Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: pasza treściwa

pasza treściwa, pasza treściwa, karma treściwa

pasza odznaczająca się dużą zawartością składników pokarmowych w jednostce wagowej (np. ziarno zbóż).

Pasza treściwa to rodzaj paszy, który charakteryzuje się dużą zawartością składników odżywczych w jednostce wagowej. Jest to szczególnie ważne dla łowców, ponieważ pozwala im zapewnić zwierzętom odpowiednią ilość składników odżywczych w małej ilości paszy. Pasza treściwa może być stosowana do karmienia zarówno dzikich, jak i hodowlanych zwierząt. Najczęstszymi składnikami paszy treściwej są zboża, takie jak pszenica, jęczmień, owies i żyto. Zboża te są bogate w białko, witaminy i minerały, a także węglowodany i tłuszcze. Pasza treściwa może również zawierać inne składniki odżywcze, takie jak nasiona roślin strączkowych, orzechy i nasiona oleiste.

Pasza treściwa jest często stosowana do karmienia dzikich zwierząt łownych. Jest to szczególnie ważne dla łowców, ponieważ pozwala im zapewnić zwierzętom odpowiedni poziom składników odżywczych bez konieczności podawania dużej ilości paszy. Pasza treściwa może być również stosowana do karmienia hodowlanych zwierząt łownych. W tym przypadku można uzupełnić paszę treściwą dodatkowymi składnikami odżywczymi, aby zapewnić zdrowie i dobre samopoczucie hodowlanym zwierzętom łownym.

Pasza treściwa jest ważnym elementem diety dzikich i hodowlanych zwierząt łownych. Zapewnia one odpowiedni poziom składników odżywczych w małej ilości paszy. Dzięki temu łowcy mogą mieć pewność, że ich ofiary mają optymalny poziom energii i składników odżywczych potrzebnych do utrzymania ich dobrego samopoczucia i zdrowia.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj pasza treściwa w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę P

zobacz pełną listę haseł

pudło

chybiony strzał.

piston

inaczej kapiszon.

pastorał

podpórka służąca do oparcia broni przy strzale

paradoks

gwintowanie końca lufy w broni śrutowej. W przypadku strzelania, kulą paradoks miał nadać jej ruch obrotowy.

pasowanie na myśliwego

stary obyczaj przyjmowania adepta do grona myśliwych. Nakazuje on dokonać tego ceremonialnie po ustrzeleniu przez adepta pierwszej sztuki grubej zwierzyny. Najstarszy wiekiem i doświadczeniem (...)

posznurować

o lisie: pobiec prosto.

pasza objętościowa, pasza objętościowa, karma objętościowa

karma odznaczająca się małą ilością składników pokarmowych w jednostce wagowej (np. siano, słoma).

płowa zwierzyna

myśliwska nazwa obejmująca: jelenie, samy, łosie i daniele.

pies

samiec borsuka lub lisa.

piórkować

dobijać postrzelonego ptaka.