Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: plusk

plusk, plusk, kielnia

ogon bobra.

Plusk to ogon bobra, który jest szczególnie ważnym elementem jego anatomii. Jest on długi i szeroki, zazwyczaj mierzy od 30 do 40 cm długości i ma szerokość od 10 do 15 cm. Ogon bobra jest pokryty grubą warstwą tłustej skóry, która chroni go przed wodą i zimnem. Ogon bobra jest bardzo silny i wytrzymały, co pozwala mu na wykonywanie różnych czynności, takich jak pływanie, nurkowanie i skakanie. Ogon bobra jest również używany do utrzymywania równowagi podczas poruszania się po powierzchni wody.

Plusk bobra ma również inne ważne funkcje. Jest on używany do komunikacji między bobrami, a także do obrony przed drapieżnikami. Bobry uderzają swoimi ogonami w wodę, aby ostrzec inne bobry o nadchodzącym niebezpieczeństwie lub po prostu aby się powitać. Ogon bobra może być również używany do polowania na ryby lub inne małe zwierzęta wodne.

Plusk bobra jest bardzo ważnym elementem anatomii tego zwierzęcia i pełni wiele funkcji. Jego silna budowa pozwala mu na wykonywanie różnych czynności, a także na komunikację z innymi bobrami oraz obronę przed drapieżnikami. Plusk jest również używany do polowania na ryby i inne małe zwierzęta wodne.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj plusk w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę P

zobacz pełną listę haseł

perukarz

kozioł noszący poroże zdeformowane w kształcie narośli kostnej pokrytej scypulem. Powitanie peruki wiąże się z utratą lub uszkodzeniem jąder. Zjawisko to dużo rzadziej występuje wśród (...)

pasja myśliwska

zamiłowanie, żądza przygód i przeżyć myśliwskich.

padlina

ciało nieżywego zwierzęcia, które padło w sposób naturalny.

przezimek

o zwierzynie urodzonej w ubiegłym roku.

patrochy

niejadalne wnętrzności zwierzyny.

parkot

woń jelenia byka podczas rykowiska.

podkładacz

myśliwy lub pomocnik, który wchodzi z psami do miotu i naprowadza je na świeży trop zwierzyny.

ponowa

świeży opad śniegu ułatwiający myśliwym tropienie. Idealne warunki do polowania.

paprzysko

miejsce piaskowych kąpieli ptaków.

pudło

chybiony strzał.