Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: para

para, para, parka

samiec i samica tego samego gatunku.

Para jest pojęciem, które odnosi się do samca i samicy tego samego gatunku. Para może być używana w odniesieniu do zwierząt, roślin lub innych organizmów żywych. W przypadku zwierząt para jest często używana do opisywania pary małżeńskiej, która tworzy rodzinę. Para może również odnosić się do dwóch osobników tego samego gatunku, które są blisko spokrewnione lub są w stanie tworzyć związek partnerski.

W łowiectwie para jest często używana do określenia dwóch osobników tego samego gatunku, które są polujące razem. Para może być używana do opisania dwóch dzikich zwierząt, które polują na terenie danego obszaru lub dwóch zwierząt hodowlanych, które są wykorzystywane do polowania. W przypadku hodowli par można również wykorzystać je do celów reprodukcyjnych.

Para jest również czasami używana w odniesieniu do dwóch osobników tego samego gatunku, które są w stanie tworzyć trwały związek partnerski. W przypadku ptaków para może oznaczać dwoje ptaków, którzy siedzą razem na gałęzi i wspierają się nawzajem podczas lotu. W przypadku ssaków para może oznaczać dwoje osobników tego samego gatunku, którzy siedzą razem i bawią się ze sobą lub spacerują po lesie.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj para w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę P

zobacz pełną listę haseł

pustorogie, pustorogie (Bovidae)

rodzina przeżuwaczy, u których rogi są puste w środku, nierozgałęzione i występują przeważnie u przedstawicieli obu płci. Nie zrzucają rogów. Ze zwierząt łownych do pustorogów (...)

posokowiec hanowerski

pies myśliwski średniej wielkości, maści brązowej z czarną maską na pysku. Głowę ma dużą z obwisłymi uszami i faflami, ogon długi i gruby. Pies jednostronny doskonale pracujący na (...)

perły

nieregularne zgrubienia i wyrostki na tykach poroża byka i kozła.

pióro
(...)

pistonówka

inaczej kapiszonówka.

perukarz

kozioł noszący poroże zdeformowane w kształcie narośli kostnej pokrytej scypulem. Powitanie peruki wiąże się z utratą lub uszkodzeniem jąder. Zjawisko to dużo rzadziej występuje wśród (...)

pocisk ekspansywny

pocisk myśliwski rozrywający się przy trafieniu w cel.

pasowanie na myśliwego

stary obyczaj przyjmowania adepta do grona myśliwych. Nakazuje on dokonać tego ceremonialnie po ustrzeleniu przez adepta pierwszej sztuki grubej zwierzyny. Najstarszy wiekiem i doświadczeniem (...)

pochwa

futerał ochronny na głownię białej brom myśliwskiej, wykonany przeważnie ze skóry okutej

pojemność łowiska

maksymalna liczba zwierzyny jaka powinna bytować w danym łowisku, zależna od bazy żerowej. Przy zachowaniu pojemności łowiska zwierzyna nie wyrządza nadmiernych szkód w lesie i w uprawach (...)