Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: Purday

Purday

angielska firma produkująca wysokiej klasy dubeltówki.

Purday to angielska firma produkująca wysokiej jakości dubeltówki. Firma została założona w 1820 roku przez Williama Purdaya, który był znanym i cenionym rzemieślnikiem broni myśliwskiej. Od początku firma specjalizowała się w produkcji dubeltówek, a jej produkty szybko stały się bardzo popularne wśród myśliwych na całym świecie. Dubeltówki Purday są szczególnie cenione za ich niezawodność i trwałość. Są one wykonane z najwyższej jakości materiałów, takich jak stal nierdzewna i mosiądz, co gwarantuje długotrwałe użytkowanie.

Dubeltówki Purday są dostępne w różnych modelach i konfiguracjach, dzięki czemu każdy myśliwy może znaleźć broń idealnie dopasowaną do swoich potrzeb. Firma oferuje również usługi naprawy i konserwacji broni, aby upewnić się, że jej produkty będą działać bezproblemowo przez długi czas. Firma oferuje również szeroki wybór akcesoriów do swoich dubeltówek, takich jak lufy o różnych długościach i kalibrach oraz inne elementy, takie jak magazynki i chwyty.

Purday to marka ceniona przez myśliwych na całym świecie ze względu na jej doskonałe produkty i usługi. Jej dubeltówki są trwałe, niezawodne i łatwe w użyciu, a ich jakość jest najwyższa. Firma oferuje również bogaty wybór akcesoriów do swoich produktów oraz usługi naprawy i konserwacji broni.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj Purday w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę P

zobacz pełną listę haseł

pomruk

głos wydawany przez niedźwiedzia, jelenia byka i borsuka.

przecinka

wąska dróżka wycięta w lesie.

pień

wyrostek kostny na czole samców zwierzyny płowej, na którym nasadzane jest poroże.

padlina

ciało nieżywego zwierzęcia, które padło w sposób naturalny.

po ryk

jednorazowy głośny ryk byka jelenia.

pasowanie na myśliwego

stary obyczaj przyjmowania adepta do grona myśliwych. Nakazuje on dokonać tego ceremonialnie po ustrzeleniu przez adepta pierwszej sztuki grubej zwierzyny. Najstarszy wiekiem i doświadczeniem (...)

pocisk ekspansywny

pocisk myśliwski rozrywający się przy trafieniu w cel.

plusk, plusk, kielnia

ogon bobra.

piórko malarskie

zob. ostrolotka.

płaszcz

zob. pancerz.