Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: przyszłościowa sztuka

przyszłościowa sztuka

osobnik nadający się do dalszej hodowli.

Przyszłościowa sztuka to termin związany z hodowlą zwierząt łownych, odnoszący się do osobnika, który spełnia określone kryteria i nadaje się do dalszej hodowli. Dotyczy to zwłaszcza dzikich gatunków, takich jak dziki, jelenie i sarny. Ocenianie przyszłościowej sztuki opiera się na badaniu cech fizycznych oraz genetycznych osobnika. Istotne jest, aby zwierzę było w odpowiednim wieku, w dobrej kondycji fizycznej i wolne od chorób oraz innych problemów zdrowotnych. Dodatkowo, musi wykazywać pożądane cechy genetyczne, takie jak siła kości i mięśni oraz typowe dla gatunku cechy morfologiczne. Przyszłościowa sztuka ma kluczowe znaczenie dla utrzymania trwałej i silnej populacji dzikich zwierząt oraz zachowania równowagi ekologicznej.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj przyszłościowa sztuka w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę P

zobacz pełną listę haseł

ptaki, ptaki (Aves)

gromada kręgowców, których przednia para kończyn przekształcona jest w skrzydła, a szczęka oraz żuchwa są wydłużone i wraz z pokrywą rogową tworzą dziób.

pióro
(...)

piórko malarskie

zob. ostrolotka.

proch

materiał wybuchowy miotający stosowany w amunicji jako źródło energii do wyrzucenia pocisku. Proch bezdymny (używany współcześnie) wyrabia się z nitrocelulozy lub (rzadziej) z (...)

poroże

parzyste wyrostki kostne nasadzane na możdżeniach samców (wyjątek: u renifera także samic) jeleniowatych. Poroże jest corocznie zrzucane i ponownie nasadzane. Poroże jelenia, łosia i (...)

parkoty

okres godowy u zajęcy (pierwsze parkoty przypadają na styczeń i luty).

pielesz

gniazdo ptaka drapieżnego.

przechera

o sprytnym lisie.

pyza

nos żubra i łosia.

prosić się

o losze: wydawać na świat młode.