Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: parasol

parasol

paśnik dla sarn i jeleni w kształcie parasola.

Parasol to rodzaj paśnika, który służy do łowienia sarn i jeleni. Jest to urządzenie w kształcie parasola, składające się z kilku ramion, które są połączone ze sobą. Każde ramię ma swoje własne koło, które jest ustawione na odpowiedniej wysokości. Koła te są połączone za pomocą linki, która jest przymocowana do ramion. Linka ta jest tak ustawiona, aby zapobiec zwierzynie ucieczki.

Parasol jest bardzo skutecznym narzędziem łowieckim, ponieważ może on być ustawiony w dowolnym miejscu i może być używany przez długi czas bez potrzeby ciągłego monitorowania. Jest to bardzo ważne dla myśliwych, ponieważ pozwala im na skupienie się na innych aspektach polowania.

Parasol jest również bardzo łatwy w obsłudze i niewielki w porównaniu do innych rodzajów paśników. Jego lekka konstrukcja sprawia, że można go łatwo przenosić i montować w różnych miejscach. Jest to bardzo przydatne dla myśliwych, ponieważ mogą oni szybko i łatwo przenosić go w razie potrzeby.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj parasol w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę P

zobacz pełną listę haseł

podajnik

urządzenie w broni powtarzalnej podające, po wyrzuceniu łuski, kolejny nabój do komory nabojowej.

pomruk

głos wydawany przez niedźwiedzia, jelenia byka i borsuka.

przystrzelanie broni

wyregulowanie przyrządów celowniczych w ten sposób, aby broń biła celnie.

patroszenie

usuwanie wnętrzności z jamy brzusznej strzelonej zwierzyny. Należy wykonać je niezwłocznie ze względu na proces psucia się tuszy, który zaczyna się od jamy brzusznej, zwłaszcza gdy pocisk (...)

pobudka

sygnał myśliwski grany na trąbce albo rogu, budzący myśliwych lub też oznajmiający rozpoczęcie polowama.

podryw

polowanie polegające na strzelaniu do ptactwa płoszonego przez samego myśliwego.

pasy zaporowe

łowieckie poletka żerowe i zgryzowe lokalizowane w lesie na drodze do pól lub upraw leśnych, mające na celu zatrzymanie zwierzyny i uniknięcie wyrządzanych przez nią szkód.

polowanie zbiorowe

polowanie, w którym uczestniczy przynajmniej dwóch myśliwych, współpracujących ze sobą.

proćna

o ciężarnej losze.

podjazd

rodzaj polowania polegający na podjeżdżaniu (na sankach lub furmanką) przez myśliwego do zwierzyny na odległość strzału. Myśliwy wyskakuje z pojazdu i kryje się za drzewem lub krzakiem, (...)