Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: padlina

padlina

ciało nieżywego zwierzęcia, które padło w sposób naturalny.

Padlina to ciało nieżywego zwierzęcia, które padło w sposób naturalny. Zazwyczaj jest to zwierzę, które zmarło z powodu starości lub choroby, ale może to być również ofiara drapieżnika. Padlina jest często używana przez myśliwych do polowania na inne zwierzęta. Myśliwi ustawiają padlinę w miejscu, w którym mogą łatwo strzelić do innych zwierząt, które przychodzą jej się przyglądać lub jej dotykać. Padlina jest również czasami używana do hodowli dzikich zwierząt, aby pomóc im się przystosować do nowego środowiska.

Padlina może być również używana jako źródło pożywienia dla dzikich zwierząt. Wielu drapieżników poluje na padlinę, aby uzupełnić swoje pożywienie i odżywić swoje stada. Niektóre gatunki ptaków są szczególnie skłonne do polowania na padlinę i mogą nawet wykorzystywać ją jako źródło pożywienia dla swoich młodych.

Padlina może być również używana do celów edukacyjnych. Nauczyciele czasami wykorzystują padliny do pokazania swoim uczniom anatomii i fizjologii zwierząt oraz ich cyklu życia. Padliny są również czasami używane do badań naukowych, takich jak badanie skutków ubocznych choroby lub badanie skutków ubocznych stosowania leków na zwierzęta.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj padlina w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę P

zobacz pełną listę haseł

pokot, pokot, rozkład

ogół zwierzyny ubitej na polowaniu ułożony wg ustalonej kolejności (hierarchii łowieckiej). Rozłożonego pokotu nie wolno przejść w poprzek. Pokot wraz z sygnałami i ogniskiem powinien (...)

pasy zaporowe

łowieckie poletka żerowe i zgryzowe lokalizowane w lesie na drodze do pól lub upraw leśnych, mające na celu zatrzymanie zwierzyny i uniknięcie wyrządzanych przez nią szkód.

pąd

trop zwierzęcia, po którym przebiegły psy

paśnik

urządzenie łowieckie służące do zadawania karmy zwierzynie.

położyć

powalić celnym strzałem grubego zwierza.

poletko łowieckie

powierzchnia uprawy roślin, służących zwierzynie jako żer lub karma. Dzielimy je na: żerowe, ogryzowe oraz produkcyjne. Na poletku łowieckim uprawia się rośliny okopowe, motylkowe, owies a (...)

Purday

angielska firma produkująca wysokiej klasy dubeltówki.

przecinka

wąska dróżka wycięta w lesie.

ptaszarnia

pomieszczenie dla ptaków łowczych.

podskakiwać

podchodzić tokującego głuszca. Polega to na szybkim podbiegnięciu w kierunku ptaka w trakcie głuchej pieśni - kiedy głuszec nie słyszy (zob. (...)