Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: pyza

pyza

nos żubra i łosia.

Pyza to rodzaj skóry pozyskiwanej z nosów żubra i łosia. Jest to materiał wyjątkowo trwały, elastyczny i odporny na uszkodzenia mechaniczne. Charakteryzuje się ciemnobrązowym kolorem oraz miękkością w dotyku. Ponadto, pyza jest odporne na wilgoć i nie ulega nadmiernemu nasączeniu wodą, co czyni ją doskonałym surowcem do produkcji wyrobów zewnętrznych. Dzięki swej wyjątkowej wytrzymałości, skóra ta jest często używana do produkcji produktów wysokiej jakości, takich jak odzież, obuwie i akcesoria.

Pyza ma także naturalny połysk, co sprawia, że produkty wykonane z tego surowca prezentują się atrakcyjnie wizualnie. Jej trwałość oraz odporność na ścieranie sprawiają, że produkty z pyzy służą przez długi czas bez konieczności naprawy lub wymiany. To sprawia, że jest ceniona zarówno w przemyśle tworzyw skórzanych, jak i dla miłośników rękodzieła artystycznego. Skóra z nosów żubra i łosia cieszy się również uznaniem ze względu na swoją unikatową teksturę i właściwości estetyczne.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj pyza w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę P

zobacz pełną listę haseł

podkowa

ciemnobrązowy łuk upierzenia na piersi kuropatwy.

pętla

splątane tropy zająca na śniegu.

pokot, pokot, rozkład

ogół zwierzyny ubitej na polowaniu ułożony wg ustalonej kolejności (hierarchii łowieckiej). Rozłożonego pokotu nie wolno przejść w poprzek. Pokot wraz z sygnałami i ogniskiem powinien (...)

przetrzebić

zmniejszyć liczbę zwierzyny przez nadmierny odstrzał.

posokowiec bawarski

pies myśliwski, wyglądem przypominający większych rozmiarów jamnika. Maść czerwonobrązowa lub czerwonożółta. Pracuje wyłącznie na farbie za postrzałkiem. Przydatny szczególnie w (...)

pasza treściwa, pasza treściwa, karma treściwa

pasza odznaczająca się dużą zawartością składników pokarmowych w jednostce wagowej (np. ziarno zbóż).

pozyskanie zwierzyny

wejście w posiadanie zwierzyny przez odstrzał lub odłów.

pancerz

1) upierzenie piersi głuszca;
2) płaszcz, zewnętrzna powłoka pocisku kulowego.

posadzić

o ptaku łowczym: strącić zdobycz na ziemię.

paśnik

urządzenie łowieckie służące do zadawania karmy zwierzynie.