Definicja hasła: pasza soczysta
- pasza soczysta, pasza soczysta, karma soczysta
karma zawierająca duży procent wody (buraki, ziemniaki, kiszonka).
Pasza soczysta to rodzaj karmy dla zwierząt, charakteryzującej się wysoką zawartością wody. Składniki pasz soczystych mogą obejmować buraki, ziemniaki, kiszonki oraz inne rośliny o dużej wilgotności. Takie karmy są istotne w diecie zwierząt hodowlanych, gdyż dostarczają nie tylko białka, węglowodanów i tłuszczu, ale również zapewniają odpowiednią ilość płynów niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania organizmu.
W przypadku zwierząt hodowlanych, takich jak bydło czy świnie, pasze soczyste są ważnym uzupełnieniem diety suchej karmy (np. siana czy suchej mieszanki paszowej), a ich stosowanie ma wpływ na zdrowie i kondycję zwierząt. W zależności od gatunku i wieku zwierząt, odpowiednie proporcje suchych i soczystych karm mogą się różnić.
W kontekście łowiectwa, pasza soczysta może również stanowić istotny element w przyciąganiu dzikiej zwierzyny do miejsc łowieckich. W takim przypadku wykorzystuje się m.in. specjalne kiszonki czy pastewne rośliny, które mają przyciągnąć zwierzynę poprzez dostarczenie jej pożywnego smaku oraz zapachu.
Pasze soczyste są więc istotnym elementem diety dla zwierząt hodowlanych oraz mogą być wykorzystane jako strategia wabienia dzikiej zwierzyny w celach łowieckich. Dzięki bogatej zawartości wody, są one ważnym źródłem nie tylko składników odżywczych, ale również nawadniających organizm zwierząt.
Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj pasza soczysta w wyszukiwarce Google
Inne hasła na literę P
- pęta
krótkie rzemyki służące do przytrzymania ptaka łowczego.
- przyspiesznik
urządzenie ułatwiające oddanie precyzyjnego strzału do stojącej zwierzyny grubej. Przy użyciu przyśpiesznika bardzo lekkie dotknięcie spustu powoduje zwolnienie kurka i strzał.
- patry, patry, trzeszcze
oczy zająca.
- polowanie
tropienie, ściganie, strzelanie i łowienie zwierzyny sposobami zgodnymi z prawem. Poloewanie stanowiło zajęcie ludzi od czasów pierwotnych aż do dziś. Na przestrzeni wieków ulegało i ulega (...)
- pędzenie
sposób zbiorowego polowania polegający na naganianiu zwierzyny przez nagankę w kierunku myśliwych, stojących na stanowiskach.
- ptaszniczka
długa myśliwska broń palna małego kalibru, używana do polowania na ptaki od XVI w., wyposażona zazwyczaj w zewnętrzny zamek kołowy i ściętą, bogato inkrustowaną kolbę.
- ptaszarnia
pomieszczenie dla ptaków łowczych.
- paprzysko
miejsce piaskowych kąpieli ptaków.
- proch
materiał wybuchowy miotający stosowany w amunicji jako źródło energii do wyrzucenia pocisku. Proch bezdymny (używany współcześnie) wyrabia się z nitrocelulozy lub (rzadziej) z (...)
- płaskodeńka
popularna łódka o płaskim dnie używana do polowań na ptactwo.