Definicja hasła: przyszłościowa sztuka
- przyszłościowa sztuka
osobnik nadający się do dalszej hodowli.
Przyszłościowa sztuka to termin związany z hodowlą zwierząt łownych, odnoszący się do osobnika, który spełnia określone kryteria i nadaje się do dalszej hodowli. Dotyczy to zwłaszcza dzikich gatunków, takich jak dziki, jelenie i sarny. Ocenianie przyszłościowej sztuki opiera się na badaniu cech fizycznych oraz genetycznych osobnika. Istotne jest, aby zwierzę było w odpowiednim wieku, w dobrej kondycji fizycznej i wolne od chorób oraz innych problemów zdrowotnych. Dodatkowo, musi wykazywać pożądane cechy genetyczne, takie jak siła kości i mięśni oraz typowe dla gatunku cechy morfologiczne. Przyszłościowa sztuka ma kluczowe znaczenie dla utrzymania trwałej i silnej populacji dzikich zwierząt oraz zachowania równowagi ekologicznej.
Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj przyszłościowa sztuka w wyszukiwarce Google
Inne hasła na literę P
- prowadzący polowanie
myśliwy wyznaczony przez zarząd koła łowieckiego do kierowania polowaniem zbiorowym.
- pyza
nos żubra i łosia.
- preparowanie
poroży i oręża dzików. Do preparowania przystępujemy niezwłocznie po strzeleniu sztuki. Najpierw czyścimy wstępnie czaszkę (usuwamy język, mózg itd.), następnie moczymy przez 24 godz. w (...)
- Purday
angielska firma produkująca wysokiej klasy dubeltówki.
- posadzić
o ptaku łowczym: strącić zdobycz na ziemię.
- pole
1) teren, na którym odbywa się polowanie;
2) rok pracy psa myśliwskiego (np. drugie pole - drugi sezon).
- pędzenie
sposób zbiorowego polowania polegający na naganianiu zwierzyny przez nagankę w kierunku myśliwych, stojących na stanowiskach.
- przepiórka, przepiórka (Coturnix coturnix L.)
ptak z rodziny bażantów podobny do kuropatwy, ale mniejszy. Na grzbiecie ma duże kremowobiale kreski. Długość ciała 20 cm, rozpiętość skrzydeł 34 cm, ciężar 50-140 g. Żyje na polach i (...)
- przełaj
- jeden z największych ciężarów łowieckich w dawnej Polsce, polegający na obowiązku pilnowania zwierzyny łatwo zmieniającej swoją ostoję.
- poskromić
w sokolnictwie: zmusić ptaka łowczego do poddania się woli myśliwego.