Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: przybory myśliwskie

przybory myśliwskie

przedmioty (z wyjątkiem broni) ułatwiające polowanie: futerały, torby, stolid, laski, podpórki, noże, troki, wabiki, trąbki, rogi, przybory do czyszczenia broni i elaboracji naboi śrutowych, kalibrowniki itp.

Przybory myśliwskie to zróżnicowane przedmioty i akcesoria używane przez myśliwych w celu ułatwienia polowania. Mogą one obejmować futerały, które służą do transportu broni myśliwskiej i są wykonane z trwałych materiałów, takich jak skóra czy tworzywo sztuczne, w celu ochrony broni przed uszkodzeniem i zabrudzeniem. Torby myśliwskie przeznaczone są do przenoszenia akcesoriów, takich jak amunicja, narzędzia do czyszczenia broni czy noże. Stolid to rodzaj laski myśliwskiej z metalowym końcem, który można wbijać w ziemię, służy do podpierania broni podczas polowania. Laski myśliwskie mogą także być wykorzystywane do poruszania się po trudnym terenie lub jako podpora podczas strzelania.

Noże myśliwskie stanowią istotny element przyborów myśliwskich, umożliwiając precyzyjną obróbkę mięsa po polowaniu dzięki wyprofilowanym ostrzom i rękojeściom wykonanym z trwałych materiałów, takich jak stal nierdzewna. Dodatkowo, przybory do czyszczenia broni oraz elaboracji naboi śrutowych, takie jak kalibrowniki czy troki, są nieodłącznym elementem wyposażenia myśliwego. Wabiki, trąbki i rogi to natomiast narzędzia wykorzystywane przez myśliwych do werbowania zwierząt łownych poprzez naśladowanie ich dźwięków lub sygnałów.

Szeroki zakres przyborów myśliwskich odzwierciedla różnorodność dziedziny polowań i potrzeb zawodowych myśliwych, a ich odpowiedni dobór oraz właściwe wykorzystanie stanowi istotny element etyki łowieckiej.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj przybory myśliwskie w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę P

zobacz pełną listę haseł

przybory myśliwskie

przedmioty (z wyjątkiem broni) ułatwiające polowanie: futerały, torby, stolid, laski, podpórki, noże, troki, wabiki, trąbki, rogi, przybory do czyszczenia broni i elaboracji naboi (...)

prowadzenie

1) o jeleniu, danielu, dziku: przewodzenie stadu;
2) o samicy: opieka nad potomstwem,
3) o myśliwym: przesuwanie wylotu lufy za poruszającym się celem.

pocisk ekspansywny

pocisk myśliwski rozrywający się przy trafieniu w cel.

pomruk

głos wydawany przez niedźwiedzia, jelenia byka i borsuka.

podchód

sposób polowania, polegający na podchodzeniu przez myśliwego do zwierzyny na odległość strzału.

pasja myśliwska

zamiłowanie, żądza przygód i przeżyć myśliwskich.

posoka

dawna nazwa farby grubej zwierzyny.

polowanie

tropienie, ściganie, strzelanie i łowienie zwierzyny sposobami zgodnymi z prawem. Poloewanie stanowiło zajęcie ludzi od czasów pierwotnych aż do dziś. Na przestrzeni wieków ulegało i ulega (...)

polowanie zbiorowe

polowanie, w którym uczestniczy przynajmniej dwóch myśliwych, współpracujących ze sobą.

poidło

naturalny lub sztuczny zbiornik z wodą, z którego korzysta zwierzyna.