Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: przecinka

przecinka

wąska dróżka wycięta w lesie.

Przecinka to wąska dróżka wycięta w lesie, która służy do łowienia zwierzyny. Jest to jeden z najstarszych i najbardziej skutecznych sposobów polowania. Przecinka jest wykorzystywana przez myśliwych od wieków, a jej historia sięga czasów starożytnych. Przecinka jest wykorzystywana do polowania na dzikie zwierzęta, takie jak dziki, jelenie, sarny i inne.

Przecinka składa się z dwóch części: pierwsza część to wąska dróżka, która prowadzi do miejsca, gdzie myśliwy może ustawić swoje pułapki lub strzelbę. Druga część to szeroka polana lub łąka, która otacza przecinkę i stanowi miejsce, gdzie zwierzyna może być łatwo zauważona przez myśliwego.

Aby skutecznie używać przecinki, myśliwy musi być bardzo cichy i ostrożny podczas jej budowy. Musi również umiejętnie ustawić pułapki lub strzelbę tak, aby zwierzyna mogła bezpiecznie przejść przez przecinkę. Myśliwy musi również być cierpliwy i czekać na odpowiedni moment, aby strzelić do zwierzyny.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj przecinka w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę P

zobacz pełną listę haseł

pniaki

inaczej haki.

Polski Związek Łowiecki

organizacja łowiecka powstała w 1923 r. z przekształcenia Centralnego Związku Stowarzyszeń Łowieckich. Obecnie PZŁ działa w oparciu o Ustawę z 17 czerwca 1959 r. i posiada statut nadany (...)

płochacz

pies myśliwski przeznaczony do wypłaszania zwierzyny z zarośli lub szuwarów (np. spaniel).

polano, polano, wiecha

ogon wilka.

padać w ogniu

o zwierzynie, która strzelona dokładnie pozostaje na miejscu strzału.

para, para, parka

samiec i samica tego samego gatunku.

pędzelek

kępka długich włosów na końcu ucha rysia.

podjazd

rodzaj polowania polegający na podjeżdżaniu (na sankach lub furmanką) przez myśliwego do zwierzyny na odległość strzału. Myśliwy wyskakuje z pojazdu i kryje się za drzewem lub krzakiem, (...)

pancerz

1) upierzenie piersi głuszca;
2) płaszcz, zewnętrzna powłoka pocisku kulowego.

pole

1) teren, na którym odbywa się polowanie;
2) rok pracy psa myśliwskiego (np. drugie pole - drugi sezon).