Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: pasza treściwa

pasza treściwa, pasza treściwa, karma treściwa

pasza odznaczająca się dużą zawartością składników pokarmowych w jednostce wagowej (np. ziarno zbóż).

Pasza treściwa to rodzaj paszy, który charakteryzuje się dużą zawartością składników odżywczych w jednostce wagowej. Jest to szczególnie ważne dla łowców, ponieważ pozwala im zapewnić zwierzętom odpowiednią ilość składników odżywczych w małej ilości paszy. Pasza treściwa może być stosowana do karmienia zarówno dzikich, jak i hodowlanych zwierząt. Najczęstszymi składnikami paszy treściwej są zboża, takie jak pszenica, jęczmień, owies i żyto. Zboża te są bogate w białko, witaminy i minerały, a także węglowodany i tłuszcze. Pasza treściwa może również zawierać inne składniki odżywcze, takie jak nasiona roślin strączkowych, orzechy i nasiona oleiste.

Pasza treściwa jest często stosowana do karmienia dzikich zwierząt łownych. Jest to szczególnie ważne dla łowców, ponieważ pozwala im zapewnić zwierzętom odpowiedni poziom składników odżywczych bez konieczności podawania dużej ilości paszy. Pasza treściwa może być również stosowana do karmienia hodowlanych zwierząt łownych. W tym przypadku można uzupełnić paszę treściwą dodatkowymi składnikami odżywczymi, aby zapewnić zdrowie i dobre samopoczucie hodowlanym zwierzętom łownym.

Pasza treściwa jest ważnym elementem diety dzikich i hodowlanych zwierząt łownych. Zapewnia one odpowiedni poziom składników odżywczych w małej ilości paszy. Dzięki temu łowcy mogą mieć pewność, że ich ofiary mają optymalny poziom energii i składników odżywczych potrzebnych do utrzymania ich dobrego samopoczucia i zdrowia.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj pasza treściwa w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę P

zobacz pełną listę haseł

pniaki

inaczej haki.

pasza soczysta, pasza soczysta, karma soczysta

karma zawierająca duży procent wody (buraki, ziemniaki, kiszonka).

pióra

inaczej chyb.

przechera

o sprytnym lisie.

pióro
(...)

ptak łowczy, ptak łowczy, ptak myśliwski

ptak drapieżny używany do polowań. W Polsce używano sokołów i jastrzębi. Współcześni sokolnicy polują na ogół z jastrzębiami.

pędzenie

sposób zbiorowego polowania polegający na naganianiu zwierzyny przez nagankę w kierunku myśliwych, stojących na stanowiskach.

parzyć się

o ptakach zaspokajających popęd płciowy.

przewód łowiecki

inaczej conductus.

posznurować

o lisie: pobiec prosto.