Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: paprać się

paprać się

o ptakach: kąpać się w piasku.

Paprać się to zachowanie ptaków, które polega na kąpaniu się w piasku. Jest to jedna z najbardziej charakterystycznych aktywności ptaków, która ma na celu utrzymanie ich czystości i higieny. Papranie się w piasku jest szczególnie popularne wśród ptaków latających, ponieważ pozwala im usunąć z ich skrzydeł resztki jedzenia i inne zanieczyszczenia.

Kiedy ptaki paprają się w piasku, wykonują one ruchy przypominające pływanie. Ptaki bardzo często wykorzystują swoje skrzydła do rozprowadzenia piasku po całym ciele, aby usunąć brud i inne zanieczyszczenia. Następnie ptaki obracają się na plecach i wykonują ruchy przypominające pływanie, aby umożliwić piaskowi dotarcie do każdego miejsca na ich ciele.

Papranie się w piasku jest ważnym elementem higieny ptaków i może być również uważane za formę relaksu dla nich. Kiedy ptaki paprają się w piasku, mogą one odpocząć od swojego codziennego życia i po prostu cieszyć się chwilami spokoju. Papranie się w piasku może również pomóc ptakom utrzymać ich skrzydła w dobrym stanie, co jest szczególnie ważne dla tych gatunków, które muszą latać dużo.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj paprać się w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę P

zobacz pełną listę haseł

pies podsokoli

pies legawy (najczęściej wyżeł) współpracujący w czasie polowania z ptakiem łowczym

pniaki

inaczej haki.

ptactwo

zbiorowa nazwa ptaków łownych.

pióro
(...)

para, para, parka

samiec i samica tego samego gatunku.

pędzel, pędzel, wiecheć

kiść włosów na zewnętrznej części organu płciowego rogacza, byka, tryka i dzika.

przetrzebić

zmniejszyć liczbę zwierzyny przez nadmierny odstrzał.

pióra

inaczej chyb.

przystrzelanie broni

wyregulowanie przyrządów celowniczych w ten sposób, aby broń biła celnie.

pojemność łowiska

maksymalna liczba zwierzyny jaka powinna bytować w danym łowisku, zależna od bazy żerowej. Przy zachowaniu pojemności łowiska zwierzyna nie wyrządza nadmiernych szkód w lesie i w uprawach (...)