Definicja hasła: patrochy
- patrochy
niejadalne wnętrzności zwierzyny.
Patrochy to niejadalne wnętrzności zwierzyny, które są usuwane podczas procesu uboju i przygotowywania mięsa. W skład patrochów wchodzą narządy wewnętrzne, takie jak wątroba, nerki, śledziona, trzustka, a także narządy zmysłów, takie jak oczy i mózg. Usuwanie patrochów jest istotnym krokiem w oczyszczaniu tuszy z niejadalnych części oraz ma wpływ na jakość i trwałość mięsa.
Po usunięciu, patrochy mogą mieć różnorodne zastosowania. Jednym z nich jest wykorzystanie do celów naukowych lub edukacyjnych. Ponadto mogą być używane do celów religijnych lub ceremonialnych. Istnieje także praktyka wykorzystywania patrochów do produkcji suplementów diety lub leków poprzez procesy suszenia, mielenia i ekstrakcji substancji odżywczych oraz aktywnych biologicznie składników.
Ponadto patrochy są wykorzystywane do produkcji karmy dla zwierząt domowych czy pasz dla zwierząt gospodarskich. Skóry po oczyszczeniu i suszeniu mogą zostać poddane procesom barwienia i impregnacji wytwarzając trwałe materiały odporniejsze na wilgoć. Z kolei futra, również czyszczone i suszone, poddawane są obróbce chemicznej lub barwieniu w celu uzyskania pożądanego wyglądu.
Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj patrochy w wyszukiwarce Google
Inne hasła na literę P
- poletko łowieckie
powierzchnia uprawy roślin, służących zwierzynie jako żer lub karma. Dzielimy je na: żerowe, ogryzowe oraz produkcyjne. Na poletku łowieckim uprawia się rośliny okopowe, motylkowe, owies a (...)
- pies podsokoli
pies legawy (najczęściej wyżeł) współpracujący w czasie polowania z ptakiem łowczym
- pies
samiec borsuka lub lisa.
- podprowadzać
o tropicielu lub psie myśliwskim: zaprowadzić myśliwego na spotkanie ze zwierzyną.
- piszczeć
o samicy sarny (kozie): wydawać głos (pisk).
- parasol
paśnik dla sarn i jeleni w kształcie parasola.
- przybory myśliwskie
przedmioty (z wyjątkiem broni) ułatwiające polowanie: futerały, torby, stolid, laski, podpórki, noże, troki, wabiki, trąbki, rogi, przybory do czyszczenia broni i elaboracji naboi (...)
- pole
1) teren, na którym odbywa się polowanie;
2) rok pracy psa myśliwskiego (np. drugie pole - drugi sezon).