Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: przecinka

przecinka

wąska dróżka wycięta w lesie.

Przecinka to wąska dróżka wycięta w lesie, która służy do łowienia zwierzyny. Jest to jeden z najstarszych i najbardziej skutecznych sposobów polowania. Przecinka jest wykorzystywana przez myśliwych od wieków, a jej historia sięga czasów starożytnych. Przecinka jest wykorzystywana do polowania na dzikie zwierzęta, takie jak dziki, jelenie, sarny i inne.

Przecinka składa się z dwóch części: pierwsza część to wąska dróżka, która prowadzi do miejsca, gdzie myśliwy może ustawić swoje pułapki lub strzelbę. Druga część to szeroka polana lub łąka, która otacza przecinkę i stanowi miejsce, gdzie zwierzyna może być łatwo zauważona przez myśliwego.

Aby skutecznie używać przecinki, myśliwy musi być bardzo cichy i ostrożny podczas jej budowy. Musi również umiejętnie ustawić pułapki lub strzelbę tak, aby zwierzyna mogła bezpiecznie przejść przez przecinkę. Myśliwy musi również być cierpliwy i czekać na odpowiedni moment, aby strzelić do zwierzyny.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj przecinka w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę P

zobacz pełną listę haseł

psy, psowate, psy, psowate (Canidae)

rodzina mięsożernych, do której należą występujące w Polsce trzy gatunki łowne: wilk, lis i jenot oraz wszystkie psy domowe, w tym psy myśliwskie, które prawdopodobnie były pierwszymi (...)

patry, patry, trzeszcze

oczy zająca.

pies myśliwski

pies określonej rasy, który ze względu na cechy wrodzone nadaje się do układania myśliwskiego. Jego zadaniem jest pomagać myśliwemu przez wykonywanie jednej lub wielu czynności (psy (...)

podchód

sposób polowania, polegający na podchodzeniu przez myśliwego do zwierzyny na odległość strzału.

płaskodeńka

popularna łódka o płaskim dnie używana do polowań na ptactwo.

pędzenie

sposób zbiorowego polowania polegający na naganianiu zwierzyny przez nagankę w kierunku myśliwych, stojących na stanowiskach.

pyf

rozkaz dla psa myśliwskiego wystawiającego, aby ruszył zwierzyny.

padać w ogniu

o zwierzynie, która strzelona dokładnie pozostaje na miejscu strzału.

przyszłościowa sztuka

osobnik nadający się do dalszej hodowli.

patroszenie

usuwanie wnętrzności z jamy brzusznej strzelonej zwierzyny. Należy wykonać je niezwłocznie ze względu na proces psucia się tuszy, który zaczyna się od jamy brzusznej, zwłaszcza gdy pocisk (...)