Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: przelot

przelot

inaczej ciąg.

Przelot jest terminem używanym w łowiectwie i może mieć dwie różne znaczenia. Po pierwsze, jest to nazwa gwintu w gwintowanej broni myśliwskiej, służącego do mocowania lufy i magazynka. Przeloty są jednym z rodzajów gwintów, charakteryzują się wysoką trwałością i odpornością na uszkodzenia mechaniczne. W kontekście broni, przelot odgrywa kluczową rolę w zapewnieniu stabilności oraz dokładności strzału podczas polowania.

Po drugie, przelot odnosi się również do przelotu dzikich ptaków takich jak kaczki lub gęsi wieczorem na żerowiska i rano na wodę. To zjawisko stanowi istotny element dla myśliwych, którzy wykorzystują je podczas polowania. Obserwowanie przelotów ptaków pozwala myśliwym określić liczebność i położenie stad, a także ustalić optymalny czas rozpoczęcia polowania. Ponadto, szczegółowe obserwacje przelotów ptaków pozwalają określić najlepsze miejsca do polowań oraz dostarczyć informacji o migracyjnych wzorcach dzikich ptaków.

Wniosek: Przelot to istotne pojęcie w kontekście zarówno technicznym broni myśliwskiej, jak i praktycznym wykorzystaniu zachowań dzikich ptaków przez myśliwych podczas polowań.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj przelot w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę P

zobacz pełną listę haseł

paprać się

o ptakach: kąpać się w piasku.

Purday

angielska firma produkująca wysokiej klasy dubeltówki.

położyć

powalić celnym strzałem grubego zwierza.

po ryk

jednorazowy głośny ryk byka jelenia.

podkowa

ciemnobrązowy łuk upierzenia na piersi kuropatwy.

patrochy

niejadalne wnętrzności zwierzyny.

przesmyk

ulubione miejsce zwierzyny, przez które przechodzi zmieniając ostoję.

poszuk

umiejętność szybkiego oraz skutecznego poszukiwania i odnajdywania zwierzyny przez psa

pielesz

gniazdo ptaka drapieżnego.

przepiórka, przepiórka (Coturnix coturnix L.)

ptak z rodziny bażantów podobny do kuropatwy, ale mniejszy. Na grzbiecie ma duże kremowobiale kreski. Długość ciała 20 cm, rozpiętość skrzydeł 34 cm, ciężar 50-140 g. Żyje na polach i (...)