Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: pojedynka

pojedynka

broń myśliwska jednostrzałowa.

Pojedynka to rodzaj broni myśliwskiej, która jest jednostrzałowa. Składa się z lufy i komory nabojowej zawierającej jeden nabój. Ta lekka i łatwa w obsłudze broń palna posiada lufę wykonaną ze stali lub aluminium, oraz zazwyczaj wyposażona jest w celownik optyczny lub laserowy. Jej długość kształtuje się w przedziale od 60 do 90 cm, a waga mieści się między 2 a 3 kg. Pojedynka jest szeroko stosowana przez myśliwych do polowania na ptaki oraz inne małe zwierzęta, zarówno na łowiskach, jak i strzelnicy. Może być również wykorzystywana w celach sportowych, takich jak strzelanie sportowe czy strzelanie do tarczy. Ze względu na swoją moc rażenia i szybkość przeładowywania, pojedynka jest uznawana za skuteczną broń myśliwską. Jednakże należy pamiętać o przestrzeganiu środków bezpieczeństwa przy jej użyciu, aby uniknąć niebezpiecznych sytuacji.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj pojedynka w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę P

zobacz pełną listę haseł

paprzysko

miejsce piaskowych kąpieli ptaków.

poskromić

w sokolnictwie: zmusić ptaka łowczego do poddania się woli myśliwego.

posokowiec bawarski

pies myśliwski, wyglądem przypominający większych rozmiarów jamnika. Maść czerwonobrązowa lub czerwonożółta. Pracuje wyłącznie na farbie za postrzałkiem. Przydatny szczególnie w (...)

patry, patry, trzeszcze

oczy zająca.

ptaszniczka

długa myśliwska broń palna małego kalibru, używana do polowania na ptaki od XVI w., wyposażona zazwyczaj w zewnętrzny zamek kołowy i ściętą, bogato inkrustowaną kolbę.

pyza

nos żubra i łosia.

patrochy

niejadalne wnętrzności zwierzyny.

ptactwo łowne

gatunki ptaków na które mo.na polować (patrz: zwierzyna) 429.Ptak łowczy ? uło.ony i wykorzystywany do polowania na zwierzynę

pojedynek

zwierz (samiec), który wiedzie samotny tryb życia.

pasza treściwa, pasza treściwa, karma treściwa

pasza odznaczająca się dużą zawartością składników pokarmowych w jednostce wagowej (np. ziarno zbóż).