Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: par force

par force

rodzaj polowania konno z psami gończymi na jelenie, dziki, zające, lisy, rozpowszechniony głównie w Anglii.

Par force to rodzaj polowania, który wywodzi się z Anglii. Jest to polowanie konno z psami gończymi na jelenie, dziki, zające i lisy. Par force jest bardzo widowiskowe i wymaga od myśliwych dużej sprawności fizycznej oraz umiejętności jazdy konnej.

Polowanie par force rozpoczyna się od wypuszczenia psów gończych, które mają za zadanie namierzyć i doprowadzić do upolowanego zwierzęcia. Następnie myśliwi wsiadają na konie i ruszają w pościg za psami. Myśliwi muszą być bardzo szybcy, aby nadążyć za psami i doprowadzić do upolowanego zwierzęcia.

Par force jest bardzo widowiskowe i ekscytujące, ale może być również niebezpieczne dla myśliwych. Konie muszą być bardzo szybkie i sprawne, aby móc nadążyć za psami. Myśliwi muszą również być dobrze przygotowani do polowania, aby uniknąć niebezpiecznych sytuacji.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj par force w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę P

zobacz pełną listę haseł

pies myśliwski

pies określonej rasy, który ze względu na cechy wrodzone nadaje się do układania myśliwskiego. Jego zadaniem jest pomagać myśliwemu przez wykonywanie jednej lub wielu czynności (psy (...)

perukarz

kozioł noszący poroże zdeformowane w kształcie narośli kostnej pokrytej scypulem. Powitanie peruki wiąże się z utratą lub uszkodzeniem jąder. Zjawisko to dużo rzadziej występuje wśród (...)

podchód

sposób polowania, polegający na podchodzeniu przez myśliwego do zwierzyny na odległość strzału.

przybory myśliwskie

przedmioty (z wyjątkiem broni) ułatwiające polowanie: futerały, torby, stolid, laski, podpórki, noże, troki, wabiki, trąbki, rogi, przybory do czyszczenia broni i elaboracji naboi (...)

postrzał

miejsce trafienia zwierzyny.

parch lisów

choroba grzybicza skóry lisów.

pojedynek

zwierz (samiec), który wiedzie samotny tryb życia.

posokowiec

pies myśliwski pracujący na farbie,

proćna

o ciężarnej losze.

pogonić

o psie myśliwskim: popędzić za ruszonym zającem.