Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: płaskodeńka

płaskodeńka

popularna łódka o płaskim dnie używana do polowań na ptactwo.

Płaskodeńka to jedna z najbardziej popularnych łodzi używanych do polowań na ptactwo. Jest to łódź o płaskim dnie, która pozwala na wygodne i bezpieczne poruszanie się po wodzie. Płaskodeńka jest zazwyczaj wykonana z drewna lub tworzywa sztucznego, a jej dno jest wyposażone w specjalne uszczelki, które zapobiegają przedostawaniu się wody do środka.

Płaskodeńka jest bardzo lekka i zwrotna, co pozwala na łatwe manewrowanie nawet w trudnych warunkach. Jest ona również bardzo stabilna, co oznacza, że może być używana nawet w silnym wietrze lub falach. Ponadto, płaskodeńka ma dużo miejsca na bagaż i sprzęt myśliwski, takie jak karabiny lub lornetki.

Płaskodeńka jest idealnym rozwiązaniem dla myśliwych poszukujących ptactwa na dużych obszarach. Pozwala im ona na szybkie i bezpieczne przemieszczanie się po akwenach oraz skuteczną obserwację okolicy. Dzięki swojej lekkości i zwrotności może ona również szybko reagować na ruchy ptaków i umożliwić myśliwym skuteczną polowanie.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj płaskodeńka w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę P

zobacz pełną listę haseł

pielesz

gniazdo ptaka drapieżnego.

ponowa

świeży opad śniegu ułatwiający myśliwym tropienie. Idealne warunki do polowania.

piżmak, piżmak (Ondatra zibethica L.)

gatunek z rzędu gryzoni pochodzący z Ameryki płn. Sprowadzony w 1905 r. do Czech rozprzestrzenił się m.in. do Polski. Długość ciała 260-400 mm, ogona 180-280 mm, ciężar 700-1600 g. (...)

poskromić

w sokolnictwie: zmusić ptaka łowczego do poddania się woli myśliwego.

perukarz

kozioł noszący poroże zdeformowane w kształcie narośli kostnej pokrytej scypulem. Powitanie peruki wiąże się z utratą lub uszkodzeniem jąder. Zjawisko to dużo rzadziej występuje wśród (...)

pomiatać

o samicach czworonożnych drapieżników (psy, borsuki, wilki, lisy): wydawać na świat potomstwo.

przechera

o sprytnym lisie.

pokrycie

kryterium oceny jakości broni i amunicji śrutowej określone procentem śrutu, jaki trafia w tarczę o średnicy 75 cm przy strzale z odległości 35 m. Normalne dubeltówki powinny mieć (...)

poroże

parzyste wyrostki kostne nasadzane na możdżeniach samców (wyjątek: u renifera także samic) jeleniowatych. Poroże jest corocznie zrzucane i ponownie nasadzane. Poroże jelenia, łosia i (...)

piston

inaczej kapiszon.