Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: pierzenie się

pierzenie się

wymiana piór u ptaków.

Pierzenie się jest naturalnym procesem, który polega na wymianie piór u ptaków. Jest to proces, który odbywa się regularnie, zwykle raz w roku. Pierzenie się jest ważne dla ptaków, ponieważ pomaga im utrzymać ich ciało w dobrym stanie i zapewnia im ochronę przed warunkami atmosferycznymi. Proces ten polega na tym, że stare pióra są wypychane przez nowe pióra, które są mocniejsze i bardziej odporne na uszkodzenia.

Pierzenie się może być czasochłonne i bolesne dla ptaka. Wymiana piór może trwać od kilku tygodni do kilku miesięcy, w zależności od gatunku ptaka. W tym czasie ptak może być bardziej podatny na choroby i ataki drapieżników, ponieważ jego skrzydła są osłabione i nie są w stanie uniknąć niebezpieczeństwa.

Pierzenie się jest ważnym procesem dla ptaków, ponieważ pomaga im utrzymać ich ciało w dobrym stanie i zapewnia im ochronę przed warunkami atmosferycznymi. Proces ten może być czasochłonny i bolesny dla ptaka, ale jest niezbędny do utrzymania zdrowia i dobrego samopoczucia ptaka.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj pierzenie się w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę P

zobacz pełną listę haseł

paradoks

gwintowanie końca lufy w broni śrutowej. W przypadku strzelania, kulą paradoks miał nadać jej ruch obrotowy.

proch

materiał wybuchowy miotający stosowany w amunicji jako źródło energii do wyrzucenia pocisku. Proch bezdymny (używany współcześnie) wyrabia się z nitrocelulozy lub (rzadziej) z (...)

prowadzący polowanie

myśliwy wyznaczony przez zarząd koła łowieckiego do kierowania polowaniem zbiorowym.

pasynek

odnoga na łopacie łosia.

pielesz

gniazdo ptaka drapieżnego.

pasowanie na myśliwego

stary obyczaj przyjmowania adepta do grona myśliwych. Nakazuje on dokonać tego ceremonialnie po ustrzeleniu przez adepta pierwszej sztuki grubej zwierzyny. Najstarszy wiekiem i doświadczeniem (...)

przybitka

1) wojłokowa, rodzaj korka oddzielającego w naboju śrutowym proch od śrutu;
2) tekturowa, zamykająca nabój śrutowy (zob. (...)

parch lisów

choroba grzybicza skóry lisów.

polano, polano, wiecha

ogon wilka.

przetrzebić

zmniejszyć liczbę zwierzyny przez nadmierny odstrzał.