Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: po ryk

po ryk

jednorazowy głośny ryk byka jelenia.

Po ryk to jeden z najbardziej charakterystycznych dźwięków, jaki można usłyszeć w lesie. Jest to głośny, donośny ryk byka jelenia, który może być słyszany na odległość nawet kilku kilometrów. Jest to dźwięk wytwarzany przez samca jelenia, który używa go do oznaczania swojego terytorium i ostrzegania innych samców o swojej obecności. Ryk byka jelenia może być słyszany od wiosny do jesieni, a czasami nawet zimą.

Ryk byka jelenia może mieć różne odmiany i intensywności. Może on trwać od kilku sekund do kilku minut i może być wydawany wielokrotnie. Zazwyczaj ryk byka jelenia składa się z trzech faz: początkowego głosu, który staje się coraz głośniejszy i potem powoli cichnie. Ten dźwięk może być słyszany na duże odległości i czasami można go usłyszeć nawet za zamkniętymi drzwiami lub oknami.

Po ryk to ważny element łowiectwa, ponieważ pozwala myśliwym określić pozycję zwierzyny i jej liczebność. Po ryk może też pomóc myśliwym w określeniu, czy dana zwierzyna jest samcem czy samicą. Dlatego też po ryk jest często uważany za ważny element łowiectwa i szacunku do przyrody.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj po ryk w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę P

zobacz pełną listę haseł

przechera

o sprytnym lisie.

posyp

inaczej daszek.

populacja

grupa osobników jednego gatunku występujących w określonej biocenozie i w określonych warunkach środowiskowych.

przewód łowiecki

inaczej conductus.

puller

człowiek obsługujący maszyny do podawania rzutków.

pointer

wyżeł wielostronny, doskonały legawiec o bezkonkurencyjnym górnym wietrze, dobrze pracujący w suchym polu. Ma zgrabną sylwetkę, silną i szeroką pierś, ogon długi, prosty; sierść (...)

posokowiec hanowerski

pies myśliwski średniej wielkości, maści brązowej z czarną maską na pysku. Głowę ma dużą z obwisłymi uszami i faflami, ogon długi i gruby. Pies jednostronny doskonale pracujący na (...)

ponowa

świeży opad śniegu ułatwiający myśliwym tropienie. Idealne warunki do polowania.

podrywać się

o ptakach: zrywać się do lotu.

psiarczyk

dawniej chłopiec przy psach, pomocnik kotłowego.