Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: perły

perły

nieregularne zgrubienia i wyrostki na tykach poroża byka i kozła.

Perły to nieregularne zgrubienia i wyrostki na tykach poroża byka i kozła. Są one wykonane z chrząstki, a ich wygląd jest bardzo charakterystyczny. Perły są zazwyczaj białe lub szare, ale mogą mieć różne odcienie. Ich wielkość może się różnić w zależności od gatunku i wieku zwierzęcia. Perły są często uważane za oznakę dojrzałości i siły danego zwierzęcia.

Perły są czasami uważane za oznaki statusu społecznego danego zwierzęcia. W przypadku byków, liczba perł na porożu jest czasami uważana za wskaźnik siły i dojrzałości. Im więcej perł, tym silniejszy jest byk. W przypadku koziołków, liczba perł jest czasami uważana za oznakę statusu społecznego. Im więcej perł, tym wyższy status społeczny ma dany koziołek.

Perły są również czasami uważane za oznaki piękna i atrakcyjności danego zwierzaka. W przypadku byków, liczba perł na porożu może być uważana za oznakę piękna i atrakcyjności. W przypadku koziołków, liczba perł może być uważana za oznakę piękna i atrakcyjności dla innych samic koziołka.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj perły w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę P

zobacz pełną listę haseł

pojedynek

zwierz (samiec), który wiedzie samotny tryb życia.

poletko łowieckie

powierzchnia uprawy roślin, służących zwierzynie jako żer lub karma. Dzielimy je na: żerowe, ogryzowe oraz produkcyjne. Na poletku łowieckim uprawia się rośliny okopowe, motylkowe, owies a (...)

perły

nieregularne zgrubienia i wyrostki na tykach poroża byka i kozła.

pielesz

gniazdo ptaka drapieżnego.

proćna

o ciężarnej losze.

pióro
(...)

proch

materiał wybuchowy miotający stosowany w amunicji jako źródło energii do wyrzucenia pocisku. Proch bezdymny (używany współcześnie) wyrabia się z nitrocelulozy lub (rzadziej) z (...)

pozyskanie zwierzyny

wejście w posiadanie zwierzyny przez odstrzał lub odłów.

parkać się

o ptakach: łączyć się w pary.

pancerz

1) upierzenie piersi głuszca;
2) płaszcz, zewnętrzna powłoka pocisku kulowego.