Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: postrzałek

postrzałek

zwierz raniony strzałem (ale nie śmiertelnie).

Postrzałek to zwierz, które zostało ranione strzałem, ale nie śmiertelnie. Postrzałek może być zarówno dzikim, jak i hodowlanym zwierzęciem. Zazwyczaj postrzałek jest wynikiem niedokładnego strzału lub nieostrożnego użycia broni. Postrzałek może być również wynikiem celowego działania myśliwego, który chce zranić zwierzę, aby je łatwiej było schwytać.

Postrzałek może mieć różne objawy, w zależności od tego, gdzie trafiła kula. Najczęstsze objawy to ból i siniaki w miejscu uderzenia oraz obrzęk i krwawienie. Jeśli postrzałek jest dzikim zwierzęciem, może ono uciec po strzale i ukryć się przed myśliwymi. W takim przypadku trudno jest go odnaleźć i leczyć.

Jeśli postrzałek jest hodowlanym zwierzęciem, należy natychmiast skontaktować się ze specjalistą weterynarii w celu ustalenia diagnozy i leczenia. Leczenie postrzałka może obejmować antybiotyki, leki przeciwbólowe i inne leki w celu leczenia infekcji lub usunięcia kulki. Ważne jest, aby postrzałek otrzymał odpowiednią opiekę weterynaryjną i rehabilitację po strzale.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj postrzałek w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę P

zobacz pełną listę haseł

przodownica

łania, locha, owca prowadząca stado (chmarę, watahę) i czuwająca nad ich bezpieczeństwem.

pogłowie

ogół zwierzyny danego gatunku, bytującego na określonym terenie.

postrzał

miejsce trafienia zwierzyny.

przewód

kanał w lufie.

pniaki

inaczej haki.

pasy zaporowe

łowieckie poletka żerowe i zgryzowe lokalizowane w lesie na drodze do pól lub upraw leśnych, mające na celu zatrzymanie zwierzyny i uniknięcie wyrządzanych przez nią szkód.

paśnik

urządzenie łowieckie służące do zadawania karmy zwierzynie.

poletko łowieckie

powierzchnia uprawy roślin, służących zwierzynie jako żer lub karma. Dzielimy je na: żerowe, ogryzowe oraz produkcyjne. Na poletku łowieckim uprawia się rośliny okopowe, motylkowe, owies a (...)

przelatek

dzik urodzony w ubiegłym roku.

posznurować

o lisie: pobiec prosto.