Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: przestęp

przestęp

trop jelenia charakteryzujący się tym, że odcisk tylnego badyla przekracza odcisk badyla przedniego.

Przestęp – trop jelenia charakteryzujący się tym, że odcisk tylnego badyla przekracza odcisk badyla przedniego. Jest to charakterystyczny ślad stopy jelenia, którego analiza umożliwia identyfikację oraz śledzenie dzikich zwierząt. Przestęp jest ważnym narzędziem dla myśliwych, pozwalającym określić gatunek zwierzęcia, a także jego płeć i wiek. Umożliwia również identyfikację zwierzyny na dużych odległościach oraz śledzenie jej przez długi czas. Ponadto, przestępy stanowią istotne źródło informacji dla naukowców zajmujących się badaniem populacji dzikich zwierząt, pomagając im określić liczebność populacji, strukturę wiekowo-płciową oraz stabilność populacji.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj przestęp w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę P

zobacz pełną listę haseł

piastun

młody niedźwiedź będący pod opieką matki.

przyspiesznik

urządzenie ułatwiające oddanie precyzyjnego strzału do stojącej zwierzyny grubej. Przy użyciu przyśpiesznika bardzo lekkie dotknięcie spustu powoduje zwolnienie kurka i strzał.

podłowczy

pomocnik łowczego.

parkać się

o ptakach: łączyć się w pary.

pędzenie

sposób zbiorowego polowania polegający na naganianiu zwierzyny przez nagankę w kierunku myśliwych, stojących na stanowiskach.

ptaszarnia

pomieszczenie dla ptaków łowczych.

położyć

powalić celnym strzałem grubego zwierza.

patroszenie

usuwanie wnętrzności z jamy brzusznej strzelonej zwierzyny. Należy wykonać je niezwłocznie ze względu na proces psucia się tuszy, który zaczyna się od jamy brzusznej, zwłaszcza gdy pocisk (...)

podjazd

rodzaj polowania polegający na podjeżdżaniu (na sankach lub furmanką) przez myśliwego do zwierzyny na odległość strzału. Myśliwy wyskakuje z pojazdu i kryje się za drzewem lub krzakiem, (...)

Purday

angielska firma produkująca wysokiej klasy dubeltówki.