Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: paprać się

paprać się

o ptakach: kąpać się w piasku.

Paprać się to zachowanie ptaków, które polega na kąpaniu się w piasku. Jest to jedna z najbardziej charakterystycznych aktywności ptaków, która ma na celu utrzymanie ich czystości i higieny. Papranie się w piasku jest szczególnie popularne wśród ptaków latających, ponieważ pozwala im usunąć z ich skrzydeł resztki jedzenia i inne zanieczyszczenia.

Kiedy ptaki paprają się w piasku, wykonują one ruchy przypominające pływanie. Ptaki bardzo często wykorzystują swoje skrzydła do rozprowadzenia piasku po całym ciele, aby usunąć brud i inne zanieczyszczenia. Następnie ptaki obracają się na plecach i wykonują ruchy przypominające pływanie, aby umożliwić piaskowi dotarcie do każdego miejsca na ich ciele.

Papranie się w piasku jest ważnym elementem higieny ptaków i może być również uważane za formę relaksu dla nich. Kiedy ptaki paprają się w piasku, mogą one odpocząć od swojego codziennego życia i po prostu cieszyć się chwilami spokoju. Papranie się w piasku może również pomóc ptakom utrzymać ich skrzydła w dobrym stanie, co jest szczególnie ważne dla tych gatunków, które muszą latać dużo.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj paprać się w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę P

zobacz pełną listę haseł

ptaki, ptaki (Aves)

gromada kręgowców, których przednia para kończyn przekształcona jest w skrzydła, a szczęka oraz żuchwa są wydłużone i wraz z pokrywą rogową tworzą dziób.

podprowadzać

o tropicielu lub psie myśliwskim: zaprowadzić myśliwego na spotkanie ze zwierzyną.

piszczałka

wabik (zwykle kościany) na jarząbki.

proch

materiał wybuchowy miotający stosowany w amunicji jako źródło energii do wyrzucenia pocisku. Proch bezdymny (używany współcześnie) wyrabia się z nitrocelulozy lub (rzadziej) z (...)

pasynek

odnoga na łopacie łosia.

pasza treściwa, pasza treściwa, karma treściwa

pasza odznaczająca się dużą zawartością składników pokarmowych w jednostce wagowej (np. ziarno zbóż).

pąd

trop zwierzęcia, po którym przebiegły psy

paśnik

urządzenie łowieckie służące do zadawania karmy zwierzynie.

parkać się

o ptakach: łączyć się w pary.

przystrzelanie broni

wyregulowanie przyrządów celowniczych w ten sposób, aby broń biła celnie.