Definicja hasła: para
- para, para, parka
samiec i samica tego samego gatunku.
Para to termin z zakresu łowiectwa, który odnosi się do dwóch osobników tego samego gatunku, zazwyczaj zwierząt, które polują razem. Para może składać się zarówno z samca i samicy, jak i z dwóch samców lub dwóch samic. Polowanie w parach jest często obserwowane u drapieżników, takich jak wilki czy lwy, gdzie współpraca pozwala im efektywniej zdobywać pokarm oraz chronić swoje terytorium. Polowanie w parach może również występować u ptaków, które współpracują podczas łowienia zdobyczy lub obrony terytorium. W kontekście hodowlanym para może odnosić się do dwóch zwierząt używanych do polowań lub reprodukcji.
W przypadku dzikich zwierząt para może oznaczać również dwa osobniki tego samego gatunku będące w trwałym związku partnerskim. Te pary mogą wspierać się nawzajem w codziennym życiu oraz troszczyć się o potomstwo. Dla myśliwych obserwowanie zachowań par zwierząt wyjątkowo cenionych ze względu na ich mocno zaznaczony instynkt spójności oraz wzajemną opiekę.
Podsumowując, para to dwa osobniki tego samego gatunku, które łączą siły w polowaniu, stosunkach partnerskich lub reprodukcyjnych. W kontekście łowieckim para odnosi się do zwierząt, które współpracują ze sobą w trakcie polowania bądź są ze sobą blisko powiązane poprzez relacje partnerskie.
Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj para w wyszukiwarce Google
Inne hasła na literę P
- pogonić
o psie myśliwskim: popędzić za ruszonym zającem.
- poskromić
w sokolnictwie: zmusić ptaka łowczego do poddania się woli myśliwego.
- podpórka
laska lub rozwidlony drążek służący do podparcia broni kulowej przy strzale przez lunetę.
- przebicie
jeden z istotnych czynników skuteczności strzału śrutowego. Mierzymy go strzelając z odległości 35 m do pudełka kartonowego, w którym rozmieszczono tekturki o wymiarach 30 x 30 cm i (...)
- pasza treściwa, pasza treściwa, karma treściwa
pasza odznaczająca się dużą zawartością składników pokarmowych w jednostce wagowej (np. ziarno zbóż).
- pień
wyrostek kostny na czole samców zwierzyny płowej, na którym nasadzane jest poroże.
- pastorał
podpórka służąca do oparcia broni przy strzale
- podrywać się
o ptakach: zrywać się do lotu.
- przesadzić
o zwierzynie: przeskakiwać przez linię gdzie stoją myśliwi.
- przecinka
wąska dróżka wycięta w lesie.