Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: pastorał

pastorał

podpórka służąca do oparcia broni przy strzale

Pastorał to rodzaj podpórki, która służy do oparcia broni przy strzale. Jest to bardzo ważny element wyposażenia łowcy, ponieważ umożliwia on precyzyjne celowanie i zapewnia stabilność broni podczas strzału. Pastorał może być wykonany z różnych materiałów, takich jak drewno, metal lub tworzywo sztuczne. Najczęściej jest on wyposażony w regulowane nogi, które pozwalają na dostosowanie go do różnych pozycji strzelania.

Pastorał może być używany zarówno do strzelania z broni palnej, jak i pneumatycznej. Jego głównym celem jest poprawienie precyzji strzału i zmniejszenie drgań broni podczas strzelania. Umożliwia to lepsze skupienie się na celu i zwiększenie szans na trafienie go. Pastorał może być również używany do celowania w celach oddalonych od łowcy, co czyni go bardzo przydatnym narzędziem dla myśliwych.

Pastorał jest bardzo przydatnym narzędziem dla myśliwych i powinien być obecny w każdym ekwipunku łowca. Jego stosowanie pozwala na precyzyjne celowanie i zwiększa szanse na trafienie celu. Dzięki regulowanym nogom pastorał może być dostosowany do różnych pozycji strzelania, co czyni go bardzo uniwersalnym narzędziem dla myśliwych.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj pastorał w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę P

zobacz pełną listę haseł

poletko łowieckie

powierzchnia uprawy roślin, służących zwierzynie jako żer lub karma. Dzielimy je na: żerowe, ogryzowe oraz produkcyjne. Na poletku łowieckim uprawia się rośliny okopowe, motylkowe, owies a (...)

przystrzelanie broni

wyregulowanie przyrządów celowniczych w ten sposób, aby broń biła celnie.

piszczeć

o samicy sarny (kozie): wydawać głos (pisk).

poryk

jednorazowy, głośny ryk jelenia byka,

pointer

wyżeł wielostronny, doskonały legawiec o bezkonkurencyjnym górnym wietrze, dobrze pracujący w suchym polu. Ma zgrabną sylwetkę, silną i szeroką pierś, ogon długi, prosty; sierść (...)

proca

jedna z najstarszych miotających broni myśliwskich. Złożony we dwoje rzemień z rozszerzoną częścią środkową (w kształcie miseczki), z której, w wyniku szybkiego obracania i puszczania (...)

poprawka

drugi strzał do tego samego celu (po pierwszym nieskutecznym).

podskakiwać

podchodzić tokującego głuszca. Polega to na szybkim podbiegnięciu w kierunku ptaka w trakcie głuchej pieśni - kiedy głuszec nie słyszy (zob. (...)

pianie

wydawanie ostrego głosu przez koguty bażanta.

pogonić

o psie myśliwskim: popędzić za ruszonym zającem.