Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: przybory myśliwskie

przybory myśliwskie

przedmioty (z wyjątkiem broni) ułatwiające polowanie: futerały, torby, stolid, laski, podpórki, noże, troki, wabiki, trąbki, rogi, przybory do czyszczenia broni i elaboracji naboi śrutowych, kalibrowniki itp.

Futerały myśliwskie są przedmiotem, który ułatwia transport broni myśliwskiej. Są one wykonane z trwałych materiałów, takich jak skóra lub tworzywo sztuczne, aby chronić broń przed uszkodzeniem i zabrudzeniem. Futerały mogą mieć różne rozmiary i kształty, w zależności od rodzaju broni, którą mają chronić.

Torby myśliwskie są przeznaczone do noszenia różnych akcesoriów myśliwskich, takich jak amunicja, narzędzia do czyszczenia broni, noże i inne przedmioty. Torby te są wykonane z trwałych materiałów, takich jak skóra lub tworzywo sztuczne, aby chronić ich zawartość przed uszkodzeniem i zabrudzeniem.

Stolid to specjalny rodzaj laski myśliwskiej. Jest to drewniana laska zakończona metalowym końcem, który można wbić w ziemię. Stolid jest używany do podpierania broni podczas polowania. Laski myśliwskie są również używane do pomocy w chodzeniu po trudnym terenie lub do podpierania się podczas strzelania.

Noże myśliwskie są przeznaczone do rzezbienia i obróbki mięsa po polowaniu. Noże te mają specjalnie wyprofilowane ostrza i rękojeści, aby umożliwić precyzyjną obróbkę mięsa. Noże myśliwskie mogą być wykonane ze stali nierdzewnej lub innych trwałych materiałów.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj przybory myśliwskie w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę P

zobacz pełną listę haseł

poprawka

drugi strzał do tego samego celu (po pierwszym nieskutecznym).

perły

nieregularne zgrubienia i wyrostki na tykach poroża byka i kozła.

prośna

ciężarna locha

poletko łowieckie

powierzchnia uprawy roślin, służących zwierzynie jako żer lub karma. Dzielimy je na: żerowe, ogryzowe oraz produkcyjne. Na poletku łowieckim uprawia się rośliny okopowe, motylkowe, owies a (...)

parostki

poroże kozła sarny. Prawidłowe parostki dorosłego kozła to szóslak. Stanowią trofeum z kozła.

piszczałka

wabik (zwykle kościany) na jarząbki.

płowa zwierzyna

myśliwska nazwa obejmująca: jelenie, samy, łosie i daniele.

po ryk

jednorazowy głośny ryk byka jelenia.

podrywać się

o ptakach: zrywać się do lotu.

pasza soczysta, pasza soczysta, karma soczysta

karma zawierająca duży procent wody (buraki, ziemniaki, kiszonka).