Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: podpórka

podpórka

laska lub rozwidlony drążek służący do podparcia broni kulowej przy strzale przez lunetę.

Podpórka to narzędzie służące do podparcia broni kulowej przy strzale przez lunetę. Może przyjmować postać laski lub rozwidlonego drążka wykonanego z drewna, metalu lub tworzywa sztucznego. Jej głównym celem jest utrzymanie broni w stabilnej pozycji podczas strzelania, co przekłada się na lepszą celność i mniejsze ryzyko odrzutu. Podpórki występują w różnych rozmiarach i kształtach, aby można je było dopasować do różnych rodzajów broni, a większość z nich posiada regulowane nogi umożliwiające dostosowanie ich do wysokości i szerokości broni.

Dodatkowo, niektóre modele mogą być wyposażone w ruchome głowice, co pozwala na precyzyjne ustawienie broni w odpowiednim kierunku. Niezaprzeczalną zaletą podpórek jest poprawa precyzji strzału oraz zminimalizowanie ryzyka odrzutu broni kulowej. Przeznaczone są zarówno dla początkujących jak i doświadczonych myśliwych, stanowiąc nieodłączny element wyposażenia myśliwego umożliwiający precyzyjne strzelanie z broni kulowej.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj podpórka w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę P

zobacz pełną listę haseł

pędzenie

sposób zbiorowego polowania polegający na naganianiu zwierzyny przez nagankę w kierunku myśliwych, stojących na stanowiskach.

pies

samiec borsuka lub lisa.

ptactwo łowne

gatunki ptaków na które mo.na polować (patrz: zwierzyna) 429.Ptak łowczy ? uło.ony i wykorzystywany do polowania na zwierzynę

ptaszarnia

pomieszczenie dla ptaków łowczych.

przyszłościowa sztuka

osobnik nadający się do dalszej hodowli.

polowanie zbiorowe

polowanie, w którym uczestniczy przynajmniej dwóch myśliwych, współpracujących ze sobą.

podkładacz

myśliwy lub pomocnik, który wchodzi z psami do miotu i naprowadza je na świeży trop zwierzyny.

pogłowie

ogół zwierzyny danego gatunku, bytującego na określonym terenie.

podjazd

rodzaj polowania polegający na podjeżdżaniu (na sankach lub furmanką) przez myśliwego do zwierzyny na odległość strzału. Myśliwy wyskakuje z pojazdu i kryje się za drzewem lub krzakiem, (...)

podskakiwać

podchodzić tokującego głuszca. Polega to na szybkim podbiegnięciu w kierunku ptaka w trakcie głuchej pieśni - kiedy głuszec nie słyszy (zob. (...)