Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: pierzenie się

pierzenie się

wymiana piór u ptaków.

Pierzenie się jest naturalnym procesem, który polega na wymianie piór u ptaków. Jest to proces, który odbywa się regularnie, zwykle raz w roku. Pierzenie się jest ważne dla ptaków, ponieważ pomaga im utrzymać ich ciało w dobrym stanie i zapewnia im ochronę przed warunkami atmosferycznymi. Proces ten polega na tym, że stare pióra są wypychane przez nowe pióra, które są mocniejsze i bardziej odporne na uszkodzenia.

Pierzenie się może być czasochłonne i bolesne dla ptaka. Wymiana piór może trwać od kilku tygodni do kilku miesięcy, w zależności od gatunku ptaka. W tym czasie ptak może być bardziej podatny na choroby i ataki drapieżników, ponieważ jego skrzydła są osłabione i nie są w stanie uniknąć niebezpieczeństwa.

Pierzenie się jest ważnym procesem dla ptaków, ponieważ pomaga im utrzymać ich ciało w dobrym stanie i zapewnia im ochronę przed warunkami atmosferycznymi. Proces ten może być czasochłonny i bolesny dla ptaka, ale jest niezbędny do utrzymania zdrowia i dobrego samopoczucia ptaka.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj pierzenie się w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę P

zobacz pełną listę haseł

patry, patry, trzeszcze

oczy zająca.

pielesz

gniazdo ptaka drapieżnego.

przełaj

- jeden z największych ciężarów łowieckich w dawnej Polsce, polegający na obowiązku pilnowania zwierzyny łatwo zmieniającej swoją ostoję.

podpórka

laska lub rozwidlony drążek służący do podparcia broni kulowej przy strzale przez lunetę.

ptactwo łowne

gatunki ptaków na które mo.na polować (patrz: zwierzyna) 429.Ptak łowczy ? uło.ony i wykorzystywany do polowania na zwierzynę

paprzysko

miejsce piaskowych kąpieli ptaków.

prawo łowieckie

całokształt norm prawnych regulujących stosunki w zakresie organizacji i wykonywania łowiectwa. Podstawowym aktem prawnym jest Ustawa z dnia 17.VI.1959 r. o hodowli, ochronie zwierząt łownych (...)

prochownica, prochownica, pulwersak

dawniej używany rożek (bogato zdobiony) do noszenia prochu.

panewka

wklęsłe miejsce znajdujące się pod kurkiem strzelby skałkowej, gdzie podsypywało się proch (zob. skałkówka).

poletko łowieckie

powierzchnia uprawy roślin, służących zwierzynie jako żer lub karma. Dzielimy je na: żerowe, ogryzowe oraz produkcyjne. Na poletku łowieckim uprawia się rośliny okopowe, motylkowe, owies a (...)