Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: padać w ogniu

padać w ogniu

o zwierzynie, która strzelona dokładnie pozostaje na miejscu strzału.

Padać w ogniu to określenie, które odnosi się do zwierzyny, która została strzelona i pozostaje na miejscu strzału. Oznacza to, że zwierzyna nie ucieka po strzale, ale pozostaje na miejscu. Jest to bardzo pożądana cecha w łowiectwie, ponieważ oznacza to, że zwierzyna jest szybko i skutecznie zabita.

Padać w ogniu jest szczególnie ważne dla myśliwych, którzy polują na duże zwierzęta takie jak jelenie czy dziki. Jeśli zwierzyna nie pada w ogniu, może uciec i spowodować szkody lub nawet zranić myśliwego. Dlatego też myśliwi starają się dokładnie celować i trafiać w newralgiczne punkty zwierzyny, aby upewnić się, że padnie ona w ogniu.

Padać w ogniu jest również ważne dla myśliwych, którzy polują na ptaki. Ptaki szybko lecą i mogą uciec po strzale. Dlatego też myśliwi starają się trafiać je w głowę lub serce, aby upewnić się, że padną one w ogniu.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj padać w ogniu w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę P

zobacz pełną listę haseł

przewód

kanał w lufie.

pocisk ekspansywny

pocisk myśliwski rozrywający się przy trafieniu w cel.

przebicie

jeden z istotnych czynników skuteczności strzału śrutowego. Mierzymy go strzelając z odległości 35 m do pudełka kartonowego, w którym rozmieszczono tekturki o wymiarach 30 x 30 cm i (...)

pień

wyrostek kostny na czole samców zwierzyny płowej, na którym nasadzane jest poroże.

para, para, parka

samiec i samica tego samego gatunku.

podryw

polowanie polegające na strzelaniu do ptactwa płoszonego przez samego myśliwego.

posokowiec bawarski

pies myśliwski, wyglądem przypominający większych rozmiarów jamnika. Maść czerwonobrązowa lub czerwonożółta. Pracuje wyłącznie na farbie za postrzałkiem. Przydatny szczególnie w (...)

posyp

inaczej daszek.

padlina

ciało nieżywego zwierzęcia, które padło w sposób naturalny.

pętla

splątane tropy zająca na śniegu.