Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: podryw

podryw

polowanie polegające na strzelaniu do ptactwa płoszonego przez samego myśliwego.

Podryw jest jedną z najstarszych form polowania, która wywodzi się z czasów prehistorycznych. Polega ona na strzelaniu do ptactwa płoszonego przez samego myśliwego. Myśliwy wykorzystuje różne metody, aby wypłoszyć zwierzynę, takie jak hałas, światło lub dym. Gdy ptaki są wypłoszone, myśliwy może je strzelać z odległości kilkudziesięciu metrów.

Podryw jest popularnym sposobem polowania na ptaki, ponieważ pozwala myśliwemu na polowanie w mniejszych grupach lub nawet samotnie. Jest to również bardziej efektywny sposób polowania, ponieważ pozwala myśliwemu na skupienie się na jednym celu i strzelanie do niego z większej odległości.

Podryw jest również bardzo popularny wśród myśliwych, ponieważ pozwala im na polowanie bez udziału innych osób. Jest to szczególnie przydatne dla tych, którzy nie mają dostępu do dużych grup myśliwych lub nie chcą się angażować w tradycyjne formy polowania.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj podryw w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę P

zobacz pełną listę haseł

pętla

splątane tropy zająca na śniegu.

psiarczyk

dawniej chłopiec przy psach, pomocnik kotłowego.

przestęp

trop jelenia charakteryzujący się tym, że odcisk tylnego badyla przekracza odcisk badyla przedniego.

płaskodeńka

popularna łódka o płaskim dnie używana do polowań na ptactwo.

przesadzić

o zwierzynie: przeskakiwać przez linię gdzie stoją myśliwi.

pokrycie

kryterium oceny jakości broni i amunicji śrutowej określone procentem śrutu, jaki trafia w tarczę o średnicy 75 cm przy strzale z odległości 35 m. Normalne dubeltówki powinny mieć (...)

pole

1) teren, na którym odbywa się polowanie;
2) rok pracy psa myśliwskiego (np. drugie pole - drugi sezon).

parzyć się

o ptakach zaspokajających popęd płciowy.

przyspiesznik

urządzenie ułatwiające oddanie precyzyjnego strzału do stojącej zwierzyny grubej. Przy użyciu przyśpiesznika bardzo lekkie dotknięcie spustu powoduje zwolnienie kurka i strzał.

posokowiec hanowerski

pies myśliwski średniej wielkości, maści brązowej z czarną maską na pysku. Głowę ma dużą z obwisłymi uszami i faflami, ogon długi i gruby. Pies jednostronny doskonale pracujący na (...)