Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: Purday

Purday

angielska firma produkująca wysokiej klasy dubeltówki.

Purday to brytyjska firma specjalizująca się w produkcji wysokiej klasy dubeltówek. Założona w 1820 roku przez Williama Purdaya, znakomitego rzemieślnika broni myśliwskiej, firma szybko zyskała uznanie wśród myśliwych na całym świecie. Jej produkty wyróżniają się niezawodnością i trwałością, wykonane są z najwyższej jakości materiałów, takich jak stal nierdzewna i mosiądz. Dubeltówki Purday oferowane są w różnych modelach i konfiguracjach, dostosowanych do indywidualnych potrzeb użytkowników. Ponadto firma zapewnia usługi naprawy i konserwacji broni oraz bogaty wybór akcesoriów, takich jak lufy o różnych długościach i kalibrach. Marka Purday cieszy się uznaniem myśliwych ze względu na doskonałą jakość swoich produktów oraz profesjonalne podejście do obsługi klienta.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj Purday w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę P

zobacz pełną listę haseł

ptactwo

zbiorowa nazwa ptaków łownych.

pędzenie

sposób zbiorowego polowania polegający na naganianiu zwierzyny przez nagankę w kierunku myśliwych, stojących na stanowiskach.

perukarz

kozioł noszący poroże zdeformowane w kształcie narośli kostnej pokrytej scypulem. Powitanie peruki wiąże się z utratą lub uszkodzeniem jąder. Zjawisko to dużo rzadziej występuje wśród (...)

przesmyk

ulubione miejsce zwierzyny, przez które przechodzi zmieniając ostoję.

pieśń głuszca

głos wydawany przez tokującego koguta. Składa się z 4 wyraźnie oddzielonych zwrotek: klapanie powtarzane 5-15 razy przez około 4 s., trelowanie około 2 s., korkowanie - krótki główny ton (...)

ponowa

świeży opad śniegu ułatwiający myśliwym tropienie. Idealne warunki do polowania.

posznurować

o lisie: pobiec prosto.

piórkować

dobijać postrzelonego ptaka.

prowadzący polowanie

myśliwy wyznaczony przez zarząd koła łowieckiego do kierowania polowaniem zbiorowym.

pasynek

odnoga na łopacie łosia.