Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: przybory myśliwskie

przybory myśliwskie

przedmioty (z wyjątkiem broni) ułatwiające polowanie: futerały, torby, stolid, laski, podpórki, noże, troki, wabiki, trąbki, rogi, przybory do czyszczenia broni i elaboracji naboi śrutowych, kalibrowniki itp.

Futerały myśliwskie są przedmiotem, który ułatwia transport broni myśliwskiej. Są one wykonane z trwałych materiałów, takich jak skóra lub tworzywo sztuczne, aby chronić broń przed uszkodzeniem i zabrudzeniem. Futerały mogą mieć różne rozmiary i kształty, w zależności od rodzaju broni, którą mają chronić.

Torby myśliwskie są przeznaczone do noszenia różnych akcesoriów myśliwskich, takich jak amunicja, narzędzia do czyszczenia broni, noże i inne przedmioty. Torby te są wykonane z trwałych materiałów, takich jak skóra lub tworzywo sztuczne, aby chronić ich zawartość przed uszkodzeniem i zabrudzeniem.

Stolid to specjalny rodzaj laski myśliwskiej. Jest to drewniana laska zakończona metalowym końcem, który można wbić w ziemię. Stolid jest używany do podpierania broni podczas polowania. Laski myśliwskie są również używane do pomocy w chodzeniu po trudnym terenie lub do podpierania się podczas strzelania.

Noże myśliwskie są przeznaczone do rzezbienia i obróbki mięsa po polowaniu. Noże te mają specjalnie wyprofilowane ostrza i rękojeści, aby umożliwić precyzyjną obróbkę mięsa. Noże myśliwskie mogą być wykonane ze stali nierdzewnej lub innych trwałych materiałów.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj przybory myśliwskie w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę P

zobacz pełną listę haseł

proćna

o ciężarnej losze.

posznurować

o lisie: pobiec prosto.

ponowa

świeży opad śniegu ułatwiający myśliwym tropienie. Idealne warunki do polowania.

przebicie

jeden z istotnych czynników skuteczności strzału śrutowego. Mierzymy go strzelając z odległości 35 m do pudełka kartonowego, w którym rozmieszczono tekturki o wymiarach 30 x 30 cm i (...)

pocisk

w broni myśliwskiej część naboju (rażąca); może być kula lub śrut (zob. amunicja myśliwska).

pojemność łowiska

maksymalna liczba zwierzyny jaka powinna bytować w danym łowisku, zależna od bazy żerowej. Przy zachowaniu pojemności łowiska zwierzyna nie wyrządza nadmiernych szkód w lesie i w uprawach (...)

pancerz

1) upierzenie piersi głuszca;
2) płaszcz, zewnętrzna powłoka pocisku kulowego.

pocisk ekspansywny

pocisk myśliwski rozrywający się przy trafieniu w cel.

przyszłościowa sztuka

osobnik nadający się do dalszej hodowli.

przybitka

1) wojłokowa, rodzaj korka oddzielającego w naboju śrutowym proch od śrutu;
2) tekturowa, zamykająca nabój śrutowy (zob. (...)