Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: puszcza

puszcza

wielki kompleks leśny pokryty pierwotnymi lasami.

Puszcza to wielki kompleks leśny, który obejmuje duże obszary lasu. Jest to pierwotny las, który nie został dotknięty przez człowieka i jest w stanie naturalnym. Puszcze są zwykle bardzo gęste i zróżnicowane, a ich drzewa są wyjątkowo stare i wysokie. W puszczach można znaleźć różne gatunki roślin i zwierząt, które są niezbędne do utrzymania równowagi ekologicznej.

Puszcze są często uważane za miejsce odosobnienia i spokoju. Są one idealnym miejscem dla łowców, aby polować na dzikie zwierzęta. Łowcy mogą spotkać się z różnymi gatunkami dzikich zwierząt, takich jak jelenie, daniele, sarny, lisy i wiele innych. Puszcze są również domem dla ptaków i innych gatunków ptaków, takich jak orły, bociany i bażanty.

Puszcze są ważne dla środowiska naturalnego. Chronią one przed erozją gleby i regulują temperaturę otoczenia poprzez produkcję tlenu i pochłanianie dwutlenku węgla. Puszcze służą również jako schronienia dla dzikich zwierząt oraz miejsce do reprodukcji dla wielu gatunków roślin i zwierząt.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj puszcza w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę P

zobacz pełną listę haseł

piórko malarskie

zob. ostrolotka.

pojedynek

zwierz (samiec), który wiedzie samotny tryb życia.

pąd

trop zwierzęcia, po którym przebiegły psy

podeszwa

spód stopy niedźwiedzia.

pojedynka

broń myśliwska jednostrzałowa.

paszcza

otwór gębowy niedźwiedzia, wilka, rysia i psa.

poryk

jednorazowy, głośny ryk jelenia byka,

pieśń głuszca

głos wydawany przez tokującego koguta. Składa się z 4 wyraźnie oddzielonych zwrotek: klapanie powtarzane 5-15 razy przez około 4 s., trelowanie około 2 s., korkowanie - krótki główny ton (...)

pyf

rozkaz dla psa myśliwskiego wystawiającego, aby ruszył zwierzyny.

Purday

angielska firma produkująca wysokiej klasy dubeltówki.