Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: perły

perły

nieregularne zgrubienia i wyrostki na tykach poroża byka i kozła.

Perły to nieregularne zgrubienia i wyrostki na tykach poroża byka i kozła. Są one wykonane z chrząstki, a ich wygląd jest bardzo charakterystyczny. Perły są zazwyczaj białe lub szare, ale mogą mieć różne odcienie. Ich wielkość może się różnić w zależności od gatunku i wieku zwierzęcia. Perły są często uważane za oznakę dojrzałości i siły danego zwierzęcia.

Perły są czasami uważane za oznaki statusu społecznego danego zwierzęcia. W przypadku byków, liczba perł na porożu jest czasami uważana za wskaźnik siły i dojrzałości. Im więcej perł, tym silniejszy jest byk. W przypadku koziołków, liczba perł jest czasami uważana za oznakę statusu społecznego. Im więcej perł, tym wyższy status społeczny ma dany koziołek.

Perły są również czasami uważane za oznaki piękna i atrakcyjności danego zwierzaka. W przypadku byków, liczba perł na porożu może być uważana za oznakę piękna i atrakcyjności. W przypadku koziołków, liczba perł może być uważana za oznakę piękna i atrakcyjności dla innych samic koziołka.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj perły w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę P

zobacz pełną listę haseł

prosić się

o losze: wydawać na świat młode.

pędzel, pędzel, wiecheć

kiść włosów na zewnętrznej części organu płciowego rogacza, byka, tryka i dzika.

pęta

krótkie rzemyki służące do przytrzymania ptaka łowczego.

pokrycie

kryterium oceny jakości broni i amunicji śrutowej określone procentem śrutu, jaki trafia w tarczę o średnicy 75 cm przy strzale z odległości 35 m. Normalne dubeltówki powinny mieć (...)

pyza

nos żubra i łosia.

podstrzelić

na polowaniu zbiorowym strzelać do zwierzyny wychodzącej na sąsiada.

padać w ogniu

o zwierzynie, która strzelona dokładnie pozostaje na miejscu strzału.

pasza soczysta, pasza soczysta, karma soczysta

karma zawierająca duży procent wody (buraki, ziemniaki, kiszonka).

przewód

kanał w lufie.

ptaki, ptaki (Aves)

gromada kręgowców, których przednia para kończyn przekształcona jest w skrzydła, a szczęka oraz żuchwa są wydłużone i wraz z pokrywą rogową tworzą dziób.