Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: padać w ogniu

padać w ogniu

o zwierzynie, która strzelona dokładnie pozostaje na miejscu strzału.

Padać w ogniu to termin używany w łowiectwie, który odnosi się do zwierzyny, która po trafieniu strzałem pozostaje na miejscu, bez próby ucieczki. Ta cecha jest bardzo pożądana dla myśliwych, gdyż oznacza precyzyjne i skuteczne wykonanie strzału. Jest to szczególnie istotne podczas polowań na duże zwierzęta takie jak jelenie czy dziki, gdzie niepowodzenie w "padnięciu w ogniu" może prowadzić do ucieczki zwierzęcia i potencjalnych szkód. Dlatego myśliwi starają się celować dokładnie, trafiając w kluczowe punkty anatomiczne zwierzyny, aby upewnić się, że zostanie ona unieszkodliwiona na miejscu.

Poza polowaniem na duże ssaki, zasada "padania w ogniu" ma również znaczenie podczas polowań na ptaki. Ptaki szybko mogą ulecieć po strzale, dlatego myśliwi starają się trafić je niezwłocznie w głowę lub serce, aby zapewnić szybką i skuteczną eliminację. Dążenie do tego celu wymaga od myśliwych wysokich umiejętności strzeleckich oraz znajomości anatomicznych punktów słabych u różnych gatunków zwierząt łownych.

W kontekście etycznym oraz humanitarnym, koncepcja "padania w ogniu" podkreśla ważność minimalizowania cierpienia zwierząt łownych poprzez precyzyjne i efektywne wykonywanie strzałów. Pojęcie to odzwierciedla troskę o dobrostan zwierząt oraz stanowi wyraz szacunku dla natury i jej harmonii.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj padać w ogniu w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę P

zobacz pełną listę haseł

ptactwo łowne

gatunki ptaków na które mo.na polować (patrz: zwierzyna) 429.Ptak łowczy ? uło.ony i wykorzystywany do polowania na zwierzynę

podkowa

ciemnobrązowy łuk upierzenia na piersi kuropatwy.

patrochy

niejadalne wnętrzności zwierzyny.

pasy zaporowe

łowieckie poletka żerowe i zgryzowe lokalizowane w lesie na drodze do pól lub upraw leśnych, mające na celu zatrzymanie zwierzyny i uniknięcie wyrządzanych przez nią szkód.

przezimek

o zwierzynie urodzonej w ubiegłym roku.

pudlarz

myśliwy, który podczas polowania grupowego oddał najwięcej chybionych strzałów

pień

wyrostek kostny na czole samców zwierzyny płowej, na którym nasadzane jest poroże.

par force

rodzaj polowania konno z psami gończymi na jelenie, dziki, zające, lisy, rozpowszechniony głównie w Anglii.

płaskonos, płaskonos (Spatula clypeata L.)

bardzo nielicznie lęgowy ptak z rodziny blaszkodziobych należący do kaczek właściwych. Charakterystyczną cechą płaskonosa jest wąski u nasady dziób, rozszerzony przy końcu. Długość (...)

piórko malarskie

zob. ostrolotka.