Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: puller

puller

człowiek obsługujący maszyny do podawania rzutków.

Puller to osoba, która jest odpowiedzialna za obsługę maszyn do podawania rzutków. Maszyny te są używane w łowiectwie, aby wypuścić rzutki na polowanie. Puller musi być w stanie zarządzać maszynami, aby zapewnić bezpieczne i skuteczne wypuszczanie rzutek. Musi również znać techniki bezpiecznego użytkowania maszyn i wiedzieć, jak je naprawiać.

Puller musi mieć dobrą koordynację ruchową i umiejętności manualne, aby móc obsługiwać maszyny do podawania rzutków. Musi być w stanie dostosować się do różnych sytuacji i warunków polowania oraz dostosować prędkość i kierunek wypuszczania rzutek. Ponadto musi mieć dobre umiejętności interpersonalne, aby móc skutecznie współpracować z innymi członkami grupy łowieckiej.

Puller powinien być także dobrze poinformowany o przepisach dotyczących łowiectwa i bezpieczeństwa. Powinien znać przepisy dotyczące polowań na danym terenie oraz przygotować się na ewentualne sytuacje awaryjne. Ponadto powinien być świadomy potencjalnych niebezpieczeństw związanych z użytkowaniem maszynerii do podawania rzutek i stosować odpowiednie środki ostrożności.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj puller w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę P

zobacz pełną listę haseł

przetrzebić

zmniejszyć liczbę zwierzyny przez nadmierny odstrzał.

pocisk ekspansywny

pocisk myśliwski rozrywający się przy trafieniu w cel.

pierzenie się

wymiana piór u ptaków.

pędzenie

sposób zbiorowego polowania polegający na naganianiu zwierzyny przez nagankę w kierunku myśliwych, stojących na stanowiskach.

proca

jedna z najstarszych miotających broni myśliwskich. Złożony we dwoje rzemień z rozszerzoną częścią środkową (w kształcie miseczki), z której, w wyniku szybkiego obracania i puszczania (...)

płochacz

pies myśliwski przeznaczony do wypłaszania zwierzyny z zarośli lub szuwarów (np. spaniel).

pomykać

o lisie, zającu i króliku: biec.

przebicie

jeden z istotnych czynników skuteczności strzału śrutowego. Mierzymy go strzelając z odległości 35 m do pudełka kartonowego, w którym rozmieszczono tekturki o wymiarach 30 x 30 cm i (...)

pudlarz

myśliwy, który podczas polowania grupowego oddał najwięcej chybionych strzałów

poidło

naturalny lub sztuczny zbiornik z wodą, z którego korzysta zwierzyna.