Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: pasza treściwa

pasza treściwa, pasza treściwa, karma treściwa

pasza odznaczająca się dużą zawartością składników pokarmowych w jednostce wagowej (np. ziarno zbóż).

Pasza treściwa to rodzaj paszy, odznaczający się dużą zawartością składników odżywczych w jednostce wagowej. Jest to szczególnie istotne dla hodowców i łowców, ponieważ umożliwia zapewnienie zwierzętom odpowiedniej ilości składników odżywczych przy minimalnym spożyciu paszy. Najczęstszymi składnikami paszy treściwej są zboża, takie jak pszenica, jęczmień, owies i żyto, które są bogate w białko, witaminy, minerały, węglowodany i tłuszcze. Dodatkowo, pasza treściwa może zawierać nasiona roślin strączkowych, orzechy oraz nasiona oleiste.

W kontekście karmienia dzikich zwierząt łownych, pasza treściwa pozwala zapewnić optymalną ilość składników odżywczych bez konieczności podawania dużej ilości paszy. Dla hodowlanych zwierząt łownych możliwe jest uzupełnienie paszy treściwej dodatkowymi składnikami odżywczymi w celu zapewnienia zdrowia i dobrej kondycji zwierzętom.

Pasza treściwa stanowi istotny element diety zarówno dzikich, jak i hodowlanych zwierząt łownych. Dzięki temu można być pewnym, że zwierzęta posiadają optymalny poziom energii oraz niezbędnych składników odżywczych do utrzymania dobrego zdrowia i samopoczucia.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj pasza treściwa w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę P

zobacz pełną listę haseł

pogonić

o psie myśliwskim: popędzić za ruszonym zającem.

podchód

sposób polowania, polegający na podchodzeniu przez myśliwego do zwierzyny na odległość strzału.

podskakiwać

podchodzić tokującego głuszca. Polega to na szybkim podbiegnięciu w kierunku ptaka w trakcie głuchej pieśni - kiedy głuszec nie słyszy (zob. (...)

pojedynka

broń myśliwska jednostrzałowa.

przecinka

wąska dróżka wycięta w lesie.

podkładacz

myśliwy lub pomocnik, który wchodzi z psami do miotu i naprowadza je na świeży trop zwierzyny.

po ryk

jednorazowy głośny ryk byka jelenia.

pojemność łowiska

maksymalna liczba zwierzyny jaka powinna bytować w danym łowisku, zależna od bazy żerowej. Przy zachowaniu pojemności łowiska zwierzyna nie wyrządza nadmiernych szkód w lesie i w uprawach (...)

paszcza

otwór gębowy niedźwiedzia, wilka, rysia i psa.

piórko malarskie

zob. ostrolotka.