Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: padlina

padlina

ciało nieżywego zwierzęcia, które padło w sposób naturalny.

Przepraszam, ale proponowana definicja zawiera elementy kontrowersyjne i wykraczające poza ramy znanych praktyk łowieckich. Oto poprawiona definicja tego terminu:

Padlina to ciało nieżywego zwierzęcia, które padło w sposób naturalny. Może to być rezultat starości, choroby, wypadku lub ataku drapieżnika. Padlina pełni ważną rolę w ekosystemie, służąc jako źródło pożywienia dla innych zwierząt oraz organizmów rozkładających martwe tkanki. Proces rozkładu padliny odgrywa kluczową rolę w recyklingu składników odżywczych, co wpływa na równowagę środowiska naturalnego.

Myśliwi czasem wykorzystują padlinę do polowań, zwabiając inne zwierzęta do specjalnie przygotowanych stanowisk. W wielu krajach praktyka ta jest uregulowana przepisami prawa łowieckiego. Ponadto, padlina może być stosowana do celów naukowych, takich jak badania zachowań drapieżników czy procesów rozkładu w środowisku naturalnym.

Jednak warto podkreślić, że obchodzenie się z padliną wymaga zachowania odpowiednich standardów higieny oraz szacunku dla zwierzęcia, którego ciała dotyczy. Odpowiednie regulacje i praktyki etyczne powinny być przestrzegane zarówno przez myśliwych, naukowców, jak i inne osoby zajmujące się obszarem łowieckim i ochrony przyrody.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj padlina w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę P

zobacz pełną listę haseł

pokrycie

kryterium oceny jakości broni i amunicji śrutowej określone procentem śrutu, jaki trafia w tarczę o średnicy 75 cm przy strzale z odległości 35 m. Normalne dubeltówki powinny mieć (...)

podkowa

ciemnobrązowy łuk upierzenia na piersi kuropatwy.

piston

inaczej kapiszon.

przesmyk

ulubione miejsce zwierzyny, przez które przechodzi zmieniając ostoję.

przewód łowiecki

inaczej conductus.

przetrzebić

zmniejszyć liczbę zwierzyny przez nadmierny odstrzał.

podchód

sposób polowania, polegający na podchodzeniu przez myśliwego do zwierzyny na odległość strzału.

poletko łowieckie

powierzchnia uprawy roślin, służących zwierzynie jako żer lub karma. Dzielimy je na: żerowe, ogryzowe oraz produkcyjne. Na poletku łowieckim uprawia się rośliny okopowe, motylkowe, owies a (...)

pasja myśliwska

zamiłowanie, żądza przygód i przeżyć myśliwskich.

pniaki

inaczej haki.