Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: przestęp

przestęp

trop jelenia charakteryzujący się tym, że odcisk tylnego badyla przekracza odcisk badyla przedniego.

Przestęp jest jednym z najważniejszych tropów łowieckich, który może być wykorzystywany do identyfikacji i śledzenia dzikich zwierząt. Jest to charakterystyczny odcisk stóp jelenia, w którym tylny badyl przekracza odcisk badyla przedniego. Przestęp jest szczególnie ważny dla myśliwych, ponieważ pozwala im określić, czy dana zwierzyna jest jeleniem, a także jej wiek i płeć.

Przestępy są łatwe do rozpoznania i mogą być wykorzystywane do identyfikacji zwierzyny na duże odległości. Przestępy są również bardzo trwałe i mogą być wykorzystywane do śledzenia zwierzyny przez długi czas. Myśliwi mogą wykorzystać przestępy do określenia, gdzie znajduje się dana zwierzyna i jakie trasy pokonuje.

Przestępy są również bardzo ważne dla naukowców, którzy badają populacje dzikich zwierząt. Przeanalizowanie przestępów może pomóc naukowcom określić liczebność populacji oraz jej strukturę wiekowo-płciową. Przeanalizowanie przestępów może również pomóc naukowcom określić, czy populacja jeleni jest stabilna lub czy ulega zmianom.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj przestęp w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę P

zobacz pełną listę haseł

ptaki, ptaki (Aves)

gromada kręgowców, których przednia para kończyn przekształcona jest w skrzydła, a szczęka oraz żuchwa są wydłużone i wraz z pokrywą rogową tworzą dziób.

przechera

o sprytnym lisie.

posyp

inaczej daszek.

piżmak, piżmak (Ondatra zibethica L.)

gatunek z rzędu gryzoni pochodzący z Ameryki płn. Sprowadzony w 1905 r. do Czech rozprzestrzenił się m.in. do Polski. Długość ciała 260-400 mm, ogona 180-280 mm, ciężar 700-1600 g. (...)

paśnik

urządzenie łowieckie służące do zadawania karmy zwierzynie.

pointer

wyżeł wielostronny, doskonały legawiec o bezkonkurencyjnym górnym wietrze, dobrze pracujący w suchym polu. Ma zgrabną sylwetkę, silną i szeroką pierś, ogon długi, prosty; sierść (...)

przyrzut

szybkie przyłożenie broni do ramienia.

pasza treściwa, pasza treściwa, karma treściwa

pasza odznaczająca się dużą zawartością składników pokarmowych w jednostce wagowej (np. ziarno zbóż).

pojedynka

broń myśliwska jednostrzałowa.

prawka

prawa lufa broni myśliwskiej.