Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: praca psa

praca psa

sposób wykonywania zadań przez psa myśliwskiego (oceniany na konkursach).

Praca psa myśliwskiego to złożony proces, który wymaga odpowiedniego szkolenia i wytrwałości. Przede wszystkim, pies musi być wystarczająco silny i zdrowy, aby móc wykonywać swoje zadania. Musi również posiadać odpowiednią inteligencję i umiejętności, aby móc skutecznie łowić.

Pies myśliwski musi być w stanie wykonywać różne zadania, takie jak tropienie, polowanie na ptaki lub inne zwierzęta, a także szukanie i przynoszenie upolowanego dzika. W tym celu musi posiadać odpowiednie umiejętności i instynkt łowiecki. Pies powinien być również w stanie pracować samodzielnie lub pod kierownictwem swojego właściciela.

Konkursy psich prac są organizowane na całym świecie, aby ocenić umiejętności psów myśliwskich. Obejmują one różne rodzaje ćwiczeń, takich jak tropienie, polowanie na ptaki lub inne zwierzęta oraz szukanie i przynoszenie upolowanego dzika. Oceniane są również umiejętności posłuszeństwa psa oraz jego zdolności do pracy samodzielnej lub pod kierownictwem swojego właściciela. Konkursy te służą do oceny poziomu przygotowania psów myśliwskich do ich codziennych obowiązków.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj praca psa w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę P

zobacz pełną listę haseł

piżmak, piżmak (Ondatra zibethica L.)

gatunek z rzędu gryzoni pochodzący z Ameryki płn. Sprowadzony w 1905 r. do Czech rozprzestrzenił się m.in. do Polski. Długość ciała 260-400 mm, ogona 180-280 mm, ciężar 700-1600 g. (...)

pąd

trop zwierzęcia, po którym przebiegły psy

parkać się

o ptakach: łączyć się w pary.

pointer

wyżeł wielostronny, doskonały legawiec o bezkonkurencyjnym górnym wietrze, dobrze pracujący w suchym polu. Ma zgrabną sylwetkę, silną i szeroką pierś, ogon długi, prosty; sierść (...)

przyszłościowa sztuka

osobnik nadający się do dalszej hodowli.

pistonówka

inaczej kapiszonówka.

ptaki, ptaki (Aves)

gromada kręgowców, których przednia para kończyn przekształcona jest w skrzydła, a szczęka oraz żuchwa są wydłużone i wraz z pokrywą rogową tworzą dziób.

przodownica

łania, locha, owca prowadząca stado (chmarę, watahę) i czuwająca nad ich bezpieczeństwem.

prowadzenie

1) o jeleniu, danielu, dziku: przewodzenie stadu;
2) o samicy: opieka nad potomstwem,
3) o myśliwym: przesuwanie wylotu lufy za poruszającym się celem.

pudło

chybiony strzał.