Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: padać w ogniu

padać w ogniu

o zwierzynie, która strzelona dokładnie pozostaje na miejscu strzału.

Padać w ogniu to określenie, które odnosi się do zwierzyny, która została strzelona i pozostaje na miejscu strzału. Oznacza to, że zwierzyna nie ucieka po strzale, ale pozostaje na miejscu. Jest to bardzo pożądana cecha w łowiectwie, ponieważ oznacza to, że zwierzyna jest szybko i skutecznie zabita.

Padać w ogniu jest szczególnie ważne dla myśliwych, którzy polują na duże zwierzęta takie jak jelenie czy dziki. Jeśli zwierzyna nie pada w ogniu, może uciec i spowodować szkody lub nawet zranić myśliwego. Dlatego też myśliwi starają się dokładnie celować i trafiać w newralgiczne punkty zwierzyny, aby upewnić się, że padnie ona w ogniu.

Padać w ogniu jest również ważne dla myśliwych, którzy polują na ptaki. Ptaki szybko lecą i mogą uciec po strzale. Dlatego też myśliwi starają się trafiać je w głowę lub serce, aby upewnić się, że padną one w ogniu.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj padać w ogniu w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę P

zobacz pełną listę haseł

przeziernik

przyrząd celowniczy z otworem w środku, zastępujący szczerbinki.

puszcza

wielki kompleks leśny pokryty pierwotnymi lasami.

pasja myśliwska

zamiłowanie, żądza przygód i przeżyć myśliwskich.

pomruk

głos wydawany przez niedźwiedzia, jelenia byka i borsuka.

pąd

trop zwierzęcia, po którym przebiegły psy

preparowanie

poroży i oręża dzików. Do preparowania przystępujemy niezwłocznie po strzeleniu sztuki. Najpierw czyścimy wstępnie czaszkę (usuwamy język, mózg itd.), następnie moczymy przez 24 godz. w (...)

proca

jedna z najstarszych miotających broni myśliwskich. Złożony we dwoje rzemień z rozszerzoną częścią środkową (w kształcie miseczki), z której, w wyniku szybkiego obracania i puszczania (...)

przechera

o sprytnym lisie.

piszczałka

wabik (zwykle kościany) na jarząbki.

proch

materiał wybuchowy miotający stosowany w amunicji jako źródło energii do wyrzucenia pocisku. Proch bezdymny (używany współcześnie) wyrabia się z nitrocelulozy lub (rzadziej) z (...)