Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: pastorał

pastorał

podpórka służąca do oparcia broni przy strzale

Pastorał to rodzaj podpórki, która służy do oparcia broni przy strzale. Jest to bardzo ważny element wyposażenia łowcy, ponieważ umożliwia on precyzyjne celowanie i zapewnia stabilność broni podczas strzału. Pastorał może być wykonany z różnych materiałów, takich jak drewno, metal lub tworzywo sztuczne. Najczęściej jest on wyposażony w regulowane nogi, które pozwalają na dostosowanie go do różnych pozycji strzelania.

Pastorał może być używany zarówno do strzelania z broni palnej, jak i pneumatycznej. Jego głównym celem jest poprawienie precyzji strzału i zmniejszenie drgań broni podczas strzelania. Umożliwia to lepsze skupienie się na celu i zwiększenie szans na trafienie go. Pastorał może być również używany do celowania w celach oddalonych od łowcy, co czyni go bardzo przydatnym narzędziem dla myśliwych.

Pastorał jest bardzo przydatnym narzędziem dla myśliwych i powinien być obecny w każdym ekwipunku łowca. Jego stosowanie pozwala na precyzyjne celowanie i zwiększa szanse na trafienie celu. Dzięki regulowanym nogom pastorał może być dostosowany do różnych pozycji strzelania, co czyni go bardzo uniwersalnym narzędziem dla myśliwych.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj pastorał w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę P

zobacz pełną listę haseł

przelatek

dzik urodzony w ubiegłym roku.

prawo łowieckie

całokształt norm prawnych regulujących stosunki w zakresie organizacji i wykonywania łowiectwa. Podstawowym aktem prawnym jest Ustawa z dnia 17.VI.1959 r. o hodowli, ochronie zwierząt łownych (...)

pojemność łowiska

maksymalna liczba zwierzyny jaka powinna bytować w danym łowisku, zależna od bazy żerowej. Przy zachowaniu pojemności łowiska zwierzyna nie wyrządza nadmiernych szkód w lesie i w uprawach (...)

ptak łowczy, ptak łowczy, ptak myśliwski

ptak drapieżny używany do polowań. W Polsce używano sokołów i jastrzębi. Współcześni sokolnicy polują na ogół z jastrzębiami.

pniaki

inaczej haki.

pasza soczysta, pasza soczysta, karma soczysta

karma zawierająca duży procent wody (buraki, ziemniaki, kiszonka).

patrochy

niejadalne wnętrzności zwierzyny.

proca

jedna z najstarszych miotających broni myśliwskich. Złożony we dwoje rzemień z rozszerzoną częścią środkową (w kształcie miseczki), z której, w wyniku szybkiego obracania i puszczania (...)

pąd

trop zwierzęcia, po którym przebiegły psy

poryk

jednorazowy, głośny ryk jelenia byka,