Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: puszcza

puszcza

wielki kompleks leśny pokryty pierwotnymi lasami.

Puszcza to wielki kompleks leśny, który obejmuje duże obszary lasu. Jest to pierwotny las, który nie został dotknięty przez człowieka i jest w stanie naturalnym. Puszcze są zwykle bardzo gęste i zróżnicowane, a ich drzewa są wyjątkowo stare i wysokie. W puszczach można znaleźć różne gatunki roślin i zwierząt, które są niezbędne do utrzymania równowagi ekologicznej.

Puszcze są często uważane za miejsce odosobnienia i spokoju. Są one idealnym miejscem dla łowców, aby polować na dzikie zwierzęta. Łowcy mogą spotkać się z różnymi gatunkami dzikich zwierząt, takich jak jelenie, daniele, sarny, lisy i wiele innych. Puszcze są również domem dla ptaków i innych gatunków ptaków, takich jak orły, bociany i bażanty.

Puszcze są ważne dla środowiska naturalnego. Chronią one przed erozją gleby i regulują temperaturę otoczenia poprzez produkcję tlenu i pochłanianie dwutlenku węgla. Puszcze służą również jako schronienia dla dzikich zwierząt oraz miejsce do reprodukcji dla wielu gatunków roślin i zwierząt.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj puszcza w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę P

zobacz pełną listę haseł

paszcza

otwór gębowy niedźwiedzia, wilka, rysia i psa.

postrzałek

zwierz raniony strzałem (ale nie śmiertelnie).

przewód

kanał w lufie.

pasza treściwa, pasza treściwa, karma treściwa

pasza odznaczająca się dużą zawartością składników pokarmowych w jednostce wagowej (np. ziarno zbóż).

pomykać

o lisie, zającu i króliku: biec.

ptaszniczka

długa myśliwska broń palna małego kalibru, używana do polowania na ptaki od XVI w., wyposażona zazwyczaj w zewnętrzny zamek kołowy i ściętą, bogato inkrustowaną kolbę.

poroże

parzyste wyrostki kostne nasadzane na możdżeniach samców (wyjątek: u renifera także samic) jeleniowatych. Poroże jest corocznie zrzucane i ponownie nasadzane. Poroże jelenia, łosia i (...)

pokrycie

kryterium oceny jakości broni i amunicji śrutowej określone procentem śrutu, jaki trafia w tarczę o średnicy 75 cm przy strzale z odległości 35 m. Normalne dubeltówki powinny mieć (...)

podpórka

laska lub rozwidlony drążek służący do podparcia broni kulowej przy strzale przez lunetę.

proćna

o ciężarnej losze.