Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: przestęp

przestęp

trop jelenia charakteryzujący się tym, że odcisk tylnego badyla przekracza odcisk badyla przedniego.

Przestęp – trop jelenia charakteryzujący się tym, że odcisk tylnego badyla przekracza odcisk badyla przedniego. Jest to charakterystyczny ślad stopy jelenia, którego analiza umożliwia identyfikację oraz śledzenie dzikich zwierząt. Przestęp jest ważnym narzędziem dla myśliwych, pozwalającym określić gatunek zwierzęcia, a także jego płeć i wiek. Umożliwia również identyfikację zwierzyny na dużych odległościach oraz śledzenie jej przez długi czas. Ponadto, przestępy stanowią istotne źródło informacji dla naukowców zajmujących się badaniem populacji dzikich zwierząt, pomagając im określić liczebność populacji, strukturę wiekowo-płciową oraz stabilność populacji.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj przestęp w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę P

zobacz pełną listę haseł

paprać się

o ptakach: kąpać się w piasku.

pocisk ekspansywny

pocisk myśliwski rozrywający się przy trafieniu w cel.

pyza

nos żubra i łosia.

pianie

wydawanie ostrego głosu przez koguty bażanta.

ptaki, ptaki (Aves)

gromada kręgowców, których przednia para kończyn przekształcona jest w skrzydła, a szczęka oraz żuchwa są wydłużone i wraz z pokrywą rogową tworzą dziób.

pierzenie się

wymiana piór u ptaków.

posokowiec hanowerski

pies myśliwski średniej wielkości, maści brązowej z czarną maską na pysku. Głowę ma dużą z obwisłymi uszami i faflami, ogon długi i gruby. Pies jednostronny doskonale pracujący na (...)

parch lisów

choroba grzybicza skóry lisów.

ptactwo łowne

gatunki ptaków na które mo.na polować (patrz: zwierzyna) 429.Ptak łowczy ? uło.ony i wykorzystywany do polowania na zwierzynę

prawo łowieckie

całokształt norm prawnych regulujących stosunki w zakresie organizacji i wykonywania łowiectwa. Podstawowym aktem prawnym jest Ustawa z dnia 17.VI.1959 r. o hodowli, ochronie zwierząt łownych (...)