Definicja hasła: pies
- pies
samiec borsuka lub lisa.
Wiedza o zwyczajach tych zwierząt w walce jest istotna, ponieważ walka pomiędzy psem a borsukiem czy lisem może być niebezpieczna dla psa i wymaga specjalnej ostrożności ze strony myśliwych. Z reguły jednak szkoleni psy myśliwskie są dobrze wyszkolone, posiadają specjalne umiejętności w tropieniu i mają instynkt obronny przeciwko potencjalnym zagrożeniom.
Pies lisa lub borsuka to ważny element zarówno dla nauki jednostki, jak i całego oddziału myśliwych. Dbając o harmonijne relacje między ludźmi a zwierzętami, ważne jest dążenie do minimalizacji cierpień dla psów podczas polowań poprzez regularną opiekę weterynaryjną oraz zapewnienie im odpowiedniego szkolenia. Większość psów myśliwskich żyje w bliskim kontakcie z człowiekiem i formuje z nim silną więź, co ułatwia współpracę również podczas polowań.
W sytuacjach konfliktowych z drapieżnikami lub na obszarach rolniczych, gdzie lisy czy borsuki mogą powodować szkody dla gospodarstw rolnych, budowanie relacji z psami może być kluczowe dla zachowania równowagi ekologicznej. Jednak ważną uwagą jest kontrolowanie populacji pszczół - nadmierny polujący pies może zakłócić naturalną równowagę ekosystemu, powodując niekontrolowany spadek populacji szczupaków czy innych gatunków rzadkich zwierząt łownych.
Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj pies w wyszukiwarce Google
Inne hasła na literę P
- podprowadzać
o tropicielu lub psie myśliwskim: zaprowadzić myśliwego na spotkanie ze zwierzyną.
- prawka
prawa lufa broni myśliwskiej.
- pole
1) teren, na którym odbywa się polowanie;
2) rok pracy psa myśliwskiego (np. drugie pole - drugi sezon).
- podskakiwać
podchodzić tokującego głuszca. Polega to na szybkim podbiegnięciu w kierunku ptaka w trakcie głuchej pieśni - kiedy głuszec nie słyszy (zob. (...)
- podryw
polowanie polegające na strzelaniu do ptactwa płoszonego przez samego myśliwego.
- przezimek
o zwierzynie urodzonej w ubiegłym roku.
- pędzelek
kępka długich włosów na końcu ucha rysia.