Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: podkładacz

podkładacz

myśliwy lub pomocnik, który wchodzi z psami do miotu i naprowadza je na świeży trop zwierzyny.

Podkładacz to osoba, która wspomaga myśliwego w polowaniu. Jego głównym zadaniem jest wchodzenie do miotu z psami i naprowadzanie ich na świeży trop zwierzyny. Podkładacz musi być dobrze zaznajomiony z terenem, na którym odbywa się polowanie, aby móc skutecznie naprowadzić psy na trop. Musi również wiedzieć, jak poruszać się po lesie, aby nie spłoszyć zwierzyny.

Podkładacz powinien być również dobrze poinformowany o rodzaju zwierzyny, którą szuka myśliwy. Powinien wiedzieć, jakie są jej typowe zachowania i jak najlepiej naprowadzić psy na jej trop. W przypadku polowań na dzikiego dzika lub inne duże zwierzęta podkładacz może również pomóc myśliwemu w ustaleniu miejsca, w którym można je najlepiej upolować.

Podkładacze często pracują razem ze swoimi psami, aby ułatwić im poszukiwanie tropu. Muszą one być odpowiednio wyszkolone i muszą rozumieć polecenia podkładacza. Podkładacze czasami używają specjalnych narzędzi, takich jak lornetki lub teleskopy, aby lepiej widzieć i śledzić trop zwierzyny.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj podkładacz w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę P

zobacz pełną listę haseł

przelatek

dzik urodzony w ubiegłym roku.

posokowiec hanowerski

pies myśliwski średniej wielkości, maści brązowej z czarną maską na pysku. Głowę ma dużą z obwisłymi uszami i faflami, ogon długi i gruby. Pies jednostronny doskonale pracujący na (...)

polowanie zbiorowe

polowanie, w którym uczestniczy przynajmniej dwóch myśliwych, współpracujących ze sobą.

przepiórka, przepiórka (Coturnix coturnix L.)

ptak z rodziny bażantów podobny do kuropatwy, ale mniejszy. Na grzbiecie ma duże kremowobiale kreski. Długość ciała 20 cm, rozpiętość skrzydeł 34 cm, ciężar 50-140 g. Żyje na polach i (...)

ptaszniczka

długa myśliwska broń palna małego kalibru, używana do polowania na ptaki od XVI w., wyposażona zazwyczaj w zewnętrzny zamek kołowy i ściętą, bogato inkrustowaną kolbę.

pomykać

o lisie, zającu i króliku: biec.

płaskodeńka

popularna łódka o płaskim dnie używana do polowań na ptactwo.

pierzenie się

wymiana piór u ptaków.

plusk, plusk, kielnia

ogon bobra.

podeszwa

spód stopy niedźwiedzia.