Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: padlina

padlina

ciało nieżywego zwierzęcia, które padło w sposób naturalny.

Padlina to ciało nieżywego zwierzęcia, które padło w sposób naturalny. Zazwyczaj jest to zwierzę, które zmarło z powodu starości lub choroby, ale może to być również ofiara drapieżnika. Padlina jest często używana przez myśliwych do polowania na inne zwierzęta. Myśliwi ustawiają padlinę w miejscu, w którym mogą łatwo strzelić do innych zwierząt, które przychodzą jej się przyglądać lub jej dotykać. Padlina jest również czasami używana do hodowli dzikich zwierząt, aby pomóc im się przystosować do nowego środowiska.

Padlina może być również używana jako źródło pożywienia dla dzikich zwierząt. Wielu drapieżników poluje na padlinę, aby uzupełnić swoje pożywienie i odżywić swoje stada. Niektóre gatunki ptaków są szczególnie skłonne do polowania na padlinę i mogą nawet wykorzystywać ją jako źródło pożywienia dla swoich młodych.

Padlina może być również używana do celów edukacyjnych. Nauczyciele czasami wykorzystują padliny do pokazania swoim uczniom anatomii i fizjologii zwierząt oraz ich cyklu życia. Padliny są również czasami używane do badań naukowych, takich jak badanie skutków ubocznych choroby lub badanie skutków ubocznych stosowania leków na zwierzęta.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj padlina w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę P

zobacz pełną listę haseł

polowanie

tropienie, ściganie, strzelanie i łowienie zwierzyny sposobami zgodnymi z prawem. Poloewanie stanowiło zajęcie ludzi od czasów pierwotnych aż do dziś. Na przestrzeni wieków ulegało i ulega (...)

pojedynek

zwierz (samiec), który wiedzie samotny tryb życia.

panewka

wklęsłe miejsce znajdujące się pod kurkiem strzelby skałkowej, gdzie podsypywało się proch (zob. skałkówka).

pędzel, pędzel, wiecheć

kiść włosów na zewnętrznej części organu płciowego rogacza, byka, tryka i dzika.

ptactwo łowne

gatunki ptaków na które mo.na polować (patrz: zwierzyna) 429.Ptak łowczy ? uło.ony i wykorzystywany do polowania na zwierzynę

pancerz

1) upierzenie piersi głuszca;
2) płaszcz, zewnętrzna powłoka pocisku kulowego.

parkać się

o ptakach: łączyć się w pary.

piszczeć

o samicy sarny (kozie): wydawać głos (pisk).

postrzał

miejsce trafienia zwierzyny.

pierzenie się

wymiana piór u ptaków.