Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: pojedynka

pojedynka

broń myśliwska jednostrzałowa.

Pojedynka to rodzaj broni myśliwskiej, która jest jednostrzałowa. Jest to rodzaj broni palnej, który jest używany do polowania na zwierzęta. Pojedynka składa się z lufy i komory nabojowej, w której umieszczony jest nabój. Broń ta ma długość od 60 do 90 cm i waży od 2 do 3 kg. Lufa pojedynki jest wykonana ze stali lub aluminium i może być wyposażona w celownik optyczny lub laserowy.

Pojedynka jest bardzo popularna wśród myśliwych, ponieważ jest lekka i łatwa w obsłudze. Jest to idealna broń do polowania na ptaki lub inne małe zwierzęta. Broń ta może być używana zarówno do polowania na łowisku, jak i do strzelania na strzelnicy. Pojedynka może być również używana do celów sportowych, takich jak strzelanie sportowe lub strzelanie do tarczy.

Pojedynka jest bardzo skuteczną bronią myśliwską, ponieważ ma dużą moc rażenia i szybko się naciąga. Jednak należy pamiętać, że broń ta może być niebezpieczna, jeśli nie jest używana zgodnie z instrukcjami bezpieczeństwa. Dlatego też ważne jest, aby myśliwi przestrzegali przepisów dotyczących bezpieczeństwa przy użyciu tego rodzaju broni.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj pojedynka w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę P

zobacz pełną listę haseł

pomiatać

o samicach czworonożnych drapieżników (psy, borsuki, wilki, lisy): wydawać na świat potomstwo.

pniaki

inaczej haki.

piżmak, piżmak (Ondatra zibethica L.)

gatunek z rzędu gryzoni pochodzący z Ameryki płn. Sprowadzony w 1905 r. do Czech rozprzestrzenił się m.in. do Polski. Długość ciała 260-400 mm, ogona 180-280 mm, ciężar 700-1600 g. (...)

padlina

ciało nieżywego zwierzęcia, które padło w sposób naturalny.

patrochy

niejadalne wnętrzności zwierzyny.

poroże

parzyste wyrostki kostne nasadzane na możdżeniach samców (wyjątek: u renifera także samic) jeleniowatych. Poroże jest corocznie zrzucane i ponownie nasadzane. Poroże jelenia, łosia i (...)

przelot

inaczej ciąg.

przewód łowiecki

inaczej conductus.

poletko łowieckie

powierzchnia uprawy roślin, służących zwierzynie jako żer lub karma. Dzielimy je na: żerowe, ogryzowe oraz produkcyjne. Na poletku łowieckim uprawia się rośliny okopowe, motylkowe, owies a (...)

przeziernik

przyrząd celowniczy z otworem w środku, zastępujący szczerbinki.