Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: plusk

plusk, plusk, kielnia

ogon bobra.

Plusk to ogon bobra, który jest szczególnie ważnym elementem jego anatomii. Jest on długi i szeroki, zazwyczaj mierzy od 30 do 40 cm długości i ma szerokość od 10 do 15 cm. Ogon bobra jest pokryty grubą warstwą tłustej skóry, która chroni go przed wodą i zimnem. Ogon bobra jest bardzo silny i wytrzymały, co pozwala mu na wykonywanie różnych czynności, takich jak pływanie, nurkowanie i skakanie. Ogon bobra jest również używany do utrzymywania równowagi podczas poruszania się po powierzchni wody.

Plusk bobra ma również inne ważne funkcje. Jest on używany do komunikacji między bobrami, a także do obrony przed drapieżnikami. Bobry uderzają swoimi ogonami w wodę, aby ostrzec inne bobry o nadchodzącym niebezpieczeństwie lub po prostu aby się powitać. Ogon bobra może być również używany do polowania na ryby lub inne małe zwierzęta wodne.

Plusk bobra jest bardzo ważnym elementem anatomii tego zwierzęcia i pełni wiele funkcji. Jego silna budowa pozwala mu na wykonywanie różnych czynności, a także na komunikację z innymi bobrami oraz obronę przed drapieżnikami. Plusk jest również używany do polowania na ryby i inne małe zwierzęta wodne.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj plusk w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę P

zobacz pełną listę haseł

Polski Związek Łowiecki

organizacja łowiecka powstała w 1923 r. z przekształcenia Centralnego Związku Stowarzyszeń Łowieckich. Obecnie PZŁ działa w oparciu o Ustawę z 17 czerwca 1959 r. i posiada statut nadany (...)

położyć

powalić celnym strzałem grubego zwierza.

pustorogie, pustorogie (Bovidae)

rodzina przeżuwaczy, u których rogi są puste w środku, nierozgałęzione i występują przeważnie u przedstawicieli obu płci. Nie zrzucają rogów. Ze zwierząt łownych do pustorogów (...)

płowa zwierzyna

myśliwska nazwa obejmująca: jelenie, samy, łosie i daniele.

pozyskanie zwierzyny

wejście w posiadanie zwierzyny przez odstrzał lub odłów.

pióra

inaczej chyb.

postrzałek

zwierz raniony strzałem (ale nie śmiertelnie).

posokowiec

pies myśliwski pracujący na farbie,

posznurować

o lisie: pobiec prosto.

pistonówka

inaczej kapiszonówka.