Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: pyza

pyza

nos żubra i łosia.

Pyza to rodzaj skóry, który jest używany do wytwarzania różnych produktów, takich jak odzież, obuwie i akcesoria. Skóra ta pochodzi z nosów żubra i łosia. Pyza jest bardzo trwała i wytrzymała, dlatego jest często używana do produkcji wysokiej jakości produktów.

Pyza ma ciemnobrązowy kolor i jest bardzo miękka w dotyku. Jest bardzo elastyczna i odporna na uszkodzenia mechaniczne. Skóra ta jest również odporna na wilgoć i nie absorbuje zbyt dużo wody. Dzięki temu może być stosowana do produkcji produktów, które są przeznaczone do użytku na zewnątrz.

Pyza jest również bardzo trwała i odporna na ścieranie. Jest to ważne, ponieważ oznacza to, że produkty wykonane z tego materiału będą służyć przez długi czas bez konieczności ich naprawiania lub wymiany. Ponadto skóra ta ma naturalny połysk, co sprawia, że produkty wykonane z niej są bardzo atrakcyjne wizualnie.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj pyza w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę P

zobacz pełną listę haseł

przebicie

jeden z istotnych czynników skuteczności strzału śrutowego. Mierzymy go strzelając z odległości 35 m do pudełka kartonowego, w którym rozmieszczono tekturki o wymiarach 30 x 30 cm i (...)

pastorał

podpórka służąca do oparcia broni przy strzale

przestęp

trop jelenia charakteryzujący się tym, że odcisk tylnego badyla przekracza odcisk badyla przedniego.

przyrzut

szybkie przyłożenie broni do ramienia.

postrzał

miejsce trafienia zwierzyny.

przechera

o sprytnym lisie.

poduszka, poduszka, baka

wypukłość na kolbie broni myśliwskiej, do której przykłada się policzek podczas celowania i strzału (zob. łoże).

pasja myśliwska

zamiłowanie, żądza przygód i przeżyć myśliwskich.

posyp

inaczej daszek.

przybory myśliwskie

przedmioty (z wyjątkiem broni) ułatwiające polowanie: futerały, torby, stolid, laski, podpórki, noże, troki, wabiki, trąbki, rogi, przybory do czyszczenia broni i elaboracji naboi (...)