Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: parasol

parasol

paśnik dla sarn i jeleni w kształcie parasola.

Parasol to rodzaj paśnika, który służy do łowienia sarn i jeleni. Jest to urządzenie w kształcie parasola, składające się z kilku ramion, które są połączone ze sobą. Każde ramię ma swoje własne koło, które jest ustawione na odpowiedniej wysokości. Koła te są połączone za pomocą linki, która jest przymocowana do ramion. Linka ta jest tak ustawiona, aby zapobiec zwierzynie ucieczki.

Parasol jest bardzo skutecznym narzędziem łowieckim, ponieważ może on być ustawiony w dowolnym miejscu i może być używany przez długi czas bez potrzeby ciągłego monitorowania. Jest to bardzo ważne dla myśliwych, ponieważ pozwala im na skupienie się na innych aspektach polowania.

Parasol jest również bardzo łatwy w obsłudze i niewielki w porównaniu do innych rodzajów paśników. Jego lekka konstrukcja sprawia, że można go łatwo przenosić i montować w różnych miejscach. Jest to bardzo przydatne dla myśliwych, ponieważ mogą oni szybko i łatwo przenosić go w razie potrzeby.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj parasol w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę P

zobacz pełną listę haseł

posokowiec bawarski

pies myśliwski, wyglądem przypominający większych rozmiarów jamnika. Maść czerwonobrązowa lub czerwonożółta. Pracuje wyłącznie na farbie za postrzałkiem. Przydatny szczególnie w (...)

pomiatać

o samicach czworonożnych drapieżników (psy, borsuki, wilki, lisy): wydawać na świat potomstwo.

pustorogie, pustorogie (Bovidae)

rodzina przeżuwaczy, u których rogi są puste w środku, nierozgałęzione i występują przeważnie u przedstawicieli obu płci. Nie zrzucają rogów. Ze zwierząt łownych do pustorogów (...)

parkać się

o ptakach: łączyć się w pary.

poletko łowieckie

powierzchnia uprawy roślin, służących zwierzynie jako żer lub karma. Dzielimy je na: żerowe, ogryzowe oraz produkcyjne. Na poletku łowieckim uprawia się rośliny okopowe, motylkowe, owies a (...)

ponowa

świeży opad śniegu ułatwiający myśliwym tropienie. Idealne warunki do polowania.

podchód

sposób polowania, polegający na podchodzeniu przez myśliwego do zwierzyny na odległość strzału.

przesadzić

o zwierzynie: przeskakiwać przez linię gdzie stoją myśliwi.

pies

samiec borsuka lub lisa.

polano, polano, wiecha

ogon wilka.