Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: pasza soczysta

pasza soczysta, pasza soczysta, karma soczysta

karma zawierająca duży procent wody (buraki, ziemniaki, kiszonka).

Pasza soczysta to rodzaj karmy dla zwierząt, charakteryzującej się wysoką zawartością wody. Składniki pasz soczystych mogą obejmować buraki, ziemniaki, kiszonki oraz inne rośliny o dużej wilgotności. Takie karmy są istotne w diecie zwierząt hodowlanych, gdyż dostarczają nie tylko białka, węglowodanów i tłuszczu, ale również zapewniają odpowiednią ilość płynów niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania organizmu.

W przypadku zwierząt hodowlanych, takich jak bydło czy świnie, pasze soczyste są ważnym uzupełnieniem diety suchej karmy (np. siana czy suchej mieszanki paszowej), a ich stosowanie ma wpływ na zdrowie i kondycję zwierząt. W zależności od gatunku i wieku zwierząt, odpowiednie proporcje suchych i soczystych karm mogą się różnić.

W kontekście łowiectwa, pasza soczysta może również stanowić istotny element w przyciąganiu dzikiej zwierzyny do miejsc łowieckich. W takim przypadku wykorzystuje się m.in. specjalne kiszonki czy pastewne rośliny, które mają przyciągnąć zwierzynę poprzez dostarczenie jej pożywnego smaku oraz zapachu.

Pasze soczyste są więc istotnym elementem diety dla zwierząt hodowlanych oraz mogą być wykorzystane jako strategia wabienia dzikiej zwierzyny w celach łowieckich. Dzięki bogatej zawartości wody, są one ważnym źródłem nie tylko składników odżywczych, ale również nawadniających organizm zwierząt.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj pasza soczysta w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę P

zobacz pełną listę haseł

przeziernik

przyrząd celowniczy z otworem w środku, zastępujący szczerbinki.

polowanie zbiorowe

polowanie, w którym uczestniczy przynajmniej dwóch myśliwych, współpracujących ze sobą.

posokowiec

pies myśliwski pracujący na farbie,

pokot, pokot, rozkład

ogół zwierzyny ubitej na polowaniu ułożony wg ustalonej kolejności (hierarchii łowieckiej). Rozłożonego pokotu nie wolno przejść w poprzek. Pokot wraz z sygnałami i ogniskiem powinien (...)

paszkot, drozd paszkot, paszkot, drozd paszkot (Turdus visdvorut L.)

największy gatunek z rodziny drozdów. Upierzenie strony grzbietowej szarobrunatne, brzusznej rdzawo-żółtawo-białe, upstrzone czarnymi plamkami. Długość ciała 26 cm, rozpiętość (...)

pancerz

1) upierzenie piersi głuszca;
2) płaszcz, zewnętrzna powłoka pocisku kulowego.

pieśń głuszca

głos wydawany przez tokującego koguta. Składa się z 4 wyraźnie oddzielonych zwrotek: klapanie powtarzane 5-15 razy przez około 4 s., trelowanie około 2 s., korkowanie - krótki główny ton (...)

ptaszniczka

długa myśliwska broń palna małego kalibru, używana do polowania na ptaki od XVI w., wyposażona zazwyczaj w zewnętrzny zamek kołowy i ściętą, bogato inkrustowaną kolbę.

posyp

inaczej daszek.

piórkować

dobijać postrzelonego ptaka.