Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: parzyć się

parzyć się

o ptakach zaspokajających popęd płciowy.

Parzyć się to określenie, które odnosi się do zachowań ptaków, które służą do zaspokojenia ich popędu płciowego. Zazwyczaj jest to zachowanie, które występuje w okresie godowym, gdy ptaki szukają partnera. Parzenie się może mieć różne formy, w zależności od gatunku ptaka. Na przykład u niektórych gatunków ptaków można zaobserwować parzenie się w powietrzu, podczas gdy inne gatunki mogą parzyć się na ziemi lub na gałęzi drzewa.

Parzenie się jest często bardzo widowiskowe i może być łatwo rozpoznawalne dla obserwatora. Ptaki mogą wykonywać rytmiczne ruchy skrzydeł lub dziobem, a także wydawać charakterystyczne dźwięki. U niektórych gatunków ptaków można zaobserwować także inne formy parzenia się, takie jak tańce lub akrobatyka powietrzna.

Parzenie się jest ważnym elementem procesu godowego u ptaków i ma na celu pomoc w znalezieniu odpowiedniego partnera. Jest to także ważny element ewolucji i adaptacji ptaków do ich środowiska. Parzenie się jest czasami uważane za formę komunikacji między samcami i samicami, która pozwala im na lepsze poznanie siebie nawzajem i ocenienie ich atrakcyjności.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj parzyć się w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę P

zobacz pełną listę haseł

pióra

inaczej chyb.

przyspiesznik

urządzenie ułatwiające oddanie precyzyjnego strzału do stojącej zwierzyny grubej. Przy użyciu przyśpiesznika bardzo lekkie dotknięcie spustu powoduje zwolnienie kurka i strzał.

przyrzut

szybkie przyłożenie broni do ramienia.

prowadzenie

1) o jeleniu, danielu, dziku: przewodzenie stadu;
2) o samicy: opieka nad potomstwem,
3) o myśliwym: przesuwanie wylotu lufy za poruszającym się celem.

piastun

młody niedźwiedź będący pod opieką matki.

pielesz

gniazdo ptaka drapieżnego.

perukarz

kozioł noszący poroże zdeformowane w kształcie narośli kostnej pokrytej scypulem. Powitanie peruki wiąże się z utratą lub uszkodzeniem jąder. Zjawisko to dużo rzadziej występuje wśród (...)

pyza

nos żubra i łosia.

paradoks

gwintowanie końca lufy w broni śrutowej. W przypadku strzelania, kulą paradoks miał nadać jej ruch obrotowy.

ptactwo

zbiorowa nazwa ptaków łownych.