Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: poprawka

poprawka

drugi strzał do tego samego celu (po pierwszym nieskutecznym).

Poprawka to pojęcie związane z łowiectwem, które oznacza drugi strzał do tego samego celu po pierwszym nieskutecznym. Poprawka jest często stosowana w sytuacji, gdy myśliwy ma ograniczoną ilość amunicji lub gdy cel jest trudny do trafienia. Poprawka może być również używana w celu zapewnienia, że zwierzę zostanie trafione w odpowiednie miejsce, aby zapewnić szybkie i humanitarne uśmiercenie.

Poprawka jest ważna dla myśliwych, ponieważ pozwala im na skuteczne polowanie i minimalizuje ryzyko nieudanego strzału. Myśliwi muszą być bardzo ostrożni podczas wykonywania poprawki, ponieważ może ona spowodować uszkodzenie lub śmierć niewinnych osób lub zwierząt. Dlatego ważne jest, aby myśliwi upewnili się, że są bezpieczni i że ich cel jest wyraźnie widoczny przed oddaniem strzału.

Poprawka jest również ważna dla dobrego samopoczucia zwierząt. Jeśli myśliwy nie trafi swojego celu przy pierwszej próbie, może to spowodować cierpienie i stres u zwierzęcia oraz spowodować, że będzie ono bardziej podejrzliwe wobec ludzi. Dlatego ważne jest, aby myśliwi starali się trafić swojego celu przy pierwszej próbie lub wykonać poprawkę tak szybko, jak to możliwe.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj poprawka w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę P

zobacz pełną listę haseł

podajnik

urządzenie w broni powtarzalnej podające, po wyrzuceniu łuski, kolejny nabój do komory nabojowej.

płaskodeńka

popularna łódka o płaskim dnie używana do polowań na ptactwo.

paprać się

o ptakach: kąpać się w piasku.

przepiórka, przepiórka (Coturnix coturnix L.)

ptak z rodziny bażantów podobny do kuropatwy, ale mniejszy. Na grzbiecie ma duże kremowobiale kreski. Długość ciała 20 cm, rozpiętość skrzydeł 34 cm, ciężar 50-140 g. Żyje na polach i (...)

parkać się

o ptakach: łączyć się w pary.

ponowa

świeży opad śniegu ułatwiający myśliwym tropienie. Idealne warunki do polowania.

pies myśliwski

pies określonej rasy, który ze względu na cechy wrodzone nadaje się do układania myśliwskiego. Jego zadaniem jest pomagać myśliwemu przez wykonywanie jednej lub wielu czynności (psy (...)

pasowanie na myśliwego

stary obyczaj przyjmowania adepta do grona myśliwych. Nakazuje on dokonać tego ceremonialnie po ustrzeleniu przez adepta pierwszej sztuki grubej zwierzyny. Najstarszy wiekiem i doświadczeniem (...)

parch lisów

choroba grzybicza skóry lisów.

przechera

o sprytnym lisie.