Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: podpórka

podpórka

laska lub rozwidlony drążek służący do podparcia broni kulowej przy strzale przez lunetę.

Podpórka to narzędzie, które służy do podparcia broni kulowej przy strzale przez lunetę. Jest to laska lub rozwidlony drążek, który może być wykonany z drewna, metalu lub tworzywa sztucznego. Podpórka jest używana do utrzymania broni w stabilnej pozycji podczas strzelania, co zapewnia lepszą celność i mniejsze ryzyko odrzutu.

Podpórki są dostępne w różnych rozmiarach i kształtach, aby dopasować je do różnych rodzajów broni. Większość podpórek ma regulowane nogi, które można dostosować do wysokości i szerokości broni. Niektóre modele mają ruchome głowice, które pozwalają na precyzyjne ustawienie broni w odpowiednim kierunku.

Podpórki są bardzo ważnym elementem wyposażenia myśliwego. Umożliwiają one precyzyjne strzelanie z broni kulowej i zmniejszenie ryzyka odrzutu. Są one łatwe w użyciu i mogą być stosowane zarówno przez początkujących, jak i doświadczonych myśliwych.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj podpórka w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę P

zobacz pełną listę haseł

Polski Związek Łowiecki

organizacja łowiecka powstała w 1923 r. z przekształcenia Centralnego Związku Stowarzyszeń Łowieckich. Obecnie PZŁ działa w oparciu o Ustawę z 17 czerwca 1959 r. i posiada statut nadany (...)

paradoks

gwintowanie końca lufy w broni śrutowej. W przypadku strzelania, kulą paradoks miał nadać jej ruch obrotowy.

poskromić

w sokolnictwie: zmusić ptaka łowczego do poddania się woli myśliwego.

pielesz

gniazdo ptaka drapieżnego.

przystrzelanie broni

wyregulowanie przyrządów celowniczych w ten sposób, aby broń biła celnie.

pasowanie na myśliwego

stary obyczaj przyjmowania adepta do grona myśliwych. Nakazuje on dokonać tego ceremonialnie po ustrzeleniu przez adepta pierwszej sztuki grubej zwierzyny. Najstarszy wiekiem i doświadczeniem (...)

pogłowie

ogół zwierzyny danego gatunku, bytującego na określonym terenie.

posokowiec hanowerski

pies myśliwski średniej wielkości, maści brązowej z czarną maską na pysku. Głowę ma dużą z obwisłymi uszami i faflami, ogon długi i gruby. Pies jednostronny doskonale pracujący na (...)

przetrzebić

zmniejszyć liczbę zwierzyny przez nadmierny odstrzał.

położyć

powalić celnym strzałem grubego zwierza.