Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: pętla

pętla

splątane tropy zająca na śniegu.

Pętla to zjawisko, które można zaobserwować w śniegu. Jest to splątany szlak, który tworzy zając podczas swojego biegu. Zazwyczaj jest to wynikiem biegu w kółko, co powoduje powstanie pętli. Pętla jest często używana przez łowców do określenia miejsca, w którym zając się zatrzymał. Może być również używana do określenia miejsca, w którym zając się schował.

Pętle są bardzo łatwe do rozpoznania na śniegu. Wyglądają jak splot linii, które tworzą okrąg lub spiralne wzory. Mogą one być również widoczne na trawie lub innych powierzchniach, ale są one najbardziej widoczne na śniegu. Pętle są czasami trudne do odczytania, ponieważ mogą być bardzo małe i trudne do dostrzeżenia.

Pomimo tego, że pętle są czasami trudne do odczytania, służą one jako ważny element w procesie polowania. Mogą one pomóc łowcom określić miejsce, w którym zając się schował lub gdzie może on się ukrywać. Mogą również pomóc łowcom określić, czy zając jest blisko lub daleko od nich. Pomaga to im lepiej planować swoje polowanie i lepiej trafiać w cel.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj pętla w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę P

zobacz pełną listę haseł

parkot

woń jelenia byka podczas rykowiska.

ptaszarnia

pomieszczenie dla ptaków łowczych.

poidło

naturalny lub sztuczny zbiornik z wodą, z którego korzysta zwierzyna.

po ryk

jednorazowy głośny ryk byka jelenia.

pochwa

futerał ochronny na głownię białej brom myśliwskiej, wykonany przeważnie ze skóry okutej

proch

materiał wybuchowy miotający stosowany w amunicji jako źródło energii do wyrzucenia pocisku. Proch bezdymny (używany współcześnie) wyrabia się z nitrocelulozy lub (rzadziej) z (...)

ptactwo

zbiorowa nazwa ptaków łownych.

pętla

splątane tropy zająca na śniegu.

parkoty

okres godowy u zajęcy (pierwsze parkoty przypadają na styczeń i luty).

piórkować

dobijać postrzelonego ptaka.