Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: pasza soczysta

pasza soczysta, pasza soczysta, karma soczysta

karma zawierająca duży procent wody (buraki, ziemniaki, kiszonka).

Pasza soczysta to rodzaj karmy dla zwierząt, charakteryzującej się wysoką zawartością wody. Składniki pasz soczystych mogą obejmować buraki, ziemniaki, kiszonki oraz inne rośliny o dużej wilgotności. Takie karmy są istotne w diecie zwierząt hodowlanych, gdyż dostarczają nie tylko białka, węglowodanów i tłuszczu, ale również zapewniają odpowiednią ilość płynów niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania organizmu.

W przypadku zwierząt hodowlanych, takich jak bydło czy świnie, pasze soczyste są ważnym uzupełnieniem diety suchej karmy (np. siana czy suchej mieszanki paszowej), a ich stosowanie ma wpływ na zdrowie i kondycję zwierząt. W zależności od gatunku i wieku zwierząt, odpowiednie proporcje suchych i soczystych karm mogą się różnić.

W kontekście łowiectwa, pasza soczysta może również stanowić istotny element w przyciąganiu dzikiej zwierzyny do miejsc łowieckich. W takim przypadku wykorzystuje się m.in. specjalne kiszonki czy pastewne rośliny, które mają przyciągnąć zwierzynę poprzez dostarczenie jej pożywnego smaku oraz zapachu.

Pasze soczyste są więc istotnym elementem diety dla zwierząt hodowlanych oraz mogą być wykorzystane jako strategia wabienia dzikiej zwierzyny w celach łowieckich. Dzięki bogatej zawartości wody, są one ważnym źródłem nie tylko składników odżywczych, ale również nawadniających organizm zwierząt.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj pasza soczysta w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę P

zobacz pełną listę haseł

ptactwo

zbiorowa nazwa ptaków łownych.

płaszcz

zob. pancerz.

płochacz

pies myśliwski przeznaczony do wypłaszania zwierzyny z zarośli lub szuwarów (np. spaniel).

pasza objętościowa, pasza objętościowa, karma objętościowa

karma odznaczająca się małą ilością składników pokarmowych w jednostce wagowej (np. siano, słoma).

poidło

naturalny lub sztuczny zbiornik z wodą, z którego korzysta zwierzyna.

przybory myśliwskie

przedmioty (z wyjątkiem broni) ułatwiające polowanie: futerały, torby, stolid, laski, podpórki, noże, troki, wabiki, trąbki, rogi, przybory do czyszczenia broni i elaboracji naboi (...)

pasja myśliwska

zamiłowanie, żądza przygód i przeżyć myśliwskich.

pokot, pokot, rozkład

ogół zwierzyny ubitej na polowaniu ułożony wg ustalonej kolejności (hierarchii łowieckiej). Rozłożonego pokotu nie wolno przejść w poprzek. Pokot wraz z sygnałami i ogniskiem powinien (...)

piórkować

dobijać postrzelonego ptaka.

patroszenie

usuwanie wnętrzności z jamy brzusznej strzelonej zwierzyny. Należy wykonać je niezwłocznie ze względu na proces psucia się tuszy, który zaczyna się od jamy brzusznej, zwłaszcza gdy pocisk (...)