Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: para

para, para, parka

samiec i samica tego samego gatunku.

Para jest pojęciem, które odnosi się do samca i samicy tego samego gatunku. Para może być używana w odniesieniu do zwierząt, roślin lub innych organizmów żywych. W przypadku zwierząt para jest często używana do opisywania pary małżeńskiej, która tworzy rodzinę. Para może również odnosić się do dwóch osobników tego samego gatunku, które są blisko spokrewnione lub są w stanie tworzyć związek partnerski.

W łowiectwie para jest często używana do określenia dwóch osobników tego samego gatunku, które są polujące razem. Para może być używana do opisania dwóch dzikich zwierząt, które polują na terenie danego obszaru lub dwóch zwierząt hodowlanych, które są wykorzystywane do polowania. W przypadku hodowli par można również wykorzystać je do celów reprodukcyjnych.

Para jest również czasami używana w odniesieniu do dwóch osobników tego samego gatunku, które są w stanie tworzyć trwały związek partnerski. W przypadku ptaków para może oznaczać dwoje ptaków, którzy siedzą razem na gałęzi i wspierają się nawzajem podczas lotu. W przypadku ssaków para może oznaczać dwoje osobników tego samego gatunku, którzy siedzą razem i bawią się ze sobą lub spacerują po lesie.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj para w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę P

zobacz pełną listę haseł

piszczałka

wabik (zwykle kościany) na jarząbki.

płaszcz

zob. pancerz.

pąd

trop zwierzęcia, po którym przebiegły psy

pancerz

1) upierzenie piersi głuszca;
2) płaszcz, zewnętrzna powłoka pocisku kulowego.

przewód łowiecki

inaczej conductus.

pióra

inaczej chyb.

psy, psowate, psy, psowate (Canidae)

rodzina mięsożernych, do której należą występujące w Polsce trzy gatunki łowne: wilk, lis i jenot oraz wszystkie psy domowe, w tym psy myśliwskie, które prawdopodobnie były pierwszymi (...)

pianie

wydawanie ostrego głosu przez koguty bażanta.

patry, patry, trzeszcze

oczy zająca.

parch lisów

choroba grzybicza skóry lisów.