Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: przodownica

przodownica

łania, locha, owca prowadząca stado (chmarę, watahę) i czuwająca nad ich bezpieczeństwem.

Przodownica to zwierzę, które pełni ważną rolę w środowisku naturalnym. Jest to locha, łania lub owca, która jest odpowiedzialna za prowadzenie stada i czuwanie nad jego bezpieczeństwem. Przodownica jest zazwyczaj starsza i doświadczona osobnik, która ma doświadczenie w przemieszczaniu się po okolicy i wykrywaniu potencjalnych zagrożeń.

Przodownica ma szereg obowiązków, które musi wypełniać. Musi ona nadzorować stado i pomagać mu w przemieszczaniu się po okolicy. Musi również ostrzegać inne osobniki przed potencjalnymi zagrożeniami, takimi jak drapieżniki lub inne niebezpieczeństwa. Przy pomocy swojego wyostrzonego węchu i słuchu przodownica może wykrywać potencjalne zagrożenia na duże odległości.

Przywódcy stada są bardzo ważni dla jego bezpieczeństwa i dobrobytu. Są one odpowiedzialne za utrzymanie porządku i spokoju w stadzie oraz zapewnienie mu optymalnych warunków do życia. Przywódcy stada są również odpowiedzialni za podejmowanie decyzji dotyczących migracji, gdy sytuacja tego wymaga.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj przodownica w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę P

zobacz pełną listę haseł

parkać się

o ptakach: łączyć się w pary.

ponowa

świeży opad śniegu ułatwiający myśliwym tropienie. Idealne warunki do polowania.

piastun

młody niedźwiedź będący pod opieką matki.

pozyskanie zwierzyny

wejście w posiadanie zwierzyny przez odstrzał lub odłów.

pióro
(...)

prawo łowieckie

całokształt norm prawnych regulujących stosunki w zakresie organizacji i wykonywania łowiectwa. Podstawowym aktem prawnym jest Ustawa z dnia 17.VI.1959 r. o hodowli, ochronie zwierząt łownych (...)

przełaj

- jeden z największych ciężarów łowieckich w dawnej Polsce, polegający na obowiązku pilnowania zwierzyny łatwo zmieniającej swoją ostoję.

patrochy

niejadalne wnętrzności zwierzyny.

przystrzelanie broni

wyregulowanie przyrządów celowniczych w ten sposób, aby broń biła celnie.

pędzenie

sposób zbiorowego polowania polegający na naganianiu zwierzyny przez nagankę w kierunku myśliwych, stojących na stanowiskach.