Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: poprawka

poprawka

drugi strzał do tego samego celu (po pierwszym nieskutecznym).

Poprawka to pojęcie związane z łowiectwem, które oznacza drugi strzał do tego samego celu po pierwszym nieskutecznym. Poprawka jest często stosowana w sytuacji, gdy myśliwy ma ograniczoną ilość amunicji lub gdy cel jest trudny do trafienia. Poprawka może być również używana w celu zapewnienia, że zwierzę zostanie trafione w odpowiednie miejsce, aby zapewnić szybkie i humanitarne uśmiercenie.

Poprawka jest ważna dla myśliwych, ponieważ pozwala im na skuteczne polowanie i minimalizuje ryzyko nieudanego strzału. Myśliwi muszą być bardzo ostrożni podczas wykonywania poprawki, ponieważ może ona spowodować uszkodzenie lub śmierć niewinnych osób lub zwierząt. Dlatego ważne jest, aby myśliwi upewnili się, że są bezpieczni i że ich cel jest wyraźnie widoczny przed oddaniem strzału.

Poprawka jest również ważna dla dobrego samopoczucia zwierząt. Jeśli myśliwy nie trafi swojego celu przy pierwszej próbie, może to spowodować cierpienie i stres u zwierzęcia oraz spowodować, że będzie ono bardziej podejrzliwe wobec ludzi. Dlatego ważne jest, aby myśliwi starali się trafić swojego celu przy pierwszej próbie lub wykonać poprawkę tak szybko, jak to możliwe.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj poprawka w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę P

zobacz pełną listę haseł

ptaki, ptaki (Aves)

gromada kręgowców, których przednia para kończyn przekształcona jest w skrzydła, a szczęka oraz żuchwa są wydłużone i wraz z pokrywą rogową tworzą dziób.

posznurować

o lisie: pobiec prosto.

parostki

poroże kozła sarny. Prawidłowe parostki dorosłego kozła to szóslak. Stanowią trofeum z kozła.

piston

inaczej kapiszon.

poidło

naturalny lub sztuczny zbiornik z wodą, z którego korzysta zwierzyna.

pustorogie, pustorogie (Bovidae)

rodzina przeżuwaczy, u których rogi są puste w środku, nierozgałęzione i występują przeważnie u przedstawicieli obu płci. Nie zrzucają rogów. Ze zwierząt łownych do pustorogów (...)

po ryk

jednorazowy głośny ryk byka jelenia.

poskromić

w sokolnictwie: zmusić ptaka łowczego do poddania się woli myśliwego.

przezimek

o zwierzynie urodzonej w ubiegłym roku.

pan bobrowy, pan bobrowy (dominus castorum)

najwyższy urzędnik pilnujący książęcego monopolu polowania na bobry. Podlegały mu zastępy bobrowników z całego kraju.