Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: płaskodeńka

płaskodeńka

popularna łódka o płaskim dnie używana do polowań na ptactwo.

Płaskodeńka to jedna z najbardziej popularnych łodzi używanych do polowań na ptactwo. Jest to łódź o płaskim dnie, która pozwala na wygodne i bezpieczne poruszanie się po wodzie. Płaskodeńka jest zazwyczaj wykonana z drewna lub tworzywa sztucznego, a jej dno jest wyposażone w specjalne uszczelki, które zapobiegają przedostawaniu się wody do środka.

Płaskodeńka jest bardzo lekka i zwrotna, co pozwala na łatwe manewrowanie nawet w trudnych warunkach. Jest ona również bardzo stabilna, co oznacza, że może być używana nawet w silnym wietrze lub falach. Ponadto, płaskodeńka ma dużo miejsca na bagaż i sprzęt myśliwski, takie jak karabiny lub lornetki.

Płaskodeńka jest idealnym rozwiązaniem dla myśliwych poszukujących ptactwa na dużych obszarach. Pozwala im ona na szybkie i bezpieczne przemieszczanie się po akwenach oraz skuteczną obserwację okolicy. Dzięki swojej lekkości i zwrotności może ona również szybko reagować na ruchy ptaków i umożliwić myśliwym skuteczną polowanie.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj płaskodeńka w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę P

zobacz pełną listę haseł

poletko łowieckie

powierzchnia uprawy roślin, służących zwierzynie jako żer lub karma. Dzielimy je na: żerowe, ogryzowe oraz produkcyjne. Na poletku łowieckim uprawia się rośliny okopowe, motylkowe, owies a (...)

perły

nieregularne zgrubienia i wyrostki na tykach poroża byka i kozła.

ptaszniczka

długa myśliwska broń palna małego kalibru, używana do polowania na ptaki od XVI w., wyposażona zazwyczaj w zewnętrzny zamek kołowy i ściętą, bogato inkrustowaną kolbę.

pojemność łowiska

maksymalna liczba zwierzyny jaka powinna bytować w danym łowisku, zależna od bazy żerowej. Przy zachowaniu pojemności łowiska zwierzyna nie wyrządza nadmiernych szkód w lesie i w uprawach (...)

płaskodeńka

popularna łódka o płaskim dnie używana do polowań na ptactwo.

prosić się

o losze: wydawać na świat młode.

pozyskanie zwierzyny

wejście w posiadanie zwierzyny przez odstrzał lub odłów.

pniaki

inaczej haki.

podpórka

laska lub rozwidlony drążek służący do podparcia broni kulowej przy strzale przez lunetę.

piszczałka

wabik (zwykle kościany) na jarząbki.