Definicja hasła: pasza soczysta
- pasza soczysta, pasza soczysta, karma soczysta
karma zawierająca duży procent wody (buraki, ziemniaki, kiszonka).
Pasza soczysta to rodzaj karmy dla zwierząt, charakteryzującej się wysoką zawartością wody. Składniki pasz soczystych mogą obejmować buraki, ziemniaki, kiszonki oraz inne rośliny o dużej wilgotności. Takie karmy są istotne w diecie zwierząt hodowlanych, gdyż dostarczają nie tylko białka, węglowodanów i tłuszczu, ale również zapewniają odpowiednią ilość płynów niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania organizmu.
W przypadku zwierząt hodowlanych, takich jak bydło czy świnie, pasze soczyste są ważnym uzupełnieniem diety suchej karmy (np. siana czy suchej mieszanki paszowej), a ich stosowanie ma wpływ na zdrowie i kondycję zwierząt. W zależności od gatunku i wieku zwierząt, odpowiednie proporcje suchych i soczystych karm mogą się różnić.
W kontekście łowiectwa, pasza soczysta może również stanowić istotny element w przyciąganiu dzikiej zwierzyny do miejsc łowieckich. W takim przypadku wykorzystuje się m.in. specjalne kiszonki czy pastewne rośliny, które mają przyciągnąć zwierzynę poprzez dostarczenie jej pożywnego smaku oraz zapachu.
Pasze soczyste są więc istotnym elementem diety dla zwierząt hodowlanych oraz mogą być wykorzystane jako strategia wabienia dzikiej zwierzyny w celach łowieckich. Dzięki bogatej zawartości wody, są one ważnym źródłem nie tylko składników odżywczych, ale również nawadniających organizm zwierząt.
Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj pasza soczysta w wyszukiwarce Google
Inne hasła na literę P
- paradoks
gwintowanie końca lufy w broni śrutowej. W przypadku strzelania, kulą paradoks miał nadać jej ruch obrotowy.
- preparowanie
poroży i oręża dzików. Do preparowania przystępujemy niezwłocznie po strzeleniu sztuki. Najpierw czyścimy wstępnie czaszkę (usuwamy język, mózg itd.), następnie moczymy przez 24 godz. w (...)
- piórkować
dobijać postrzelonego ptaka.
- przesadzić
o zwierzynie: przeskakiwać przez linię gdzie stoją myśliwi.
- pole
1) teren, na którym odbywa się polowanie;
2) rok pracy psa myśliwskiego (np. drugie pole - drugi sezon).
- pasynek
odnoga na łopacie łosia.
- paprać się
o ptakach: kąpać się w piasku.
- pozyskanie zwierzyny
wejście w posiadanie zwierzyny przez odstrzał lub odłów.
- pastorał
podpórka służąca do oparcia broni przy strzale