Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: podkładacz

podkładacz

myśliwy lub pomocnik, który wchodzi z psami do miotu i naprowadza je na świeży trop zwierzyny.

Podkładacz to osoba, która wspomaga myśliwego w polowaniu. Jego głównym zadaniem jest wchodzenie do miotu z psami i naprowadzanie ich na świeży trop zwierzyny. Podkładacz musi być dobrze zaznajomiony z terenem, na którym odbywa się polowanie, aby móc skutecznie naprowadzić psy na trop. Musi również wiedzieć, jak poruszać się po lesie, aby nie spłoszyć zwierzyny.

Podkładacz powinien być również dobrze poinformowany o rodzaju zwierzyny, którą szuka myśliwy. Powinien wiedzieć, jakie są jej typowe zachowania i jak najlepiej naprowadzić psy na jej trop. W przypadku polowań na dzikiego dzika lub inne duże zwierzęta podkładacz może również pomóc myśliwemu w ustaleniu miejsca, w którym można je najlepiej upolować.

Podkładacze często pracują razem ze swoimi psami, aby ułatwić im poszukiwanie tropu. Muszą one być odpowiednio wyszkolone i muszą rozumieć polecenia podkładacza. Podkładacze czasami używają specjalnych narzędzi, takich jak lornetki lub teleskopy, aby lepiej widzieć i śledzić trop zwierzyny.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj podkładacz w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę P

zobacz pełną listę haseł

plusk, plusk, kielnia

ogon bobra.

pielesz

gniazdo ptaka drapieżnego.

przewód łowiecki

inaczej conductus.

poletko łowieckie

powierzchnia uprawy roślin, służących zwierzynie jako żer lub karma. Dzielimy je na: żerowe, ogryzowe oraz produkcyjne. Na poletku łowieckim uprawia się rośliny okopowe, motylkowe, owies a (...)

przewód

kanał w lufie.

piszczeć

o samicy sarny (kozie): wydawać głos (pisk).

pasynek

odnoga na łopacie łosia.

pędzelek

kępka długich włosów na końcu ucha rysia.

piórkować

dobijać postrzelonego ptaka.

podstrzelić

na polowaniu zbiorowym strzelać do zwierzyny wychodzącej na sąsiada.