Definicja hasła: przecinka
- przecinka
wąska dróżka wycięta w lesie.
Przecinka to wąska dróżka wycięta w lesie, która służy do łowienia zwierzyny. Jest to jeden z najstarszych i najbardziej skutecznych sposobów polowania. Przecinka jest wykorzystywana przez myśliwych od wieków, a jej historia sięga czasów starożytnych. Przecinka jest wykorzystywana do polowania na dzikie zwierzęta, takie jak dziki, jelenie, sarny i inne.
Przecinka składa się z dwóch części: pierwsza część to wąska dróżka, która prowadzi do miejsca, gdzie myśliwy może ustawić swoje pułapki lub strzelbę. Druga część to szeroka polana lub łąka, która otacza przecinkę i stanowi miejsce, gdzie zwierzyna może być łatwo zauważona przez myśliwego.
Aby skutecznie używać przecinki, myśliwy musi być bardzo cichy i ostrożny podczas jej budowy. Musi również umiejętnie ustawić pułapki lub strzelbę tak, aby zwierzyna mogła bezpiecznie przejść przez przecinkę. Myśliwy musi również być cierpliwy i czekać na odpowiedni moment, aby strzelić do zwierzyny.
Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj przecinka w wyszukiwarce Google
Inne hasła na literę P
- psy, psowate, psy, psowate (Canidae)
rodzina mięsożernych, do której należą występujące w Polsce trzy gatunki łowne: wilk, lis i jenot oraz wszystkie psy domowe, w tym psy myśliwskie, które prawdopodobnie były pierwszymi (...)
- patry, patry, trzeszcze
oczy zająca.
- pies myśliwski
pies określonej rasy, który ze względu na cechy wrodzone nadaje się do układania myśliwskiego. Jego zadaniem jest pomagać myśliwemu przez wykonywanie jednej lub wielu czynności (psy (...)
- podchód
sposób polowania, polegający na podchodzeniu przez myśliwego do zwierzyny na odległość strzału.
- płaskodeńka
popularna łódka o płaskim dnie używana do polowań na ptactwo.
- pędzenie
sposób zbiorowego polowania polegający na naganianiu zwierzyny przez nagankę w kierunku myśliwych, stojących na stanowiskach.
- pyf
rozkaz dla psa myśliwskiego wystawiającego, aby ruszył zwierzyny.
- padać w ogniu
o zwierzynie, która strzelona dokładnie pozostaje na miejscu strzału.
- przyszłościowa sztuka
osobnik nadający się do dalszej hodowli.
- patroszenie
usuwanie wnętrzności z jamy brzusznej strzelonej zwierzyny. Należy wykonać je niezwłocznie ze względu na proces psucia się tuszy, który zaczyna się od jamy brzusznej, zwłaszcza gdy pocisk (...)