników łowiectwa, umożliwiający im skuteczne pozyskiwanie informacji o dzikiej przyrodzie oraz praktykowanie swojego hobby w sposób zrównoważony. Kluczowe jest odpowiednie opanowanie techniki używania piszczałki, które pozwala na osiągnięcie najlepszych efektów podczas przyciągania jarząbków. Dzięki temu narzędziu myśliwi mogą zwiększyć swoje szanse na udane polowanie oraz zdobycie cennego doświadczenia obcowania z naturą i dzikimi zwierzętami.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj piszczałka w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę P

zobacz pełną listę haseł

patrochy

niejadalne wnętrzności zwierzyny.

podjazd

rodzaj polowania polegający na podjeżdżaniu (na sankach lub furmanką) przez myśliwego do zwierzyny na odległość strzału. Myśliwy wyskakuje z pojazdu i kryje się za drzewem lub krzakiem, (...)

praca psa

sposób wykonywania zadań przez psa myśliwskiego (oceniany na konkursach).

przechera

o sprytnym lisie.

prowadzenie

1) o jeleniu, danielu, dziku: przewodzenie stadu;
2) o samicy: opieka nad potomstwem,
3) o myśliwym: przesuwanie wylotu lufy za poruszającym się celem.

pniaki

inaczej haki.

podgorzałka, podgorzałka (Nyroca nyroca Sulld)

ptak z rzędu blaszkodziobych należący do grążyc. Długość ciała do 42 cm, rozpiętość skrzydeł do 65 cm, ciężar 0,5-0,7 kg. Kaczor w upierzeniu godowym ma głowę, szyję i pierś (...)

Polski Związek Łowiecki

organizacja łowiecka powstała w 1923 r. z przekształcenia Centralnego Związku Stowarzyszeń Łowieckich. Obecnie PZŁ działa w oparciu o Ustawę z 17 czerwca 1959 r. i posiada statut nadany (...)

pokot, pokot, rozkład

ogół zwierzyny ubitej na polowaniu ułożony wg ustalonej kolejności (hierarchii łowieckiej). Rozłożonego pokotu nie wolno przejść w poprzek. Pokot wraz z sygnałami i ogniskiem powinien (...)

padlina

ciało nieżywego zwierzęcia, które padło w sposób naturalny.